jak pielegnowac siersc pona

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: junoo » niedziela 16 wrz 2012, 12:08

mam namyśli furminator-furminator do usuwania podszerstka.
Przyrządy firmy Furminator są bardzo ciekawe, ale dosyć drogie mimo wszystko. A ja chciałam na razie kupić furminator na próbę za mniejsze pieniądze.

Wygląda tak:
Obrazek
Pozdrawiamy,
Justyna i PON Aron
oraz reszta stada w postaci 7- koszatniczek, 3-szynszyli, 2-myszy i chomika :D
Awatar użytkownika
junoo
zaangażowany

suchy szampon-polećice

Nieprzeczytany postautor: KAMILA » niedziela 16 wrz 2012, 20:54

moj maluch to wiecznie usmolonamordka.
Proszę polećcie suchy szampon, wstyd z takim brudaskiem wyjśc do ludzi.
KAMILA
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » niedziela 16 wrz 2012, 23:57

Przeciez jest watek " Jak pielegnowac siersc PON-a" i tam wystarczylo zadac to pytanie.

Jezeli kazdy bedzie zakladal watek na konkretne indywidualne pytania, to powstanie balagan, bo ile stron bedzie mozna ciagnac o suchych szamponach :?

Tak na marginesie, suche psuja siersc i lepiej uzywac je, tylko w razie potrzeby ...

Wątki połączone
mod
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: PALATINA » wtorek 18 wrz 2012, 00:15

Ja mam dwa tańsze odpowiedniki furminatora i są super, ale nie dla PONów wg mnie (tzn. dla moich własnych się nie nadaje).
Ja ich używam dla kotów, dla spanieli, goldenów, różnych psów z sypiącym się krótkim włosem, też do pozbycia się podszerstka u terierów szkockich. Z podszerstkiem ciężko mi je trymować. ;)
Anna + Jagna i Pajda + 2 koteczki + 3 knurki morskie
Awatar użytkownika
PALATINA
żywo zainteresowany

Re: suchy szampon-polećice

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 18 wrz 2012, 00:37

KAMILA pisze:moj maluch to wiecznie usmolonamordka.
Proszę polećcie suchy szampon, wstyd z takim brudaskiem wyjśc do ludzi.

Wystarczy wyplukać mu brodę nad miską, albo tylko dokładnie wytrzeć wilgotna gąbką i sciereczką. Mozna też domowym sposobem wetrzec w brode toche mąki ziemniaczanej i wyczesać.
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: Joanna » piątek 05 paź 2012, 12:53

co to jest wyczesywanie martwego włosa? i czym to można zrobić? czy są do tego jakieś specjalne grzebnienie? Czy to jest wyczesywanie podszerstka czy coś innego? Moja pani groomer ma taka opcje ale bierze 30zl za godzinę więc się zastanawiam czy nie mogę tego zrobić sama.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Izabela » piątek 05 paź 2012, 22:01

Najlepiej spytac sie groomer co ma na mysli, u kazdego moze znaczyc to zupelnie co innego. Jezeli mowa o psach takich jak labrador albo owczarek niemiecki to groomerom moze chodzic o furminator, albo mycie i czesanie grabkami przy suszeniu szczegolnie kiedy siersc jest napakowana po wczesniejszym zcieciu. U psow dlugowlosow moze znaczyc czesanie slickerami lub szczotkami. Jak chodzi o czesanie i wyczesywanie koltunow to groomerzy bardzo sie cenia.
Pozdrawiamy
Iza i Jutka
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: dipsi2012 » środa 07 lis 2012, 20:44

czy ktoś może podzielić się opinią o tych szczotkach?
Ceny są kuszące,a w piątek jestem w Karusku..

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 15&cat=204

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 06&cat=204
Cave canem- te necet lingendo :)
www.facebook.com/lubieszczek
Awatar użytkownika
dipsi2012
mocno zaangażowany

Hodowla: Lubieszczek FCI

Nieprzeczytany postautor: kemot » środa 07 lis 2012, 21:43

Ja po ostatnim czesaniu ( 2 godziny ) Zojki byłem w takiej desperacji, że zamówiłem madan zieloną http://www.fulin.sklepna5.pl/towar/191/szczotka-madan-medium.html.
Ale jeszcze przesyła nie dotarła.
Czeszę Zojkę regularnie raz w tyg. Najpierw pudlówką a potem przeczesuje grzebieniem i do tej pory było super, zero nawet najmniejszego kołtunka, ale w ostatnią sobotę odkryłem wielkie kołtuny za uszami oraz na nadgarstkach. Tak blisko skóry zrobił się taki filc. Sierść się jej zmieniła, w okolicy kłębu, łopatek pokazały się twarde włosy i te okolice rozczesują się idealnie.
Mam takie pytanie czy ta szczenięca szata wyjdzie w całości czy to się zamieni w podszerstek a twarde okrywowe włosy tak po prostu stopniowo będą rosły na całym ciele ? Zojka ma 7 miesięcy i nie miała jeszcze cieczki.
Awatar użytkownika
kemot
zainteresowany

Hodowla: Ponownia FCI

Nieprzeczytany postautor: Izabela » czwartek 08 lis 2012, 00:04

[quote="kemot"] Najpierw pudlówką a potem przeczesuje grzebieniem i do tej pory było super, zero nawet najmniejszego kołtunka, ale w ostatnią sobotę odkryłem wielkie kołtuny za uszami oraz na nadgarstkach. Tak blisko skóry zrobił się taki filc. [quote]

Nie liczac tego ze to etap przejsciowy, to moze byc tez problem od pudlowki. Pudlowki niszcza wlos bardziej niz grzebienie i szczotki. Ale sa tez lepsze pudlowki (takie ktore maja polerowane druty) i gorsze (druty tylko uciete), te lepsze robia duzo mniej szkody, mniej rozdwajaja i po nich wlos nie lamie sie az tak mocno, i w rezultacie jest mniej koltunow do rozczesywania.
Pozdrawiamy
Iza i Jutka
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » czwartek 08 lis 2012, 00:10

kemot pisze:Ja po ostatnim czesaniu ( 2 godziny ) Zojki byłem w takiej desperacji, że zamówiłem madan zieloną http://www.fulin.sklepna5.pl/towar/191/szczotka-madan-medium.html.
Ale jeszcze przesyła nie dotarła.
Czeszę Zojkę regularnie raz w tyg. Najpierw pudlówką a potem przeczesuje grzebieniem i do tej pory było super, zero nawet najmniejszego kołtunka, ale w ostatnią sobotę odkryłem wielkie kołtuny za uszami oraz na nadgarstkach. Tak blisko skóry zrobił się taki filc. Sierść się jej zmieniła, w okolicy kłębu, łopatek pokazały się twarde włosy i te okolice rozczesują się idealnie.
Mam takie pytanie czy ta szczenięca szata wyjdzie w całości czy to się zamieni w podszerstek a twarde okrywowe włosy tak po prostu stopniowo będą rosły na całym ciele ? Zojka ma 7 miesięcy i nie miała jeszcze cieczki.

Szczeniecy włos będzie stopniowo zastępowany twardszym dorosłym, a dodatkowo będzie przybywało podszerstka. Przed groomerem teraz najtrudniejszy czas, kiedy narastający podszerstek miesza się jeszcze z miękkim włosem szczenięcym i filce tworzą się czasem z dnia na dzień, szczególnie w wilgotne dni. Ale gdzieś tak za ok. rok, półtora będzie już lepiej :)
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: kemot » czwartek 08 lis 2012, 19:11

EwA pisze:
Szczeniecy włos będzie stopniowo zastępowany twardszym dorosłym, a dodatkowo będzie przybywało podszerstka. Przed groomerem teraz najtrudniejszy czas, kiedy narastający podszerstek miesza się jeszcze z miękkim włosem szczenięcym i filce tworzą się czasem z dnia na dzień, szczególnie w wilgotne dni. Ale gdzieś tak za ok. rok, półtora będzie już lepiej :)

Dzięki za wyjasnienie. Ale ten rok, półtora brzmi obiecująco :D
Awatar użytkownika
kemot
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: kemot » środa 14 lis 2012, 15:06

kemot pisze:
EwA pisze:

Proszę, powiedzcie mi czy jest może w sieci jakiś filmik poglądowy jak czesać. Chodzi mi o technikę. Moje próby polegają na pociągnięciach od linii kręgosłupa pionowo w dół, nie dziele na pasma.
Pewnie nie jeden się uśmiechnie czytając te moje infantylne pytanie ale jeśli istnieją sprawdzone i dobre dla czesanego i czeszącego sposoby to by mi ułatwiło życie
Awatar użytkownika
kemot
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Koka » środa 14 lis 2012, 21:46

kemot pisze:
kemot pisze:
EwA pisze:

Proszę, powiedzcie mi czy jest może w sieci jakiś filmik poglądowy jak czesać. Chodzi mi o technikę. Moje próby polegają na pociągnięciach od linii kręgosłupa pionowo w dół, nie dziele na pasma.
Pewnie nie jeden się uśmiechnie czytając te moje infantylne pytanie ale jeśli istnieją sprawdzone i dobre dla czesanego i czeszącego sposoby to by mi ułatwiło życie

:-D Chciałam o to samo zapytać....czy była by, możliwa instrukcja filmowa czy tez rysunkowa czesania Pon-a :-D
Mloda, jeszcze teraz mozna tak czesac, niestety jak dojdzie poszerstek, to trzeba bedzie ja czesac partiami, od dolu odsuwajac wlosy wierzchnie.
Potem jeszcze wszystko zależy, od jakości wlosa, wiec daleka droga przed nami :-D
Awatar użytkownika
Koka
w temacie

Nieprzeczytany postautor: Izabela » sobota 17 lis 2012, 07:06

NO wlasnie mnie tez interesowalo by cos takiego. Jest na You Tube kilka fajnych filimkow dotyczacych uzywania niektorych narzedzi ale malo i to nie to samo co widziec jak nasi eksperci PONiarze robia. :P

Tu jest technika jak uzywac slicker typu Les Poochs. Tylko dotknac i glaskac, dotknac i glaskac, delikatne czesanie bardziej efektowne niz mocne, nie przekreca sie nadgarstkiem jak w innych slickerach. Oczywiscie przed tym trzeba zgrubsza rozczesac szczotka lub grzebieniem.
http://www.youtube.com/watch?v=jE_C7Rshidk

(czy chcielibyscie abysmy zalozyli nowy watek na technike aby latwiej bylo szukac informacji dotyczacych poszczegolnych tematow?)
Pozdrawiamy
Iza i Jutka
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Urszula » sobota 17 lis 2012, 10:33

Tutaj jest fajny filmik pokazujący technikę na terierze tybetanskim

http://www.youtube.com/watch?v=yki0e0ci ... re=related
Pozdrawiamy Ula, Esi i Florka
Awatar użytkownika
Urszula
żywo zainteresowany

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: marcink » sobota 17 lis 2012, 12:04

Wątek zamykam i przyklejam. Od teraz proszę prowadzić dyskusje zakładając osobne wątki dotyczych poszczególnych aspektów pielęgnacji PON-a. Wskazuję, że fakt, że jakaś kwestia została omówiona w niniejszym wątku nie oznacza, że nie można założyć nowego wątku dotyczącego tej samej kwestii. Oczywiście odnośniki do poszczególnych postów z tego wątku dotyczących zagadnień, które zostaną poruszone w nowym wątku będą mile widziane.

Myślę, że tak będzie bardziej przejrzyście i znacznie łatwiej.

Admin
marcink
Honorowy Admin Ojciec PON Forum

Poprzednia

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie