Obcinanie pazurów.

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: Alpha » sobota 05 lis 2011, 18:52

Jezeli zachodzi taka potrzeba, to obcinam po 2-3mm i caly czas patrze sie czy zblizam sie do rdzenia. Lepiej jest obciąć mniej, niż za dużo, gdyż łatwiej uszkodzić rdzeń. Dodam jeszcze, że w nieobcinanych przez długi czas pazurkach, rdzeń wydłuża się i im dłuższy pazur tym mniej go można skrócić. Regularne obcinanie niweluje ten problem.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Izabela » sobota 05 lis 2011, 22:06

Nawet nie myslalam ze ta czesc moze sie wydluzyc, to tym bardziej bede regularnie obcinac.
Ja tez tak po 2-3mm obcinam, boje sie za duzo jak nie widze dokladnie, a zawsze lepiej cos niz nic. Wyczytalam tez ze jak pazurki sa juz bardzo dlugie to lepiej obciac troszke (do 5mm) i przeczekac 7-10 dni i potem dociac znowu.
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Kasia » środa 28 gru 2011, 18:36

Dzisiaj kupiłam taki oto sprzęt w zoologicznym http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 044&cat=96 obciełam pazury i jest super :D Nie strzępi ma blokade zeby sie pazur za głeboko nie wślizgnoł zobaczymy na ile starczy moj weterynarz ma podobne tylko jakiejś innej firmy.
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Poprzednia

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie