Site Announcements

Obrazek
WITAMY na PON Forum!

Twórzmy przyjazną atmosferę... :-D

:alien: :* :jupi: :albino: :boks: :glaszcze: :drunken: :tancze: :675: :klotnia: :589: :706: :cat: :bom: :przytul:

Na Forum obowiązuje zakaz handlu szczeniętami i reklamy reproduktorów!

naturalne dodatki do jedzenia

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

naturalne dodatki do jedzenia

Nieprzeczytany postautor: Kasia » czwartek 15 wrz 2011, 18:27

Zainteresował mnie ten temat i poczytałam i zaczne probować słyszałam ze dodatek suszonej pokrzywy dobrze wpływa na sierśc no i czosnek na trawienie i zabija robaki.
Poszperałam przez internet i znalazlam czosnek mielony dla psów 250g ok 20zł czosnek mielony dla koni 1kg 20zł czosnek jak czosnek więc zamówiłam ten dla koni w przeliczeniu na psa wychodzi poł łyzeczki na dwa dni. pokrzywe tez znalazłam ale nie wszystko na raz. Moze tez macie jakieś propozycje i wlasne doświadczenia?
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » czwartek 15 wrz 2011, 19:54

Z czosnkiem bym uwazala, bo sa na jego temat rozne opinie, takze co do skutecznosci jesli chodzi o robale. Pokrzywa, krwawnik, kozieradka i inne ziola (tu masz gotowe mieszanki - mozesz poszukac inspiracji http://www.workdogs.pl/shoper//index.ph ... rt=default ), algi, siemie lniane - lepiej mielone bo to w calosci wchodzi i wychodzi w jednym kawalku, suszona krew, drozdze browarnicze, olej z lososia i inne, skorupki jajek... poszukaj na dowolnym forum o BARFie, to samo mozesz dodawac do zwyklej karmy. Pokrzywe daje w zasadzie stale, jakis szczegolnych efektow nie widze :? ale co mi tam, niech maja ;) Algi dostaje Ośka bo mam wrazenie, ze Majka sie po nich drapie, drozdze daje w pigulkach, olej w zaadzie regularnie, inne rzeczy jak mi w rece wpadna ;) kusi mnie maczka z kryla i z lososia ale mam inne wydatki na razie.
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Joanna » niedziela 02 paź 2011, 15:15

ja dawałm wapno i algi ale jakos sie pisko drapalo więcej. Dostaje czasami witaminy dla ludzi: witamin plus w kapsułkach. I takie cos mam z kwasami omega : cat i dog dressing firmy hugro i lupo-derm + lecytyna .Te speyfiki sa w formie płynnej i daje je raz dziennie po łyżce.
Ostatnio razem z karmą dostałam biotynę. Ale nie wiem do czego to więc nie daję.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » niedziela 02 paź 2011, 15:51

Joanna pisze:Ostatnio razem z karmą dostałam biotynę. Ale nie wiem do czego to więc nie daję.

BIOTYNA (z greki bios = życie, inaczej witamina H zwana też witaminą B7) – organiczny związek chemiczny o budowie heterocyklicznej występujący w organizmach zwierzęcych i roślinnych.

Wpływa na właściwe funkcjonowanie skóry oraz włosów, uczestniczy z witaminą K w syntezie protrombiny (odpowiedzialna za krzepliwość krwi).

Objawami niedoboru biotyny są zmiany skórne – wysypki, stany zapalne, a także wypadanie włosów i podwyższony poziom cholesterolu oraz zmiany zapalne jelit. Ze względu na to, że biotyna może być syntetyzowana przez florę bakteryjną do jej niedoboru dochodzi bardzo rzadko, zwykle pod wpływem innych czynników niż niedobór pokarmowy (np. szerokospektralna antybiotykoterapia).

http://www.laboratoriumurody.pl/forum/biotyna,t356.html
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Re: naturalne dodatki do jedzenia

Nieprzeczytany postautor: Anna A » poniedziałek 03 paź 2011, 21:28

Kasia pisze:Zainteresował mnie ten temat i poczytałam i zaczne probować słyszałam ze dodatek suszonej pokrzywy dobrze wpływa na sierśc no i czosnek na trawienie i zabija robaki.
Poszperałam przez internet i znalazlam czosnek mielony dla psów 250g ok 20zł czosnek mielony dla koni 1kg 20zł czosnek jak czosnek więc zamówiłam ten dla koni w przeliczeniu na psa wychodzi poł łyzeczki na dwa dni. pokrzywe tez znalazłam ale nie wszystko na raz. Moze tez macie jakieś propozycje i wlasne doświadczenia?

Nie dawaj Trajkotce czosnku, bo uszkodzisz jej czerwone krwinki i dopiero bedzie bieda!
Dziewczyny maja racje, ponizsze dodatki sa bezpieczne i skuteczne.

Jak chcesz cos jeszcze naturalnego i dobrego na wlos to dawaj jej lyzeczke oleju ryzowego do karmy.
PON-positive (+) ;)
Awatar użytkownika
Anna A
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Kasia » wtorek 04 paź 2011, 18:49

Czosnek raz w tygodniu w małych ilościach :) A zakupiłam poprostu tabletki z algami i witaminami i wcina. Czosnkiem dzieli się z koniem który jest zachwycony taka nowością.
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Grzegorz K. » czwartek 13 paź 2011, 18:22

Pokrzywa, krwawnik, kozieradka i inne ziola... , algi, siemie lniane - lepiej mielone bo to w calosci wchodzi i wychodzi w jednym kawalku, suszona krew, drozdze browarnicze, olej z lososia i inne, skorupki jajek... maczka z kryla i z lososia ...

O ja pier... - nieźle można się realizować z tymi dodatkami :shock:
Ja systematycznie stosuję tylko drożdże browarnicze - i to na sobie, nie na Miśce :lol: , i nie w pigułkach, a w formie płynnej - najchętniej nalane z pianką. Nie wiem jak to wpływa na sierść, ale na samopoczucie - znakomicie :lol: :lol: :lol: Polecam - szczególnie w ciepłe dni :zdrowko:
Pozdrawiam - tata Oli i Misi
Zgadzam się - PSC!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz K.
w temacie

Hodowla: Od NicPONek

Nieprzeczytany postautor: rawipon » piątek 14 paź 2011, 12:59

Grzegorz K. pisze:
Pokrzywa, krwawnik, kozieradka i inne ziola... , algi, siemie lniane - lepiej mielone bo to w calosci wchodzi i wychodzi w jednym kawalku, suszona krew, drozdze browarnicze, olej z lososia i inne, skorupki jajek... maczka z kryla i z lososia ...

O ja pier... - nieźle można się realizować z tymi dodatkami :shock:
Ja systematycznie stosuję tylko drożdże browarnicze - i to na sobie, nie na Miśce :lol: , i nie w pigułkach, a w formie płynnej - najchętniej nalane z pianką. Nie wiem jak to wpływa na sierść, ale na samopoczucie - znakomicie :lol: :lol: :lol: Polecam - szczególnie w ciepłe dni :zdrowko:

Zdecydowanie polecam, tylko ja wolę bez pianki :)
rawipon
zaangażowany

Hodowla: Rawipon

Nieprzeczytany postautor: Joanna » poniedziałek 10 wrz 2012, 11:04

czy wie ktoś gdzie można kupić suszone rybki ? Znalazłam sklep jeden ale tam pannie ma na stanie i nie będzie.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Izabela » poniedziałek 08 paź 2012, 22:25

Ja dodaje czasem do jedzenia suszony Kelp (wodorosty morskie), priobiotic, albo mielone siemie lniane.

A czy ktos moze dodaje Olej kokosowy, Alfalfa (lucerna), albo Pylek pszczeli? Jakies opinie na ten temat? (My nic takiego nie dodajemy ale tyle tego jest w sklepach, wiec zastanawiam sie moze warto?)
Pozdrawiamy
Iza i Jutka
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » wtorek 09 paź 2012, 00:12

Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 09 paź 2012, 00:14

Izabela pisze:Ja dodaje czasem do jedzenia suszony Kelp (wodorosty morskie), priobiotic, albo mielone siemie lniane.

A czy ktos moze dodaje Olej kokosowy, Alfalfa (lucerna), albo Pylek pszczeli? Jakies opinie na ten temat? (My nic takiego nie dodajemy ale tyle tego jest w sklepach, wiec zastanawiam sie moze warto?)

Ja dodaje czasem lucernę świeżą do pulpy owocowo-warzywnej, ale suszona pewnie tez jest OK. Olej dajemy lniany na zimno tloczony, bo ma najlepsze z roslinnych proporcje omega3 do omega6, ale moze być tez siemie zamiast, albo na zmiane. Produkty pszczele nie polecane alergikom, bo uczulają.
Probiotyki Parirka dostaje w jogurtach.
Ja myśle, że nie trzeba przesadzać z tymi dodatkami. Pari dostaje owoce warzywa, wszelką zieleninę, troche oleju, lub siemienia, jogurty, nieczyszczone, suszone żwacze od czasu do czasu. Wygląda, ze jest zdrowa (odpukać), nie ma uczuleń. Czasem coś mi tam wpadnie w oko w zooaptece, ale regularnie nic więcej nie podajemy.
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: Izabela » wtorek 09 paź 2012, 01:21

Ewa ja tez nie przesadzam z dodatkami czasem cos dodam czasem nie, zalezy co dostaje do jedzenia. O pylku pszczelim to mi przypomnialas dlaczego nie daje. Nie wiem czy Juta ma alergie na to czy nie ale cena byla za duza aby probowac.

Nie wiem jak u Was, ale u nas olej kokosowy ostatnio coraz bardziej popularny. Jest zdrowy i ma duzo innych zastosowan, ale ja jeszce nie probowalam do niczego. Mozna uzywac dla ludzi jako krem do ciala i do twarzy, nawet oliwic mozna rozne mechaniczne rzeczy, buty czyscic itd. uzywac zamiast masla, uzywac na wszy, na pryszcze, miejscowo dla psow na podrazniona skore, jako dodatek do jedzenia dla ludzi i psow ktorzy maja cukrzyce i inne choroby... No nie bede wymieniac reszty, sama jeszcze nie gotowalam nic z olejem kokosowym no i Jutce tez nie dawalam.
Pozdrawiamy
Iza i Jutka
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie