Kołtuny

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Re: specyfiki

Nieprzeczytany postautor: Alpha » wtorek 23 mar 2010, 18:02

Joanna pisze:czy to znaczy że trzeba wylać na pona na raz to wszystko czy można wybrac jeden specyfik? :cool:

:shock: Co Ty :!: Masz sprobowac pojedynczo i wybrac co pasuje do typu siersci Twojego pupila :)
Produkt #1All Systems to odzywka , wiec ja mozesz uzywac zawsze,moze byc splukiwana lub zostawiona na siersci w zaleznosci od efektu jakiego oczekujesz. Jezeli potrzebna jest tylko do rozczesywania, to dajesz ja po szamponie na siersc rozpuszczona z woda tak jak pisze na ulotce, a jesli zalezy Tobie na puszystosci i zwiekszeniu objetosci siersci np. przed wystawa to wtedy nie splukujesz jej.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: IWA » wtorek 23 mar 2010, 22:24

Na kołtuny też dobrze się sprawdza Easy Brush Oil Dr Lucy, tyle, że trzeba psa po tym szamponem potraktować. Chyba nawet efekt był lepszy niż po Out Rage.
Awatar użytkownika
IWA
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Jegor » środa 24 mar 2010, 10:17

Kiedyś jako początkujący rolnik zaszedłem do agronomów z pytaniem jaki jest najlepszy środek na chwasty dostałem odpowiedź.Mańka z motyką. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Jegor
mocno zaangażowany

Hodowla: Futrzak Podlaski

:-)

Nieprzeczytany postautor: Joanna » środa 24 mar 2010, 10:38

hahahaha Jegor. A ja mam specyfik z avona nabłyszczający włosy ciekawe czy by można było. Wczoraj rozczesałam parapety na jednej łapie.Ale sierść porozczesaniu była jak po żle zrobionej trwalej? Czy to niewłaściwa pielęgnacja? Zaznacze ,że nie używałam odżywek. Jedynie szampon dla szczeniaków 8x1.Sierść jest po nim bardzo przyjemna w dotyku. Z resztą jak na razie pies nie ma jeszcze w pełni wyrośniętej okrywy włosowej.
Joanna
zainteresowany

Re: :-)

Nieprzeczytany postautor: Jegor » środa 24 mar 2010, 10:53

Joanna pisze:hahahaha Jegor. A ja mam specyfik z avona nabłyszczający włosy ciekawe czy by można było. Wczoraj rozczesałam parapety na jednej łapie.Ale sierść porozczesaniu była jak po żle zrobionej trwalej? Czy to niewłaściwa pielęgnacja? Zaznacze ,że nie używałam odżywek. Jedynie szampon dla szczeniaków 8x1.Sierść jest po nim bardzo przyjemna w dotyku. Z resztą jak na razie pies nie ma jeszcze w pełni wyrośniętej okrywy włosowej.
Najważniejsze jest dokładne wysuszenie zmoczonej sierści, filcuje się mokre, po każdym powrocie z podwórka brudne czy czyste przeczesać i wysuszyć i po problemie :evil: :evil: :evil: :evil:
Jegor
mocno zaangażowany

suszenie

Nieprzeczytany postautor: Joanna » środa 24 mar 2010, 11:07

Z suszeniem to mamy problem. Od pamiętnego paździornika dnia 3 roku 2009 nie lubi suszary. Osiągnęliśmy sukces bo teraz już na nią nie szczeka. Przedtem jak się ją tylko wlączało uciekał pod stół i szczekał. :lol: Muszę zatem jeszcze popracować nad mariażem suszara -Wisek.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Gochaa » środa 24 mar 2010, 12:40

Jegor pisze:Kiedyś jako początkujący rolnik zaszedłem do agronomów z pytaniem jaki jest najlepszy środek na chwasty dostałem odpowiedź.Mańka z motyką. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Cóż, ja radę w podobnym klimacie dostałam od pani Jaroszyńskiej z Kuny - suka wysterylizowana? niewystawowa? - ciąć dwa razy do roku na krótko i po kłopocie z kołtunami :P (skądinąd rozmowa była bardzo miła i konstruktywna)
Awatar użytkownika
Gochaa
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Jegor » środa 24 mar 2010, 12:46

Gochaa pisze:
Jegor pisze:Kiedyś jako początkujący rolnik zaszedłem do agronomów z pytaniem jaki jest najlepszy środek na chwasty dostałem odpowiedź.Mańka z motyką. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Cóż, ja radę w podobnym klimacie dostałam od pani Jaroszyńskiej z Kuny - suka wysterylizowana? niewystawowa? - ciąć dwa razy do roku na krótko i po kłopocie z kołtunami :P (skądinąd rozmowa była bardzo miła i konstruktywna)
Ja napisałem to myśląc ,czesać czesać czesać ,ja rozumiem ludzie z miasta mogą nie wiedzieć że motyka służy do pielęgnacji ,a nie cięcia.
Jegor
mocno zaangażowany

Re: suszenie

Nieprzeczytany postautor: Jegor » środa 24 mar 2010, 12:50

Joanna pisze:Z suszeniem to mamy problem. Od pamiętnego paździornika dnia 3 roku 2009 nie lubi suszary. Osiągnęliśmy sukces bo teraz już na nią nie szczeka. Przedtem jak się ją tylko wlączało uciekał pod stół i szczekał. :lol: Muszę zatem jeszcze popracować nad mariażem suszara -Wisek.
Są suszarki pracujące bardzo cicho np stare farelki ,ale może też nie lubić gorącego powietrza wtedy chłodnym, a tak w ogóle to trzeba przekonać ,że chciał nie chciał musi :evil:
Jegor
mocno zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Gochaa » środa 24 mar 2010, 14:42

Jegor, chodziło mi raczej o analogię między stopniem skomplikowania sugerowanego rozwiązania - z jednej strony ileś odżywek, grzebyki, szczotki, cuda wianki, z drugiej ciach/Mańka z motyką niezależnie rozwoju techniki...

Motyka do cięcia... A krowy to pewnie filetowe są Obrazek
Awatar użytkownika
Gochaa
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Jegor » środa 24 mar 2010, 15:16

Gochaa pisze:Jegor, chodziło mi raczej o analogię między stopniem skomplikowania sugerowanego rozwiązania - z jednej strony ileś odżywek, grzebyki, szczotki, cuda wianki, z drugiej ciach/Mańka z motyką niezależnie rozwoju techniki...

W tym skomplikowaniu jest metoda ,wydrenować nasze kieszenie ,a wypróbujcie najtańsze szampony proste szczotki i zwykłą suszarkę efekt ten sam a czasem nawet lepszy przy o wiele niższych kosztach,ja w każdym razie markowe przerobiłem zgodnie z zasadą nic nie jest dość dobre dla moich suczek kochanych i wyrażając się kolokwialnie to wszystko to walenie klienta w poroże :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Jegor
mocno zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Mori » środa 24 mar 2010, 20:37

Jegor pisze:
Gochaa pisze:Jegor, chodziło mi raczej o analogię między stopniem skomplikowania sugerowanego rozwiązania - z jednej strony ileś odżywek, grzebyki, szczotki, cuda wianki, z drugiej ciach/Mańka z motyką niezależnie rozwoju techniki...

W tym skomplikowaniu jest metoda ,wydrenować nasze kieszenie ,a wypróbujcie najtańsze szampony proste szczotki i zwykłą suszarkę efekt ten sam a czasem nawet lepszy przy o wiele niższych kosztach,ja w każdym razie markowe przerobiłem zgodnie z zasadą nic nie jest dość dobre dla moich suczek kochanych i wyrażając się kolokwialnie to wszystko to walenie klienta w poroże :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

I tu się zgodzę. Przez cały rok kupowałam różnorodne cuda na psią sierść, wielokrotnie droższe niż moje ludzkie kosmetyki ;) Teraz wszystko zalega na półkach a ja Paśkę czeszę bez żadnych odżywek...efekt dokładnie taki sam jak z tymi markowymi specjałami :P :lol: Szampon i odżywka po kąpieli, systematyczne czesanie (tu jednak przydają się lepsze szczotki :cool: ) i po sprawie.
Pozdrawiamy wszystkich :)

Iwona z Pogodną Pasią
Mori
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » środa 24 mar 2010, 20:51

A moją zarazę tak trudno przekonać do suszarki, do odżywki, że o czesaniu nie wspomnę olaboga ręce mi opadają :583:
Alicja , Lora i Istusia oraz Busia.
można kupić psa ale nie jego merdanie ogonem
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert

Hodowla: Borsucze Sioło FCI

Nieprzeczytany postautor: Mori » środa 24 mar 2010, 21:10

lora -fanaberia pisze:A moją zarazę tak trudno przekonać do suszarki, do odżywki, że o czesaniu nie wspomnę olaboga ręce mi opadają :583:

U Paśki suszenie jest jedną z ulubionych czynności. Nawet kiedy sama zaczynam suszyć sobie włosy przybiega jak na zawołanie. Jak to osiągnęliśmy? Smakołyki....duuuuużo smakołyków ;)....jeśli chodzi o inne zabiegi pielęgnacyjne, nie kocha ich, to widać, raczej toleruje..też zapewne dzięki pozytywnym smakowym skojarzeniom :lol:
Pozdrawiamy wszystkich :)

Iwona z Pogodną Pasią
Mori
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 24 mar 2010, 21:36

Mori pisze:
Jegor pisze:

I tu się zgodzę. Przez cały rok kupowałam różnorodne cuda na psią sierść, wielokrotnie droższe niż moje ludzkie kosmetyki ;) Teraz wszystko zalega na półkach a ja Paśkę czeszę bez żadnych odżywek...efekt dokładnie taki sam jak z tymi markowymi specjałami :P :lol: Szampon i odżywka po kąpieli, systematyczne czesanie (tu jednak przydają się lepsze szczotki :cool: ) i po sprawie.

Jesli czlowiek ma szczescie i pies ma zdrowa siersc ,to nie ma sprawy wystarczy dobry szampon i odzywka. Lecz kiedy jest problem z sierscia, bo wlos jest suchy, lamiacy sie, falisty itp., to wtedy potrzebne sa specyficzne kosmetyki. Co do tanich i najprostrzych kosmetykow, to moja poprzednia Ponka byla uczulona na zwykle szare mydlo :lol: ,po umyciu wygryzala sobie wszystkie lapy ....i drapala sie :sad:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » czwartek 25 mar 2010, 08:37

Mori pisze:
lora -fanaberia pisze:A moją zarazę tak trudno przekonać do suszarki, do odżywki, że o czesaniu nie wspomnę olaboga ręce mi opadają :583:

U Paśki suszenie jest jedną z ulubionych czynności. Nawet kiedy sama zaczynam suszyć sobie włosy przybiega jak na zawołanie. Jak to osiągnęliśmy? Smakołyki....duuuuużo smakołyków ;)....jeśli chodzi o inne zabiegi pielęgnacyjne, nie kocha ich, to widać, raczej toleruje..też zapewne dzięki pozytywnym smakowym skojarzeniom :lol:

Są smakołyki, pochwały i głaskanki i Lory cień :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Gochaa » czwartek 08 kwie 2010, 19:20

Lucyna Weijers pisze:A moze pomogloby ostre wyczesanie podszerstka gestym grzebieniem lub specjalnym.

Pomogło :) co prawda dopiero jakieś trzecie czy piąte czesanie i mocno się zastanawiałam, czy zostanie Rei jeszcze trochę futra, ale i zostało, i duuużo mniej się kołtuni :)
Awatar użytkownika
Gochaa
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Jegor » czwartek 08 kwie 2010, 21:31

Alpha pisze:
Mori pisze:
Jegor pisze:

Jesli czlowiek ma szczescie i pies ma zdrowa siersc ,to nie ma sprawy wystarczy dobry szampon i odzywka. Lecz kiedy jest problem z sierscia, bo wlos jest suchy, lamiacy sie, falisty itp., to wtedy potrzebne sa specyficzne kosmetyki. Co do tanich i najprostrzych kosmetykow, to moja poprzednia Ponka byla uczulona na zwykle szare mydlo :lol: ,po umyciu wygryzala sobie wszystkie lapy ....i drapala sie :sad:
No to biały jeleń :lol:
Jegor
mocno zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Iwona Wojciechowska » czwartek 22 kwie 2010, 13:40

lora -fanaberia pisze:
Mori pisze:

Są smakołyki, pochwały i głaskanki i Lory cień :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Alu, zapraszamy w Opolu do zielonego namiociku. Romek pomoże, doradzi - prawda Basiu?!
Awatar użytkownika
Iwona Wojciechowska
ekspert

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » czwartek 22 kwie 2010, 19:38

Iwona Wojciechowska pisze:
lora -fanaberia pisze:
Mori pisze:

Alu, zapraszamy w Opolu do zielonego namiociku. Romek pomoże, doradzi - prawda Basiu?!

Dziękuję, stawię się obowiązkowo :salut:
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie