Kołtuny

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » sobota 24 kwie 2010, 16:52

Mogę się wypowiedzieć w temacie,bo sama miałam ogromne problemy z czesaniem Koby.No i z kołtunami.Musiałam ją czesać raz dziennie,bo inaczej nie byłam w stanie wbić w nią szczotki.Byłam tak zdesperowana,że poszłam z nią do "fryzjera"(daję cudzysłów,bo ta pani zupełnie nie wiedziała jak się zabrać do rzeczy),wiele osób widziało efekty,opłakane,niestety.Kto nie widział,zapraszam do obejrzenia.Pies wyglądał żałośnie,nie mogłam na nią patrzeć.Po jakimś czasie,mimo prawie totalnego wygolenia,kołtuny pojawiły się znów.Wtedy pojechałam do mojej znajomej,która mi Kobę wyczesała i wytrymowała tak,że nie było na niej najmniejszego nawet dredzika.Od tamtej pory stosuję szampon i odżywkę Bio-Groom i spray Bio-Groom Coat Polish.Zestaw jest rewelacyjny!Mam tylko problemy z wyczesywaniem okolic "intymnych",bo Koba bardzo tego nie lubi i nie daje mi wjechać tam grzebieniem.
Pozdrowienia - Ala i Koba
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

bio grom

Nieprzeczytany postautor: Joanna » sobota 24 kwie 2010, 22:40

a jaki szampon bio groom stosujesz i jaka odzywkę bo jest ich sporo rodzajów?
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » niedziela 25 kwie 2010, 08:46

Stosuję odżywkę Groom'n Fresh Creme Rinse i szampon Grrom'n Fresh Scented Shampoo.
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Ppx » środa 05 maja 2010, 21:51

ku przestrodze o: :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ppx
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alexandra » piątek 28 maja 2010, 15:00

alicjam78 pisze:Stosuję odżywkę Groom'n Fresh Creme Rinse i szampon Grrom'n Fresh Scented Shampoo.

W jakim sklepie mozna kupic te produkty . Masz moze linka ???
Help !!!!
Mam straszne problemy z koltunami Stelli !
Alexandra i ponius Stella
Awatar użytkownika
Alexandra
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Joanna » sobota 29 maja 2010, 22:04

Alexandra pisze:
alicjam78 pisze:Stosuję odżywkę Groom'n Fresh Creme Rinse i szampon Grrom'n Fresh Scented Shampoo.

W jakim sklepie mozna kupic te produkty . Masz moze linka ???
Help !!!!
Mam straszne problemy z koltunami Stelli !

tu jest szampon ale w tym sklepie pewno i tą odąywkę znajdziesz

http://www.amberhouse.pl/biogroom-szamp ... 56dafa42ca
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » niedziela 30 maja 2010, 07:39

Najlepiej przez internet w sklepie BioGroom,mają taniej,a czas realizacji zamówienia to 2-3 dni.
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: ontario_ab » niedziela 02 sty 2011, 20:50

Moja Zorza też się kołtuni jak i wasze pieski, ale jakoś mało. Kąpana jest co 2-3 tygodnie i dokładnie rozczesywana. Czasami jak nie wyczeszę jej co tydzień to zaczyna się kułtunić z czym nie mogę sobie poradzić. Co myślicie o furminatorze i filcaku ?

Arek
ontario_ab

Nieprzeczytany postautor: ulpompon » poniedziałek 03 sty 2011, 01:41

Furminator pozbawia podszerstka, wiec dla PONow ktore jezdza na wystawe raczej sie nie nadaje. Jesli sunia nie jest wystawiana to mozna sprobowac. Wyciagniecie podszerstka spowoduje ze PONka bedzie sie mniej koltunic, bo to przede wszystkim podszerstek zbija sie w koltuny i filce, a nie siersc okrywowa.
Awatar użytkownika
ulpompon
w temacie

Hodowla: ULPOMPON

Nieprzeczytany postautor: gabi » poniedziałek 03 sty 2011, 01:53

Ula ma rację, kołtuni się głownie podszerstek. :mad:
Furminator faktycznie usuwa podszerstek, ale przy długim włosie PONa czasami skraca również sierść okrywową. :evil:
Ale to czy PON się kołtuni mniej czy więcej zależy również od rodzaju sierści danego osobnika.
A jakiej odżywki po kąpieli używasz ?
Awatar użytkownika
gabi
żywo zainteresowany

Hodowla: druga połowa JAMKIN

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 03 sty 2011, 04:59

A zamiast filcaka, ktory rozcina filce, a przy okazji skraca i wycina wlos polecam raczej paluszki :) Paluszkami dokładniej rozrywa sie koltuny nie niszczy sie szaty.

Przy okazji - witamy Arka i Zorze na Forum :papapa: Prosimy o zalożenie Zorzy watku w "Naszych psach" i sobie w "My poniarze". Czekamy tez na fotki, duuzo fotek :)
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » poniedziałek 03 sty 2011, 07:48

Paluszki?Słone, baterie czy moje własne?Cha,cha!
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: ontario_ab » poniedziałek 03 sty 2011, 09:23

Dziękuję za miłe powitanie...
Odżywki nie używam bo tak naprawdę to skoro nie wiem jakiej to lepiej nie stosować nic, tym bardziej, że w tej chwili (po letnim całkowitym strzyżeniu) jakiś wielkich problemów z kołtunami nie ma. Na wystawy nie jeździmy, bo na to trzeba mieć czas, a psina jest piękna.
Jak znajdę chwilkę to napiszę więcej o niej w odpowiednim dziale. Suczka jest od Pana Grzegorza Robaka, którego przy okazji serdecznie pozdrawiam i dziękuję za okazane wsparcie.
ontario_ab

Nieprzeczytany postautor: gabi » poniedziałek 03 sty 2011, 11:09

Jeśli suczka jest ostrzyżona to zupełnie zmienia ocenę sytuacji. W skrócie można powiedzieć (zaznaczam w dużym skrócie), że ostrzyżona sierść nie ma naturalnych zakończeń włosa to powoduje, że pies się o wiele bardziej kołtuni (oczywiściwe kiedy sierść jest już trochę odrośnięta). Wymaga większej uwagi w pielęgnacji lub po prostu kolejnego ostrzyżenia. :-(
Okres kiedy PON najwięcej się kołtuni to wiek wymiany włosa na dorosłą sierść. Rozciąga się to w czasie i u każdego miluśińskiego trwa różnie długo (od kilku tygodni do kilku miesięcy). :P
Póżniej już jest dużo prościej i sierść jest już dużo łatwiejsza do utrzymania w należytym stanie (szczególnie jak się dokładnie wyczesuje podszerstek :evil: ).
Ale tak jak pisałam wcześniej - bywają osobniki o wyjątkowo gęstym podszerstku a jak dojdzie do tego jeszcze dość miękka sierść okrywowa to faktycznie trzeba mieć dużo samozaparcia :lol:
Życzę wytrwałości.
Awatar użytkownika
gabi
żywo zainteresowany

Hodowla: druga połowa JAMKIN

Nieprzeczytany postautor: Alpha » poniedziałek 03 sty 2011, 16:07

ontario_ab pisze:Kąpana jest co 2-3 tygodnie

:hmmm: A dlaczego jest tak czesto kapana :?: :roll:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » poniedziałek 03 sty 2011, 18:34

Muszę powiedzieć, że moja Koba była kąpana 22 grudnia i ....całkiem zwyczajnie śmierdzi.Namydlana była 3 razy, nałożona odżywka, wyczesanie, wszystko jak zawsze, a mam ochotę znów ją wykąpać.Najgorzej brudzi się pysk, na nim rozkładają się resztki jedzenia, chociaż staramy się przemywać jej pysk.Powiem Wam,że latem, gdy pies bardziej się poci, jest kurz, błoto, mój pies jest dużo dłużej czysty i pachnący.Może dlatego,że często korzysta z kąpieli w strumieniach czy rzece. Teraz biega cały czas po czystym śniegu, bo mróz u nas trzyma, a łapy ma czarne. Kołtuny też się robią teraz dużo większe, choć wyczesywana jest regularnie.Nie wiem,czy jest jakaś reguła, jak często kąpać psa. Chyba tylko taka,że należy kąpać, gdy pies jest brudny, nieprzyjemnie pachnie. Kiedyś pokutowała opinia,że nie częściej niż dwa razy w roku, ale mam nadzieję,że to już odstawiliśmy do lamusa. Nie wyobrażam sobie zapachu i wyglądu PONa kąpanego dwa razy w roku.
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » poniedziałek 03 sty 2011, 19:54

Calego psa kapie raz na 2-3 miesiace, podwozie - czyli lapy, brzuch i pupe raz w tygodniu. Czestotliwosc kapieli psa zalezy od wielu czynnikow np. gdzie pies mieszka, plci ( u suki zmiany hormonalne maja wplyw na stan i zapach siersci ). PON nie ma brzydko pachnacej siersci w porownaniu do wielu innych ras ...
Jesli siersc brzydko pachnie, latwo przetluszcza sie, to trzeba zastanowic sie czy to zalezy od kosmetykow, ktore uzywamy czy problemu hormonalnego np. zla praca tarczycy. Na jakosc siersci ma takze wplyw co je pies.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » poniedziałek 03 sty 2011, 19:56

No jasne, zgadzam się.Wszystko ma wpływ.Przecież nasze ciało też inaczej pachnie w zależności od tego, co jemy, czym je pielęgnujemy.Dziwi mnie tylko,że Koba chodząc po śniegu i umiarkowanie się pocąc (bo jest zimno) tak brzydko pachnie "brudnym psem".
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » poniedziałek 03 sty 2011, 20:10

alicjam78 pisze:Dziwi mnie tylko,że Koba chodząc po śniegu i umiarkowanie się pocąc (bo jest zimno)

Pies nie poci sie, poniewaz skora psa nie ma gruczolow potowych. Psy nie posiadają gruczołów potowych na całym ciele, a jedynie w kilku miejscach, na przykład między palcami.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » poniedziałek 03 sty 2011, 20:12

Wiem,wiem,nie chodziło mi o pocenie się takie,jak u ludzi,ale jednak gruczoły łojowe produkują wydzielinę. Ale dzięki za sprostowanie.
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie