GOTOWANIE dla PONa

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: Joanna » niedziela 25 mar 2012, 05:12

Wiecie może ile godzin potrzeba psu na przetrawienie porcji jedzenia ? Ostatnio mam praoblem budzi mnie pies o 1-3 w nocy i chce kupe. rzeczywiście ja robi jak wychodzę z nim.Nie wiem co jest. Dostaje dwa razy dziennie rano suchą( pół zalecanej porcji) i tak około 16 gotowaną. nie wiem czy zmiana pór coś da?
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » niedziela 25 mar 2012, 09:07

od 16 to juz moze tak byc, sprobuj karmic pozniej - 20-21. A o ktorej pies ma ostatni spacer?
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Joanna » niedziela 25 mar 2012, 12:40

ostatni spacer 21
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » niedziela 25 mar 2012, 13:20

Joanna pisze:Wiecie może ile godzin potrzeba psu na przetrawienie porcji jedzenia ? Ostatnio mam praoblem budzi mnie pies o 1-3 w nocy i chce kupe. rzeczywiście ja robi jak wychodzę z nim.Nie wiem co jest. Dostaje dwa razy dziennie rano suchą( pół zalecanej porcji) i tak około 16 gotowaną. nie wiem czy zmiana pór coś da?

Szczeniaki inaczej trawią posiłek a inaczej trawią psy dorosłe. Pies dorosły trawi posiłek 12 – 15 godzin i nalepiej podawać mu jedzenie pierwszy raz kolo 8.00 rano a drugi koło 18.00. U mlodego psa trawienie trwa krócej 8-12 godzin.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Alpha » niedziela 25 mar 2012, 13:53

Joanna pisze:ostatni spacer 21

A rano o ktorej wychodzi :?:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Joanna » niedziela 25 mar 2012, 20:39

rano o 6 dostaje karmę , o 6:30 idziemy na spacer potem idzie na spacer około 14:30 potem o 16 dostaje jedzenie , o 18 spacer, 21 spacer i spanie.
do tej pory było ok ale od około tygodnia budzi nas w nocy siada przy łózku i dyszy w twarz po tym wiemy że trzeba wyjśc i za każdym razem sie załatwia więc nie budzi nas tylko na spacer. Nie krzyczymy na niego i zawsze wychodzimy ale jest to męczące.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » niedziela 25 mar 2012, 21:09

A kupę obejrzalas? Jest normalna? Nie ma w niej sluzu, czy krwi? Albo jakas zmieniona konsystencja moze?
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: Joanna » niedziela 25 mar 2012, 21:42

kupa raczej normalna. normalna to znaczy że czasami klocek twardy a czasami troche miększy (przyczepia sie do włosów) ale nie ma śluzu. No w nocy nie widze ale w dzień jest ok. A i w nocy jest raczej normalna nie rzadka.
dziś dostal jedzenie o 8 a następne o 19 .Kupa była tylko w nocy i rano troche chyba. Potem nic, o 21 tez nic. Chciałabym mieć nadzieje że prześpimy tą noc spokojnie.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » niedziela 25 mar 2012, 22:14

Ja bym mu przesuwala ten posilek nawet na pozniej, po ostatnim spacerze, to i tak bedzie 9,5 godziny lub dluzej. Najwyzej po poludniu dac jakiegos gryzaka, konga z wklejona odrobina sera czy cos. I rano raczej najpierw spacer potem jedzenie.
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » niedziela 25 mar 2012, 23:35

Joanna pisze:kupa raczej normalna. normalna to znaczy że czasami klocek twardy a czasami troche miększy (przyczepia sie do włosów) ale nie ma śluzu. No w nocy nie widze ale w dzień jest ok. A i w nocy jest raczej normalna nie rzadka.
dziś dostal jedzenie o 8 a następne o 19 .Kupa była tylko w nocy i rano troche chyba. Potem nic, o 21 tez nic. Chciałabym mieć nadzieje że prześpimy tą noc spokojnie.

No to jak kupa Ok. to tylko przesunięcie godzin karmienia. Wypróbuj w praktyce, jakie godziny będą odpowiednie. Moze minąć kilka dni, zeby calkiem sie przestawil.
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Alpha » poniedziałek 26 mar 2012, 00:21

LaBruja pisze: I rano raczej najpierw spacer potem jedzenie.

Zawsze powinien byc najpierw spacer a potem jedzenie.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Joanna » poniedziałek 26 mar 2012, 09:19

no wiem że niby tak najpierw spacer a potem karma. Ale rano specjalnie robie odwrotnie ze względu na fizykę :-) chce żeby sie wypróznił przy porannym spoacerze bo dosyć długo zostaje sam aż do 14:30 jak wracamy z pracy. Żeby mu sie nie zachciało jak nas nie ma. Stąd jak podam mu przed spacerem to zawsze jest wypróznienie ot po prostu prawo fizyki popchanie nowym jedzeniem jelit . Nie szalejemy na porannym spacerze te 15 min do 0,5 h przed spacerem wydaje mi sie ok.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: UlaK » poniedziałek 26 mar 2012, 16:14

Alpha pisze:

Ciekawe jak to wyegzekwować, dwa posażki siedzą w kuchni i nawet nie drgną, próba wyrzucenia do ogrodu wygląda tak ze wybiegną na trawnik, w tył zwrot i znowu siedzą w kuchni. Jak dostana jeść, to wtedy można iść za potrzebą. O głodnym dziobie nie chodzą na spacery, siły nie mają
[ https: //pitapata.com] [img] https://pdgf.pitapata.com/DQBYp1.png [/ url]
Awatar użytkownika
UlaK
zaangażowany

Hodowla: od Nicponek

Nieprzeczytany postautor: Jegor » poniedziałek 26 mar 2012, 17:21

UlaK pisze:
Alpha pisze:

Ciekawe jak to wyegzekwować, dwa posażki siedzą w kuchni i nawet nie drgną, próba wyrzucenia do ogrodu wygląda tak ze wybiegną na trawnik, w tył zwrot i znowu siedzą w kuchni. Jak dostana jeść, to wtedy można iść za potrzebą. O głodnym dziobie nie chodzą na spacery, siły nie mają
No jasne pójdą na spacer a tu przyjdą i dobre jedzonko zabiorą PON nie głupi. :lol:
Jegor
mocno zaangażowany

Hodowla: Futrzak Podlaski

Nieprzeczytany postautor: Joanna » poniedziałek 26 mar 2012, 18:53

tak mój też pilnuje wszystkiego wkuchni . My mówimy że pilnuje " żeby sie nie przypaliło"
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Grzegorz K. » poniedziałek 26 mar 2012, 21:29

Zapamietajcie sobie: EwA ma zawsze rację :salut: :
EwA pisze:to tylko przesunięcie godzin karmienia. Wypróbuj w praktyce, jakie godziny będą odpowiednie. Moze minąć kilka dni, zeby calkiem sie przestawil.

Dodałbym tylko, że można też poeksperymentować z godzinami ostatniego spaceru :P Akurat dla Miśki godzina 1 w nocy, to całkiem typowa pora ostatniego spaceru :lol: - ale to już moja specyfika człowieka-sowy. Misia sie dostosowała, rano nie budzi nigdy, czasem gdy w weekend zaśpimy, spokojnie potrafi wytrwać z pierwszym spacerem do południa, nie robiąc żadnych awantur.

A to:
Alpha pisze:Zawsze powinien byc najpierw spacer a potem jedzenie.
to taka teoria dietetyczna, czy wymyslił to jakiś praktyk? Mówiąc szczerze ja tak postepuję tylko, gdy zależy mi żeby spacer był możliwie krótki, a zawsze - dokładnie odwrotnie...
Pozdrawiam - tata Oli i Misi
Zgadzam się - PSC!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz K.
w temacie

Hodowla: Od NicPONek

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 26 mar 2012, 21:52

My tez na glodniaka nie wychodzimy niee Daje Parirce chociaz kawal sera przed wyjsciem, zeby jej kwasy żoładka nie żarły ;) ale jej tez specjalnie nie obkarmiam.
Niekarmienie przed spacerem dotyczy przede wszyskim psów ras ze skłonnosciami do skrętu żołądka. Szaleństwa z pełnym żoładkiem mogą sie dla nich żle skończyć :mad:

Parirka tez jest "sowa". Na ostatni spacerek wychodzi baaardzo póżno, a jak ktos woli to mozna powiedziec, że baaaaardzo wcześnie. A póżniej spi do poludnia i nawet jak ja wstaje wcześniej, to wita sie wylewnie, po czym przewraca sie na drugi bok i śpi dalej :D Dopiero szuranie garnkami w kuchni jest bodźcem do wyjscia z betów :)

A swoja drogą, czy ktoś zna przypadek skrętu żoładka u PON-a :?:
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Alpha » wtorek 27 mar 2012, 00:28

Grzegorz K. pisze:A to:
Alpha pisze:Zawsze powinien byc najpierw spacer a potem jedzenie.
to taka teoria dietetyczna, czy wymyslił to jakiś praktyk? Mówiąc szczerze ja tak postepuję tylko, gdy zależy mi żeby spacer był możliwie krótki, a zawsze - dokładnie odwrotnie...

Nie, natura czyli mechanizm i kinetyka reakcji chemicznych w organizmie.

Tak sobie czytam i stwierdzam, ze do tej pory mialam szczescie , wszystkie osobniki wychodzily i wychodza na spacer, ktory jest wazniejszy od jedzenia , a wszystkie sa zarlokami :lol: :cool:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 27 mar 2012, 00:48

Przegapiłam taką ważną uwagę:

Grzegorz K. pisze:Zapamietajcie sobie: EwA ma zawsze rację :salut: :

No może nie zawsze :oops: Powiedzmy tak w 99,9% :cool: :P
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Joanna » wtorek 27 mar 2012, 08:07

No ja rano wstaję o 5 do pracy. Dlatego spacer o 6:30 to nie Wiskowa niecierpliwośc tylko mus. Jak wstaje to Wisek śpi słodko ale moje pierwsze kroki w kuhni zwłaszcza dźwięk otwieranej lodówki stawiają go na równe nogi. Poniewaz rano wstaję to też mi się chce spać wcześnie stąd taka sobie godzina ta 9 na ostatni spacer. Potem do łózia bo ja śpioch jestem najbardziej otymalny czas spania to 12 godzin dla mnie :-)
Joanna
zainteresowany

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie