Drako

Razem możemy spróbowac pomóc.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Drako

Nieprzeczytany postautor: yohannap » środa 20 maja 2015, 10:37

Drako znajduje się w Krakowie, ewentualny transport psiaka do innego miasta jest do dogadania, więcej informacjo bezpośrednio pod numerem 694-160-124

Cześć, jestem Drako. Jestem prawie polskim owczarkiem nizinnym, prawie, bo do 100% brakuje mi paru kilogramów;) Jestem wykastrowanym 6-o letnim chłopakiem, odrobaczonym, zaszczepionym na wściekliznę i inne choróbska, ważę 13 kg. Od małego przebywałem w domu z innym psem, 1,5 roku z jednym, później z innym, a potem jeszcze z innym, wszyscy byli chłopakami. Znam też dzieci, koty, ptaki, konie, gryzonie i króliki, wszystkie zwierzęta toleruję, a niektóre nawet bardzo lubię. Mam paru psich kumpli, ogólnie z każdym na spokojnie lubię się powąchać, a jak ktoś się ze mną chce pobawić to przyjmuję to z wielką radością. Uwielbiam spacery, jak jestem spuszczony ze smyczy to grzecznie wracam na zawołanie, wykonuję komendy : stój, zostań, poczekaj, siad, połóż się, łapa, przybij piątkę, głos, hop, zejdź, idź stąd, turlaj się, potrafię też iść przy nodze na komendę „równaj”. Nie niszczę niczego w domu nawet jak zostaję na długie godziny sam choć najchętniej przebywałbym z właścicielem 24h na dobę bo jestem psem-towarzyszem;) Lubię wycieczki do lasu, na łąki, uwielbiam kąpać się w rzece i nurkując wyciągać z niej kamienie. Moja sierść wymaga pielęgnacji, ale spokojnie! Wbrew pozorom praktycznie wcale się nie lenię! Wystarczy mnie wyczesać raz w tygodniu. Lubię być kąpany, strzyżony (zarówno domowymi sposobami jak u groomera), uwielbiam być suszony suszarką, wygłupiam się wtedy, łapię powietrze i tarzam się ;P Wiem, że po deszczowym spacerze mam mokre łapki więc ładnie podaję je do wytarcia. Potrafię chodzić w kagańcu, jeździć autobusem, tramwajem, ale najbardziej kocham jeździć samochodem!!! Przesypiam cichutko podróż leżąc na tylnej kanapie, no chyba, że pozwoli mi się siedzieć z przodu, wtedy oglądam sobie widoki za oknem;) Nie mam choroby lokomocyjnej, nie mam też żadnych uczuleń. Lubię suchą karmę, ale najbardziej lubię biały ser i gotowany ryż z warzywkami, mięskiem, podrobami lub czymś innym smakowitym. Prawdziwym przysmakiem są dla mnie suszone tchawice, uszy, ogony i inne pyszności, z którymi w mig się rozprawiam. Kocham piszczące piłeczki, te nie piszczące też, mogę godzinami biec po piłeczkę i przynosić ją człowiekowi żeby znów ją rzucił, nieważne czy w domu czy na spacerze. Czasami szczekam jak usłyszę na zewnątrz lub na klatce coś niepokojącego bo w końcu jestem owczarkiem nizinnym, a więc stróżem! Ale wystarczy magiczne słowo „cisza” i znów jestem potulny jak baranek;) Zima mi nie straszna, z takim futerkiem…;) Czasem też kogoś obszczekać mogę, ale cóż…jest to prawo każdego psa, a owczarka w szczególności;)
Pod koniec stycznia miałem niestety wypadek z moim współlokatorem amstaffem, na skutek czego doznałem złamania lewej przedniej łapy. Obecnie chodzę już bez gipsu i usztywnienia, jeszcze trochę kuleję, ale pan doktor chirurg ortopeda mówi, że kulawizna z czasem całkowicie minie. Już normalnie biegam, wskakuję na murki i kanapę;) Z powodów osobistych właściciele szukali mi nowego domku bo aktualnie jestem w przelotowym domu tymczasowym, to domek, w którym nie mogę długo zostać. Mojej obecnej Pani nie ma często w domu, a ja nie lubię być samotny bo do tej pory byłem zawsze z ludźmi, z innym psem i z kotami więc było wesoło. Najbardziej chciałabym trafić do domu z młodzieżą żeby mieć kompanów do zabawy, najlepiej z dostępem do ogrodu żebym mógł się wybiegać i wyszczekać – jak to owczarek i stróż;) Ale to tylko marzenia, każdy dom, który będzie już na zawsze, będzie domem idealnym. Będę super towarzyszem dla osoby samotnej lub lubiącej długie spacery, także dla rodziny, bo jestem psem do tańca i do różańca, super kompanem i odwdzięczam się całym sercem i całym sobą za poświęconą mi uwagę i za dobre słowo!

https://www.facebook.com/events/358369001019353/

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiamy,
Asia, Fuks, Spinka & Gzika
Awatar użytkownika
yohannap
mocno zaangażowany

Hodowla: Wataha Fuksa

Re: Drako

Nieprzeczytany postautor: wlodekk » środa 20 maja 2015, 10:44

Po prostu super pies. Życzymy mu nowego domku, jak najszybciej.U nas dwie weteranki szkoda.
Włodek
PSC
Awatar użytkownika
wlodekk
w temacie

Hodowla: ze Śpiewogry

Nieprzeczytany postautor: tojowima » środa 20 maja 2015, 10:52

bardzo fajny pies :-)
trzymamy kciuki za szybkie znalezienie dobrego domku :thumright:
Jola i Tomek plus dzieciaczki plus Żywia
tojowima
zainteresowany

Hodowla: z Dobranej Pary

Nieprzeczytany postautor: Alicja » środa 20 maja 2015, 12:30

Pies ideał, powinna się ustawić kolejka. Trzymamy kciuki za kochający domek na zawsze!
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...(Skoczylas,Kaczmarek)
Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Hodowla: Rivendall

Nieprzeczytany postautor: EwA » środa 20 maja 2015, 17:49

Cudo :!: Wspaniale wychowany i zsocjalizowany piesek :super: Rzadko się takie trafiają. Musi znaleźć szybko dobry domek :spoko:
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » czwartek 21 maja 2015, 19:18

Nie dość, że śliczny to jeszcze dobrze wychowany :D . Oby szybko trafił na swojego ludzia :serducho:
Alicja , Lora i Istusia oraz Busia.
można kupić psa ale nie jego merdanie ogonem
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert

Hodowla: Borsucze Sioło FCI

Nieprzeczytany postautor: yohannap » sobota 23 maja 2015, 20:24

Właśnie dostałam wiadomość, że Drako zostaje w DT na zawsze :)
Pozdrawiamy,
Asia, Fuks, Spinka & Gzika
Awatar użytkownika
yohannap
mocno zaangażowany

Hodowla: Wataha Fuksa

Nieprzeczytany postautor: EwA » sobota 23 maja 2015, 22:49

yohannap pisze:Właśnie dostałam wiadomość, że Drako zostaje w DT na zawsze :)

Super!!!
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: Alicja » niedziela 24 maja 2015, 12:26

Super!
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...(Skoczylas,Kaczmarek)
Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Hodowla: Rivendall

Nieprzeczytany postautor: junoo » niedziela 24 maja 2015, 12:27

Świetna wiadomość :D
Pozdrawiamy,
Justyna i PON Aron
oraz reszta stada w postaci 7- koszatniczek, 3-szynszyli, 2-myszy i chomika :D
Awatar użytkownika
junoo