jak pielegnowac siersc pona

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: HARUSZKA » poniedziałek 29 maja 2006, 12:07

Ale jest to dopuszczalne umaszczenie?

a skądże :)
Jak najbardziej niedopuszczalne :) ale wybrałam ją bo nikt jej nie chciał

Obrazek
Marta i kudlata zgraja
HARUSZKA
zainteresowany

Hodowla: VINTOYRA

Nieprzeczytany postautor: Lena » poniedziałek 29 maja 2006, 12:35

śliczna niunia :D a na zdjęciu wygląda na czarno-srebrną :wink:
Lena
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: HARUSZKA » poniedziałek 29 maja 2006, 12:44

bo taka jest , ale srebrzenie tez jest "zabrionioe" :)

aktualnie zmienia się jej kolor tw "płaszcza" a na glowie sa "złotw " wlosy ale jest ich tyle że spokojnie można je policzyc :)

Lena zeszłysmy z tematu :)

tutuaj jest o umaszczeniu Ponów a nie yorków :) admin nas wykopie :)
(jak chcesz pogadać zapraszam na gg bo naprawde nas tutuaj zlinczuja :) )
Marta i kudlata zgraja
HARUSZKA
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: fervidus » poniedziałek 29 maja 2006, 15:41

:) Polecam kosmetyki z serii "BIO-GROOM", szampon i balsam do "poniego" włosa. Oba kosmetyki są w postaci koncentratów - baaardzo wydajne /rozcieńcza się je przed użyciem/. Dają doskonały efekt, nie zmiękczają włosa, ale zdecydowanie zmniejszają skłonność do filcowania się podszerstka !!!
Kosmetyki dostępne na wystawach /mają swoje stoisko - będą w Krakowie/, albo wysyłkowo : www.biogroom.pl

A, co do tej "yorki" :wink: ...to, na bank było "dokrycie", lub któreś z rodziców jest z mariażu z "NN"... :)

Aaa, i jeszcze jedno... aby nadać połysk sierści i przywrócić twardość włosa - sposób najprostszy, ale jakże skuteczny i bez żadnych skutków ubocznych... :wink: /nie do wymacania :-P /

Otóż: wilgotną, bądz suchą, ale tylko CZYSTA sierść spryskujemy /ze spryskiwacza/ odkłaczkowanym /przecedzonym!/ sokiem z cytryny, lub dwóch, w zależności od ilości włosa i wielkości psa :D
nadajemy pożądaną formę, czekamy, aż wyschnie, przeczesujemy...i gotowe :)

Efekt 100%.
"Jesteś jego życiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca."
Awatar użytkownika
fervidus
zaangażowany

Hodowla: FERVIDUS

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 29 maja 2006, 16:09

A czy BIOGROOM SUPERCREAM nadaje sie do spryskiwania suchego wlosa w czasie czesania, tzn. czy dobrze zapobiega lamaniau sie wlosa?
Czy to jest mniej wiecej odpowiednik PEKa Iv San Bernard?
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: Lena » poniedziałek 29 maja 2006, 16:33

Przy następnej kąpieli wypróbuję sposób z cytryną :D
Lena
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 29 maja 2006, 17:05

Z ta cytryna to jeszcze dodatkowa korzysc jest, bo inne psy beda sie trzymaly z daleka od delikwenta nia potraktowanego :lol: Zapachu cytrynowego dodaje sie do preparatow odstraszajacych psy. :evil:
Ale moja Parirka chyba o tym nie wie, bo swieza cytryna wprawdzie jej nie smakuje, ale plasterek, ktory sie wymoczyl w herbacie to i owszem :-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 maja 2006, 17:45 przez EwA, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: hilaruspon » poniedziałek 29 maja 2006, 17:34

:-) Jazzior lubi swieza cytryne... :shock: Poinstruowana wczesniej przez Fervidusa ,uzywam BIOGROOM ,ale z doswiadczenia wiem, ze nie mozna z nim "przedobrzyc",tzn. dodac za duzo- wlos wtedy brudzi sie migiem,szczegolnie lapy.Jednak zastosowany razem z szamponem :) jest bardzo skuteczny.Do rozplatywania koltunow jest jeszcze jeden preparat tej firmy:COAT POLISH-stosuje sie przed kapiela. Moim zdaniem -rewelacja!
Awatar użytkownika
hilaruspon
zaangażowany

Hodowla: hilaruspon

Nieprzeczytany postautor: fervidus » poniedziałek 29 maja 2006, 17:38

EwA pisze:A czy BIOGROOM SUPERCREAM nadaje sie do spryskiwania suchego wlosa w czasie czesania, tzn. czy dobrze zapobiega lamaniau sie wlosa?
Czy to jest mniej wiecej odpowiednik PEKa Iv San Bernard?

Ewentualnie można zrobić roztwór do spryskiwania, ale bardzo obciąża włos. Musi być to roztwór "bardzo lekki". :)
"Jesteś jego życiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca."
Awatar użytkownika
fervidus
zaangażowany

Hodowla: FERVIDUS

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 29 maja 2006, 17:49

Dziekuje za info. Szukam czegos takiego wlasnie, czym by mozna pryskac w czasie czesania na sucho i jakos nic rewelacyjnego nie moge znalezc :sad:
Ula ma chyba jakis patent, bo inaczej nie wyhodowalaby Trufli kudelkow do ziemi :-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 maja 2006, 17:58 przez EwA, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: iza » poniedziałek 29 maja 2006, 17:54

Do rozczesywania kołtunków przed kąpaniem (na sucho) bardzo dobry jest tez z Iv San Bernarda KA 101 - odżywka :idea: wypróbowane :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 29 maja 2006, 18:01

A jak nie przed kapaniem, tylko tak sobie, bo juz nieladnie wyglada i chce przeczesac troche, to tez sie nadaje? Koniecznie trzeba po niej wykapac?
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: iza » poniedziałek 29 maja 2006, 18:12

Po KA 101 nie trzeba kąpać , ale pies po niej nie wyglada za pieknie - wlos ma jakby natłuszczony, ale dzięki temu robi się mniej kołtunków i włos jest odżywiony, przed wystawą trzeba koniecznie wykąpać.
Aha i zalecają aby stosować równiez szampon i odżywką IVB do kąpieli.

Ja staram się nie łączyć produktów różnych firm, jak używam szamponu ISB to i odżywki, jak 1All Systems to też szampon i odzywka. Np. pół roku jedna forma, a potem zmieniam na inną, chyba że jakiejś PONce pasuje wyjątkow dana firma np.: Tola prawie zawsze jest w ISB :D
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Nieprzeczytany postautor: hilaruspon » poniedziałek 29 maja 2006, 18:20

:-) Ja doswiadczenia zbieram na sobie-no niby na psach , ale kapac sie same jeszcze nie umieja, wiec szwankuje MÓJ kregoslup :wink: Zatem: jesli pies jest brudny -na nic odzywki, wlos i tak sie polamie.Jesli srednio-pojedyncze koltunki traktowane sa Coat Polish,do pryskania suchych wlosow stosowalam ISanBernadr-odzywke dla szorstkowlosych-mocno rozcienczona-bylo o.k.Bio Groom bardzo mi sie podoba. YSB tez. Ale dochodze do wniosku, ze najlepiej dziala dosc czesta kapiel, oczywiscie dosc "bogata", bo mieszkamy w miescie i jest tu OKROPNIE brudno! :cry:(No ,ale codziennie jezdzimy na laki za miasto :-) )
Awatar użytkownika
hilaruspon
zaangażowany

Hodowla: hilaruspon

Nieprzeczytany postautor: HARUSZKA » poniedziałek 29 maja 2006, 18:30

jejku ile ja sie tutaj dowiem :)
zastanawiałam się nad biogroom bo duzo pozytwnych glosów co prawda na temat yorkowych kosmetyków slysszałam.

p.s. ta moja yorka - to mamusie ma z rodowodem ale tatus pomimo ze wyglada na yorka to pewnie cos z "nieyorka" daje (nie ma rodowodu).

W miocie oprocz Fifi byly jeszcze 2 yorki i obydwa wybarwione.

Tatusia znam lepiej niż mamusie ale z racji tego ze tatus nie ma rodowodu to jest najwieksze prawdopodobienstwo ze mimo ze sam jak york jest to duzo "z poza" yorka daje. Nie ma pewnosci kto byl jego przodkiem ( teoretycznie yorki ;))
Marta i kudlata zgraja
HARUSZKA
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 29 maja 2006, 19:02

Dzieki za wszystkie rady.
Ja jakos nie mam przekonania do czestego kapania psa. Pari nie brudzi sie za bardzo. Jest biala, nie ma zadnych koltunow, ale juz czuje pod palcami, ze wlosy sie sklejaja i jak nie przeczesze, to zaraz bedzie co rozplatywac. Przy kapieli uzywam PEKa ISB Wlosy ladnie sie rozczesuja i nie fruwaja.
Moze sprobuje na codzien KA 101. To ta sama firma. W "Animalia" chyba jest najtaniej? W 'Karusku", o ile pamietam, chyba jest drozszy transport.
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: iza » wtorek 30 maja 2006, 10:28

EwA pisze:Przy kapieli uzywam PEKa ISB Włosy ładnie sie rozczesuja i nie fruwaja.
Moze sprobuje na codzien KA 101. To ta sama firma. W "Animalia" chyba jest najtaniej? W 'Karusku", o ile pamietam, chyba jest drozszy transport.

1. PEK wysusza sierść :geek: najlepiej stosowac go tylko przed wystawą. Szczególnie po kilku- kilkunastu- miesiącach stosawania włos staje się bardzo suchy. Po kąpieli dobry jest balsam bananowy - ISB
2 Tessab prowadzi sprzedaż wysyłkową , ale nie wiem czy jest taniej niz w tych co podałaś :?:
3. Mam tel. do Tessab , ale nie wiem czy moge podac na forum??
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 30 maja 2006, 14:35

Iza, jestes wielka :sunny: Dziekuje :flower:
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: marcink » wtorek 30 maja 2006, 17:14

iza pisze:
EwA pisze:3. Mam tel. do Tessab , ale nie wiem czy moge podac na forum??

Oczywiście, że tak :-)
marcink
Honorowy Admin Ojciec PON Forum

Nieprzeczytany postautor: PaulinaO » wtorek 30 maja 2006, 17:20

Mnie sie jakos ISB nie sprawdzil, ale to pewnie do kazdego PONa pasuje co innego. Zreszta cos sie chyba zmienilo w ISB- kiedys szampony byly geste, a ostatnio kupilam nowa butelke bananowego i byl calkiem plynny, jak rozcienczony? :shock:
Mnie sie najlepiej sprawdza jednak All Systems szampon dla bialych psow i odzywka Super Rich.
PON na Niwie
www.naniwie.prv.pl
Awatar użytkownika
PaulinaO
żywo zainteresowany

Hodowla: Na Niwie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie