Kołtuny

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 03 sty 2011, 20:19

alicjam78 pisze:... Nie wyobrażam sobie zapachu i wyglądu PONa kąpanego dwa razy w roku.

Zapraszam do mnie na wąchanie Parirki, kąpanej co kilka miesięcy :D Obejrzeć mozna na fotkach. Fakt, że wybieram na Forum te najladniejsze, ale na innych nie wyglada duzo brudniej :-)
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » poniedziałek 03 sty 2011, 20:38

No to ja już nie wiem,co robię źle....
Pozdrowienia - Ala i Koba
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 04 sty 2011, 02:19

A dlaczego mialabys cos zle robic :?: :D Psy jak ludzie, maja różny metabolizm, różnie wygladaja, róznie pachną... :-)

- W zimie gruczoły łojowe wydzielają więcej łoju, niz latem. A do tego częste kąpiele stymulują gruczoły łojowe do zwiększonej produkcji. Nadmiar łoju przetluszcza kudly, a niewyszczotkowany na czas jełczeje i może stad ten zapaszek.
-A może to nie łój, tylko wydzielina z gruczołów okołoodbytowych zatrzymuje sie na kudelkach :?: Może troszkę wystrzyc kolo odbytu.
- Może ten zapaszek pochodzi z zapoconych kudłow łap, spomiedzy opuszków :?:
-Uszy tez moga rozsiewac brzydki zapach, kiedy na włosach rosnacych w przewodzie sluchowym odłoży się za dużo wydzieliny, albo jest jakiś mniejszy lub większy stan zapalny; czasem chroniczny.
- Rodzaj karmy może mieć duży wpływ na zapach wydzielany przez skórę.

To tyle mi przychodzi do głowy.

Moga być jeszcze "pachnące" dziąsła, lub zęby, ale to juz inny fetorek :evil:
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: ontario_ab » wtorek 04 sty 2011, 20:12

Alpha pisze:
ontario_ab pisze:Kąpana jest co 2-3 tygodnie

:hmmm: A dlaczego jest tak czesto kapana :?: :roll:

Tak często bo naprawdę tego wymaga - psina biega samopas po ogrodzie...
Ostatnio już dużo mniej więc i mniej jest kąpana. Swoją drogą właśnie chcę zamówić szampon, czy ten będzie odpowiedni?: Profesional Formula Whitening Shampoo firmy 1ALLSystem.

No i testowałem wczoraj filcak firmy Trixie i powiem wam - efekty rewelacyjne, po chwili kołtunów brak. Jedyna wada - elektryzuje strasznie sierść.
ontario_ab

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 05 sty 2011, 20:28

ontario_ab pisze: Swoją drogą właśnie chcę zamówić szampon, czy ten będzie odpowiedni?: Profesional Formula Whitening Shampoo firmy 1ALLSystem.

Wszystkie produkty 1#All Systems sa swietne, nie wiem jakiego koloru jest Twoja Ponka, bo akurat ten szampon jest polecany tylko do pewnych kolorow :
" it is safe for all colors but is highly recommended for whites, blacks, silvers, creams."
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » środa 05 sty 2011, 20:58

Potwierdzam,All System jest rewelacyjny,sierść jest jedwabista i pięknie się układa.
Pozdrowienia - Ala i Koba
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » środa 05 sty 2011, 21:31

Majke do tej pory kąpalam dwa razy, czasem myje lapy i zatluszczony pysk - nie smierdzi. Ma lekki zapach ale nie jakis nieprzyjemny. Tzn. musze uwazac na to, co ostatnio jadla, jesli obgryzala gnatki a nie ma rosy/swiezego sniegu i nie moze sobie paszczy doczyscic to trzeba pomoc nieco.
Ostatnio zmieniony czwartek 06 sty 2011, 01:02 przez LaBruja, łącznie zmieniany 1 raz
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Elisabeth Grzechnik » środa 05 sty 2011, 22:04

alicjam78 pisze:Muszę powiedzieć, że moja Koba była kąpana 22 grudnia i ....całkiem zwyczajnie śmierdzi.

Taki klopot mialam z nasza Curly :sad: tylko , ze ten smrodny zapach byl zawsze latem . Po takim sezonie kupowalam nowe obrozki , a stare wywalalam . Kilka razy probowalam je prac , ale w dalszym ciagu smierdzialy. Wet tez nie znalazl wytlumaczenia na ten fenomen .
Awatar użytkownika
Elisabeth Grzechnik
ekspert

Nieprzeczytany postautor: ontario_ab » środa 05 sty 2011, 23:31

Alpha pisze:Wszystkie produkty 1#All Systems sa swietne, nie wiem jakiego koloru jest Twoja Ponka, bo akurat ten szampon jest polecany tylko do pewnych kolorow :
" it is safe for all colors but is highly recommended for whites, blacks, silvers, creams."

Zorza jest bielutka jak śnieg, natomiast ma czarne uszy, ale z białymi 'firankami', czarną łatkę z boku, małą czarną na grzbiecie i czarną nasadę ogona.
ontario_ab

Nieprzeczytany postautor: Gosia » niedziela 09 sty 2011, 17:35

ontario_ab pisze:No i testowałem wczoraj filcak firmy Trixie i powiem wam - efekty rewelacyjne, po chwili kołtunów brak. Jedyna wada - elektryzuje strasznie sierść.

też mamy ten filcak. Nie mogę powiedzieć że skuteczność powalająca, jednak jest przydatny. I w sumie nie zauważyłam, żeby elektryzował sierść. W gruncie rzeczy, mogę go polecić dla psów z "problemiastą" sierścią jak u nas :P Mam nadzieje, że jak już nasz kudłacz zmieni tą sierść, to nie będzie się aż tak kołtunić :)
Obrazek
Gosia
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » niedziela 09 sty 2011, 20:26

Filcak idealnie usuwa koltuny, ale w ten sposob, ze przecina je wzdłuż, bo jego "zęby" to rodzaj nożyków. To samo mozna zrobic nożyczkami - przeciac koltun w kilku miejscach wzdluż i wyczesac to, co sie wycięlo.
Filcak nie nadaje sie do czesania psow wystawowych, bo bardzo przerzedza szate. Nie tylko poszerstek ale i włos okrywowy.
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: karin41 » piątek 04 lut 2011, 17:38

"Okres kiedy PON najwięcej się kołtuni to wiek wymiany włosa na dorosłą sierść. Rozciąga się to w czasie i u każdego miluśińskiego trwa różnie długo (od kilku tygodni do kilku miesięcy). "

A czy mogę wiedzieć mniejwięcej na jaki to okres życia PON-a przypada. Wiem tylko że PON ma włos dojrzały ok. 2 roku życia.
Pytam się bo ostatnio moje Kochanie się zaczeło kołtunić i zastanawiam się czy to zaczął sie ten czas wymiany kłaczków czy to ja jestem do niczego :-D
Jak to ten czas to przeczekam z cierpliwościa stoika :cool:
Jak będę miała 2 -go PONa to juz nie będę zadawać takich pytań :oops:
Karina & Szarutek - pozdrawiają!
Awatar użytkownika
karin41
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Małgośka » niedziela 27 lut 2011, 19:22

I ja dorzucę może swoje 5 groszy :P

Moje chłopaki, jak na razie, byli tylko raz kąpani i myci szamponem (jak urządzili sobie polowanie na kreta). Myją się w śniegu albo w deszczu. Nie śmierdzą, a sierść też nie jest zniszczona.

Tylko czeszę ich max 2 razy w tygodniu i staram się nie dopuszczać do kołtunów. Do czesania używam takiego środku:

Obrazek

Osoby, które widziały chłopaków mogły same zobaczyć jak wygląda ich sierść.
Mój piesek to serduszko u moich stóp, a uśmiech znajduje się w jego ogonie.
Awatar użytkownika
Małgośka
zaangażowany

Hodowla: z Kuny

Nieprzeczytany postautor: Kasia » sobota 26 lis 2011, 15:19

Powiem tak hahahaha wydałam w biedro 3,49zł kupiłam odkołtuniacz dla dzieci i działa 1000 razy lepiej niz taki za 50zł khary. Firmy Pinio nazywa się mała miss i jest w bardzo rożowym opakowaniu dotego pachnie landrynkami :lol:
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Mariola » niedziela 27 lis 2011, 10:45

Ja wszystkim wlascicielom moich szczeniakow wypisuje tlustym drukiem ( :) ) zeby do okolo 8-10 miesiaca czesali psa co dzien bo to czas na akceptacje tego zabiegu przez psa. I dodaje ze przyjdzie okres koltunienia sie mocnego wlasnie od okolo jednego roku zycia do dwoch lat. I wtedy akceptacja zabiegu czesania jest niezbedna . Jak pies skonczy dwa lata to i koltuny sie wlasciwie koncza. Tak ze nie martwcie sie:) Jak pies bedzie mial dwa lata to zmona czesac nawet raz na miesiac. Oczywiscie jesli PON ma prawidlowej struktury siersc.

Bywa tez ze pies w wieku jednego roku mocno zrzuca siersc. Ale ona odrasta juz dorosla.
http://www.amacanem.zawiercie.pl
Ama Canem- kochaj psa
Awatar użytkownika
Mariola
mocno zaangażowany

Hodowla: Ama Canem

Nieprzeczytany postautor: karin41 » niedziela 27 lis 2011, 19:27

Małgośka pisze:I ja dorzucę może swoje 5 groszy :P

Moje chłopaki, jak na razie, byli tylko raz kąpani i myci szamponem (jak urządzili sobie polowanie na kreta). Myją się w śniegu albo w deszczu. Nie śmierdzą, a sierść też nie jest zniszczona.

Tylko czeszę ich max 2 razy w tygodniu i staram się nie dopuszczać do kołtunów. Do czesania używam takiego środku:

Obrazek

Osoby, które widziały chłopaków mogły same zobaczyć jak wygląda ich sierść.

Ja też mam taki środek. Jest fajny. A co też ważne nie zmiękcza włosa i nawilża go. Jest dobry dla psów wrażliwych.
Karina & Szarutek - pozdrawiają!
Awatar użytkownika
karin41
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Joanna » czwartek 01 gru 2011, 11:15

Wisek jest miastowy blokers. Wychodzimy na spacer na łączkę ale jak to w mieście pyłu prochu i kurzu moc. Liczyłam na śnieg ale niestety piękna sucha pogoda nie sprzyja czystości futra. Po kąpieli strasznie szybko robi sie nieprzyjemnie sztywny od kurzu a sierść robi mu sie bardzo szybko po prostu szara . Czym kąp[ać psa albo czego można używać aby kurz tak szybko nie wnikał w futro ? Czy są jakies kosmetyki które na to pomogą? Po kąpieli ( malaseb i płyn do higieny intymnej soraya- bo nic tak nie zmywa tego kurzu żeby nie podrażniało :-) daję odrzywkę nawilżająca dla psów wrażliwych chyba all system.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Kasia » niedziela 04 gru 2011, 13:01

Ja akurat mieszkam na wsi. Ale sprobowalabym szamponu na sucho nie sypkiego tylko w piance. A płyn do higieny intymnej polecila mi groomerka coby tosce lapki nie śmierdziały i zeczywiście działa.
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: sota36 » wtorek 16 lip 2013, 12:53

Odswieze temat.
Widze, ze macie tez problemy z podszerskiem.
Testowaliscie te szczotke do wyciagania wlasnie podszerstka? U mnie -sprawdza sie rewelacyjnie.
Jola Z Guciem, Buffy, Elfi i Atosem...zawsze w sercu!
sota36
zainteresowany

Re: Kołtuny

Nieprzeczytany postautor: dzidzior69 » piątek 15 wrz 2017, 14:06

Milka, obecnie rok i 4mce. kołtuni się, filcuje i lnieje. masakra, codzienne czesanie, a i tak nie daję rady na raz wyczesać.
poczytałam o odżywkach, preparatach itp, a urządzenia?? Mamy ludzka szczotkę i grzebień z obrotowymi końcami. cięzko idzie. czasem mam ochotę wyciąć to w cholerę. Najgorzej pod szyją i łapy od wewnątrz. ratunku. Golic teraz na jesień/zimę??
Anka & Milka
Obrazek
Awatar użytkownika
dzidzior69
zainteresowany

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie