kąpiel pieska

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

kąpiel pieska

Nieprzeczytany postautor: AgnieszkaCh » piątek 05 mar 2010, 19:08

Mam pytanie znowu do wszystkich forumowiczów na temat czystości pieska. To banalne pytanie, ale ja mam pieska pierwszy raz i nie wszystko udaje mi się odnaleźć w książkach czy w internecie.... :)
Tym razem chodzi o kąpiel. Jak często należy kąpać pieska? Czy wystarczy dobry markowy szampon i odżywka specjalne dla długowłosych piesków, czy też jak to często czytam w literaturze również na koniec odżywka w spray`u? Czy lepiej wstawić pieska do wanny i używać wody ze słuchawki prysznicowej, czy lżej pieskowi będzie nalać ok 10 cm wody by miał łapki lekko zanurzone? Czy suszenie suszarką naprawdę jest niezbędne, czy mogę pieska wytrzeć ręcznikiem i pozwolić mu spokojnie wyschnąć przed czesaniem?
Pytanie też mam na temat czyszczenia uszu naszych zwisłouchych PONików. Czy najlepiej robić to bardzo delikatnie patyczkiem higienicznym czy tylko z zewnątrz wacikiem - i czy jedynie nasączać wodą?

Obrazek
pozdr.
Agnieszka
Awatar użytkownika
AgnieszkaCh
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » piątek 05 mar 2010, 23:47

Agnieszko, przeczytaj watek "Jak pielegnowac siersc PON-a" http://pon.mojeforum.net/temat-vt255.html

To forumowa skarbnica wiedzy o ponich kudelkach. Jesli jeszcze czegos nie bedziesz wiedziala, to pytaj. Na pewno postaramy sie odpowiedziec :)
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Re: kąpiel pieska

Nieprzeczytany postautor: Grzegorz K. » wtorek 09 mar 2010, 17:59

Przepraszam że się wtrącam - Ewa ma rację - najlepiej poczytać wskazany wątek, bo mimo że jest długi, to zawarte tam wskazówki na pewno się przydadzą i znajdziesz odpowiedź na pytania o których jeszcze nie pomyślałaś ;)
Ale nie mogłem się powstrzymać w spr. tego fragmentu:
AgnieszkaCh pisze:Mam pytanie ... czy mogę pieska wytrzeć ręcznikiem i pozwolić mu spokojnie wyschnąć przed czesaniem?

Tylko Ty zakładasz że będzie spokojnie :lol:
Licz się z małym tajfunem i trzęsieniem ziemi po wyjściu z wanny :lol: :devil:
Pozdrawiam - tata Oli i Misi
Zgadzam się - PSC!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz K.
w temacie

Hodowla: Od NicPONek

Nieprzeczytany postautor: mirellapon » sobota 13 mar 2010, 11:11

Grzegorz K napisał:
Tylko Ty zakładasz że będzie spokojnie :lol:
Licz się z małym tajfunem i trzęsieniem ziemi po wyjściu z wanny :lol: :devil:

Na początku naszej przygody z PON-ami, nasze Psiska po wyjeciu z wanny i wypuszczeniu z łazienki w szalonym tepie biegały po domu :lol: , jednocześnie się otrzepujac. A po wskoczeniu na łóżko wycierały w narzutę wodę ściekającą z kudełków :shock:
Teraz pies po kąpieli otrzepuje się kilkakrotnie jeszcze w wannie. Zasłaniam go wtedy dużym ręcznikiem, żeby nie ochlapywał mnie i łazienki. Następnie jest zawijany w tenże ręcznik i trafia na stół wyłożony suchymi ręcznikami. Oczywiście jeszcze trochę się otrzepuje i wyciera, ale sytuacja jest opanowana i można przystąpić do suszenia i czesania :cool: .
Pozdrawiamy
Mirella, Zefir, Lamia i Ballada :-)
http://www.remirys.eu
Awatar użytkownika
mirellapon
zaangażowany

Hodowla: Remirys FCI

Nieprzeczytany postautor: Joanna » wtorek 06 lip 2010, 12:10

A jak sobie radzić z kąpielą przy uszach. Ja to sie zawsze boje że mu wody naleci do środka i prawie nie myje uszu ale one już kapią od brudu .Wypadałoby dobrze je wyprać.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: iza » wtorek 06 lip 2010, 12:50

Joanna pisze:A jak sobie radzić z kąpielą przy uszach. Ja to sie zawsze boje że mu wody naleci do środka i prawie nie myje uszu ale one już kapią od brudu .Wypadałoby dobrze je wyprać.

Moje psy mają zalewane uszy przy kazdej kapieli i nic im sie nie dzieje z tego powodu, a nawet po takim zalaniu są czystsze :evil: (tylko trzeba dobrze zalać)
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 06 lip 2010, 13:53

Kiedys zatykalam Alemu uszy tamponami z waty, bo wyczytalam ze trzeba bardzo uwazac, zeby woda sie do nich nie dostala. Teraz, tak jak Iza, nie zwracam uwagi, czy woda sie do nich nie dostanie i bardzo dokladnie myje uszy. Jeszcze na Szelmie wyprobowalam, ze nawet jak sa jakies zaczerwienienia uszu, to po umyciu znikaja. Na koncu toalety, szczegolnie w zimie, wycieram te wykapane uszy tamponem z waty i grubym wacikiem na preciku. Resztki wody w ten wacik wsiakaja, a przy okazji resztki wydzieliny mozna wytrzec, jasli taka jest.

Po kapieli pozwalam sie Parirce w wannie kilkakrotnie wytrzepac. Jeszcze w wannie wycieram ja z pierwszego recznikiem i puszczam, zeby poszalala, bo wtedy m.in. wytrzepuje sobie wode z uszu. Nie mam serca zabronic jej tych szalenstw pokapielowych, bo wyglada, ze to dla niej wielka radosc :)
Na tapczaniku ma rozlozone grube frotowe przescieradla kapielowe i skwapliwie z nich korzysta :D .
Zanim sie wyszaleje i uspokoi, to ja mam czas na posprzatanie lazienki :)
Ostatnio zmieniony środa 07 lip 2010, 21:58 przez EwA, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Joanna » wtorek 06 lip 2010, 22:53

Wisek NIENAWIDZI WODY. Jak bylismy nad morzem to tak szedl po plazy żeby jak najdalej wody i żeby nie daj Boże jakaś fala nie dotknęla mu łap. Ale UWIELBIA sie wycierać !!! :evil: :lol:
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Elisabeth Grzechnik » środa 07 lip 2010, 21:39

Joanna pisze:Wisek NIENAWIDZI WODY. . Ale UWIELBIA sie wycierać !!! :evil: :lol:

:hahaha: a po czym on sie lubi wycierac?
Awatar użytkownika
Elisabeth Grzechnik
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Joanna » czwartek 08 lip 2010, 15:10

po deszczu :cool:
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Elisabeth Grzechnik » czwartek 08 lip 2010, 21:31

Joanna pisze:po deszczu :cool:

Aaaa!
Awatar użytkownika
Elisabeth Grzechnik
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Paolazc » czwartek 16 sty 2014, 14:39

Witam!
Ja chciałam się spytać jakich marek szamponów i odżywek używacie do kąpieli waszych psiaków. Co sądzicie o firmie "BOTANIQA". Czy miał ktoś możliwośc przetestowania tej marki :-)
Paolazc

Nieprzeczytany postautor: Alpha » czwartek 16 sty 2014, 16:52

Paolazc pisze:Witam!
Ja chciałam się spytać jakich marek szamponów i odżywek używacie do kąpieli waszych psiaków. Co sądzicie o firmie "BOTANIQA". Czy miał ktoś możliwośc przetestowania tej marki :-)

Wszystko o kosmetykach masz w temacie " Jak pielegnowac siersc PON-a".
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: PALATINA » czwartek 16 sty 2014, 18:22

Tamten wątek jest koszmarnie nieczytelny.
Powodzenia w szukaniu. :evil:

Ja nie znam kosmetyków, o które pytasz.
Anna + Jagna i Pajda + 2 koteczki + 3 knurki morskie
Awatar użytkownika
PALATINA
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » czwartek 16 sty 2014, 20:23

Wątek jest po prostu długi, ale zawiera bardzo dużo informacji. Początkującemu PON-iarzowi przydadza się wszystkie :)
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Aleksandra M. » czwartek 16 sty 2014, 21:21

Paolazc pisze:Witam!

My używaliśmy, serii dla długowłosych. Szampon całkiem niezły, choć nie "dopiera" idealnie (jak na mój gust, pod tym względem używałam lepszych). Plusem jest fakt, iż nie jest tak "ostry" jak inne szampony, a u mojego alergika to ważne. Nie podrażnia skóry. Co do wydajności, to trudno powiedzieć, zalezy jaką sierść ma PON. U Gwiazdka starszał na dość długo.
Pozdrawiamy
Ola & Gwiazdek
Awatar użytkownika
Aleksandra M.
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: PALATINA » czwartek 16 sty 2014, 22:05

EwA pisze:Wątek jest po prostu długi, ale zawiera bardzo dużo informacji. Początkującemu PON-iarzowi przydadza się wszystkie :)

Przydadzą się. To na pewno.
Ale o ile dobrze pamiętam było tam też o szczotkach, kombinezonach na deszcz (jakieś wykroje), a nawet o preparatach przeciwko kleszczom.
Dlatego ciężko znaleźć akurat to, co będzie o szamponach. 8)
Anna + Jagna i Pajda + 2 koteczki + 3 knurki morskie
Awatar użytkownika
PALATINA
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » czwartek 16 sty 2014, 23:00

Trudno doradzac kosmetyki nie znajac typu szaty :? akurat ta firma , to jest z nizszej polki i nas nigdy nie interesowala, raczej zawsze korzystam z profesjonalnych kosmetykow.

Podaje te bardziej znane , ale tak jak pisalam powyzej trzeba dopasowac do typu szaty:

#1 ALL SYSTEMS

BIO-GROOM

CHRIS CHRISTENSEN

RING 5

Wiem, ze watek jest dlugi, ale dla poczatkujacych jest wiele praktycznych porad.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Paolazc » piątek 17 sty 2014, 09:37

Ja dla mojej "Ramony" używam firmę BIO GROOM - EXTRA BODY SHAPOO I ODŻYWKĘ GROOM'N FRESH. Szukam obecnie czegoś ułatwiającego rozczesywanie pomiędzy kąpielami. Chciałam kupić BIO BROOM COAT POLISH SPRAY ale niestety nigdzie go nie można dostać. Dlatego szukam jakiejś innej marki.
Paolazc

Nieprzeczytany postautor: Alpha » piątek 17 sty 2014, 17:11

Paolazc pisze:Szukam obecnie czegoś ułatwiającego rozczesywanie pomiędzy kąpielami. Chciałam kupić BIO BROOM COAT POLISH SPRAY ale niestety nigdzie go nie można dostać..

Tutaj masz ten kosmetyk i jeszcze innych firm, zamawiam u nich od wielu lat i jestem bardzo zadowolona > http://www.zooglobe.pl/

Polecam tez do rozczesywania :

#1 All Systems Fabulous Grooming Spray 355ml spray do rozczesywania sierści > http://www.zooglobe.pl/product-pol-323- ... ersci.html

i Ring 5 Out Rage > http://ring5.pl/opisy-produktow/out-rage.html
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Następna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie