Site Announcements

Obrazek
WITAMY na PON Forum!

Twórzmy przyjazną atmosferę... :-D

:alien: :* :jupi: :albino: :boks: :glaszcze: :drunken: :tancze: :675: :klotnia: :589: :706: :cat: :bom: :przytul:

Na Forum obowiązuje zakaz handlu szczeniętami i reklamy reproduktorów!

Legowiska

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Legowiska

Nieprzeczytany postautor: KubaDr » piątek 09 kwie 2010, 09:46

Jakie jest najlepsze legowisko dla pona?
Pon to najlepsza rasa z powodu wyglądu i charakteru. :super: :super: :super: :super:
Awatar użytkownika
KubaDr
zainteresowany

Re: Legowiska

Nieprzeczytany postautor: Jegor » piątek 09 kwie 2010, 13:04

KubaDr pisze:Jakie jest najlepsze legowisko dla pona?
To zależy od pory ,wieczorem nasze łóżko po paru minutach jedna wybiera parkiet obok szafy a druga parkiet obok drzwi i nad ranem z powrotem nasze łoże gdzie obie wwalają się pomiędzy nas i zaczynają się rozpychać ,a wiec ten problem to ja bym ponom zostawił niech one się martwią . :lol: :evil:
Jegor
mocno zaangażowany

Hodowla: Futrzak Podlaski

Nieprzeczytany postautor: iza » piątek 09 kwie 2010, 14:04

Popieram Jegora , ale jakby sie ktoś bardzo uparł, to polecam z naturalnych tkanin (bawełna) i mniej "puchate" bo na tych PONom zaraz jest gorąco i zazwyczaj wykorzystują je tylko przez parę minut dziennie najcześciej , żeby sie osuszyć :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: Gochaa » piątek 09 kwie 2010, 15:00

My stosujemy posłania z pokrowców na pufy nabytych w Ikei za 10 zł. sztuka (kwadratowe, ok. 60x60 cm), które napełniamy co tam się znajdzie pod ręką: gąbka, stare kurtki, w zimie jeszcze styropian - burki śpią na tarasie na dworze i czasami zdarza im się skorzystać z posłań.
Wygląda bardzo elegancko ;) a nie szkoda prać.
Awatar użytkownika
Gochaa
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Kasia B. » piątek 09 kwie 2010, 15:57

Wszędzie, tylko nie na swoim legowisku. :)
W nocy obok łóżka, nad ranem już w łóżku, (podobnie jak u Jegora)
jak jest ciepło to najlepiej na kafelkach, najważniejsze to mieć wszystko na oku. ;)
pozdrawiamy
Kasia i Łendy
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia B.
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » piątek 09 kwie 2010, 16:04

Olivia spi z nami na lozku, ma postawiony przy lozku kosz wiklinowy kiedy zaczyna byc jej za goraco , a jak juz jest upalnie to tylko plytki na podlodze 8) Ogolnie letnia noc jest jak maraton , bo Olivia zmienia po kilka razy miejsce w zaleznosci jak szybko ono sie nagrzewa pod nia :oczami: Z wiekiem zrobila sie jeszcze bardziej cwana i odkryla klimatyzacje, wiec kladzie sie w linii prostej jak leci zimne powietrze :D :P
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » piątek 09 kwie 2010, 22:30

Kasia B. pisze:

Wszędzie, tylko nie na swoim legowisku. :)
W nocy obok łóżka, nad ranem już w łóżku, (podobnie jak u Jegora)
jak jest ciepło to najlepiej na kafelkach, najważniejsze to mieć wszystko na oku. ;)

Jeszcze w grę wchodzi ulubiony fotel pańcia, kiedy razem oglądają TV, Pańcio na kanapie PONia na fotelu. Śpi gdzie popadnie, nad ranem pakuje się bezceremonialnie do wyrka i jeszcze się rozpycha! :lol: :lol: :lol:
Alicja , Lora i Istusia oraz Busia.
można kupić psa ale nie jego merdanie ogonem
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert

Hodowla: Borsucze Sioło FCI

Nieprzeczytany postautor: AnnaIK » sobota 10 kwie 2010, 02:06

Jegor pisze:
To zależy od pory ,wieczorem nasze łóżko po paru minutach jedna wybiera parkiet obok szafy a druga parkiet obok drzwi i nad ranem z powrotem nasze łoże gdzie obie wwalają się pomiędzy nas i zaczynają się rozpychać ,a wiec ten problem to ja bym ponom zostawił niech one się martwią . :lol: :evil:

U nas jest bardzo podobnie :D
Awatar użytkownika
AnnaIK
w temacie

re

Nieprzeczytany postautor: Joanna » poniedziałek 12 kwie 2010, 19:06

wisek kocha balkon i przekopuje kocyk żeby połozyć się na zimnym. Nigdy nie próbowal wskakiwac do łóżka ale o wersalkę w dużym pokoju zahacza zwlaszcza gdy jest mokry i brudny po spacerze. A na posłaniu to on tylko je.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Iwona Wojciechowska » czwartek 22 kwie 2010, 14:16

Jegor pisze:

Jak to dobrze, że mam tylko jednego PONka, więc dla mnie miejsce w łóżku zawsze :?: się znajdzie :hyhy:
Awatar użytkownika
Iwona Wojciechowska
ekspert

Nieprzeczytany postautor: dzidzior69 » piątek 12 sie 2016, 12:34

Odświeżam temat :D
Milka ma swój koc. Nie chciałam kupować legowiska, bo nie wiedziałam czy małe, bo i tak pożre, czy od razu większe.....
Może na święta jej Mikołaj coś przyniesie, ale jak na razie to nie chce tam spać, ani leżeć. Woli zimną podłogę.
Mieliśmy to samo z naszym berneńczykiem, ale tamta to wchodziła na to swoje miejsce takie "bespieczne" choć na chwilę. A Milka.... wsadzę ją na kocyk to klapnie obok...... :głupek:
Anka & Milka
Obrazek
Awatar użytkownika
dzidzior69
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alicja » piątek 12 sie 2016, 15:02

dzidzior69 pisze:Odświeżam temat :D
Milka ma swój koc. Nie chciałam kupować legowiska, bo nie wiedziałam czy małe, bo i tak pożre, czy od razu większe.....
Może na święta jej Mikołaj coś przyniesie, ale jak na razie to nie chce tam spać, ani leżeć. Woli zimną podłogę.
Mieliśmy to samo z naszym berneńczykiem, ale tamta to wchodziła na to swoje miejsce takie "bespieczne" choć na chwilę. A Milka.... wsadzę ją na kocyk to klapnie obok...... :głupek:

U mnie legowiska się nie sprawdziły. W lecie śpią na kaflach bo za gorąco, w zimie pod drzwiami bo tam trochę ciągnie zimnem z klatki schodowej.
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...(Skoczylas,Kaczmarek)
Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Hodowla: Rivendall

Nieprzeczytany postautor: Frau Heinz » piątek 12 sie 2016, 21:09

Kupilam dla malej Alibi wygodne, mieciutkie legowisko (pierwszy pies od lat, czlowiek chcial sie postarac ;) ). Nie sprawdzilo sie wcale.
Alibi sypia najchetniej na podlodze, zadne tam kocyki czy inne wymysly.
Jedynie, gdy wraca przemoczona ze spaceru, wchodzi na legowisko albo kladzie sie na wetbed.
Najchetniej spalaby na balkonie albo w ogrodzie, a kiedy juz ide spac i zamykam drzwi balkonowe, kladzie sie przy lozku na podlodze i walczy z kocykiem do upadlego.
Nauczyla mnie spac przy kazdej pogodzie z oknem otwartym na osciez, przy 19 stopniach w sypialni sapie i wierci sie niemozliwie, rano znajduje ja przylepiona brzuchem do zimnego kaloryfera.
Szkoda mi psa, spi na twardym, na pierwsza zime zamierzam kupic cos do polozenia na podloge, prawdopodobnie tylko cienkie poslanie.
Czy moze uwazacie, ze troska niepotrzebna? Z tego, co czytam na forum, nie jest jedynym ponem spiacym na "twardym".
Pozdrawiam
Magdalena i Cynamon
Frau Heinz
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: dzidzior69 » sobota 13 sie 2016, 09:23

Moja tez podlogowa, poprzedni nasz Bernrńczyk tez na podłodze spał, ale lubił wchodzić na swój taki ;bezpieczny" kocyk jak na niego nakrzyczałam za coś tam. A to to nie. Wcale. Nie chce.
Anka & Milka
Obrazek
Awatar użytkownika
dzidzior69
zainteresowany

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie