NOWE LEGOWISKO

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

NOWE LEGOWISKO

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » piątek 04 mar 2011, 07:47

Mam pytanie do wszystkich forumowiczów-jak bezstresowo przyzwyczaić, przekonać psa do nowego legowiska.Poprzednie legowisko,które miała Koba-dokonało swego żywota w pralce,rozpadło się tak,że nie ma sensu go zszywać.Kupiłam wiklinowy obszerny kosz z materacykiem.Położyłam w nim poduszeczkę,która została z poprzedniego legowiska (zapach!!!),ale Koba kategorycznie odmawia położenia się w nowym legowisku.Korzysta z niego natomiast nasza kicia,która uwielbia wszystko,co nowe.Co robić?Wczoraj położyłam w legowisku kostkę,żeby zachęcić psinę do wejścia do kosza-bezskutecznie.Snuje się pół dnia po domu i nie może sobie miejsca znaleźć.Do tej pory czas mojej nieobecności spędzała na legowisku.Radźcie!
Pozdrowienia - Ala i Koba
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: iza » piątek 04 mar 2011, 09:37

Moze powinnas uprac to nowe legowisko - prosto ze sklepu moze mieć dla psa nieprzyjemny zapach.
Jesli prałaś i nie pomogło, to ja polozyłabym na tym legowisku dodotkowo jakiś domowy kocyk lub dywanik, który Koba zna - to ja powinno zachecic .

na razie tyle przyszlo mi do głowy
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: Grzegorz K. » piątek 04 mar 2011, 10:44

A może Koba nie lubi trzasków/zapachu wikliny? Spróbuj położyć sam "stary" kocyk, żeby wyeliminować tą opcję?
Pozdrawiam - tata Oli i Misi
Zgadzam się - PSC!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz K.
w temacie

Hodowla: Od NicPONek

Nieprzeczytany postautor: gabi » środa 09 mar 2011, 12:17

Jest duże prawdopodobieństwo, że Kobie coś nie odpowada w tym posłaniu (najprawdopodobnije zapach).
Czy to posłanie stoi w tym samym miejscu co poprzednie?
Moze spróbuj położyć je w miejscu gdzie najczęściej odpoczywa Koba.
Ale ja bym na siłę nic nie robiła - widać ma jakiś powód, że tego posłania nie lubi (ja sama wydałam innym kilka (czasami bardzo drogich i pięknych dla mnie) posłanek bo psy ich nie akceptowały) :mad:
Ale może być jeszcze inny powód - po prostu skoro kot się tam zadomowił to Koba uznała, że jest to posłanie kota i nie chce mu wchodzić w drogę (po prostu jest kulturalna) lub być moze kot ma wiklinowe posłanie i Koba skojarzyła ten nowy wiklinowy kosz z legowiskiem kota i uznała, ze co wiklinowe to =kot. :cry:
Awatar użytkownika
gabi
żywo zainteresowany

Hodowla: druga połowa JAMKIN

Nieprzeczytany postautor: Warka Bear » poniedziałek 21 mar 2011, 19:49

Rozloz cos. co mocno pachnie Toba. Brudna pidzame, albo przescieradlo. Moze to przyniesie skutek.
Rasowy czy nie, to oddany cala swa dusza wierny przyjaciel czlowieka i kazdy jest kochany!
Awatar użytkownika
Warka Bear
zainteresowany

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie