KARMY SUCHE dla PONA

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: hilaruspon » wtorek 06 lut 2007, 22:52

:) My też pozdrawiamy Hexę -w końcu rodzina(Jazz) :papapa: :D
Awatar użytkownika
hilaruspon
zaangażowany

Hodowla: hilaruspon

Re: Przebiałczenie

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 06 lut 2007, 23:30

wlodekk pisze:Nie tylko rodzaj białka ale i jego ilość powoduje reakcje alergiczne , u wszystkich zwierząt ,nie tylko u PONów.Tak że na ilość też trzeba zwracać uwagę .

Chyba niezbyt dokladnie napisalam, o co mi chodzi. Oczywiscie, jesli jakis osobnik jest alergikiem, to okreslone bialko, to na ktore jest uczulony, bedzie powodowac reakcje alergiczne i oczywiscie im wiecej tego bialka podamy, tym reakcja moze byc silniejsza, ale jesli nie jest na ten rodzaj bialka uczulony to reakcji alergicznej nie bedzie.
Podawanie duzych ilosci miesa, przy braku produktow zawierajacych wapn moze zachwiac proporcje wapnia i fosforu, co moze sie odbic na zdrowiu zwierzaka, ale to nie beda objawy zwiazane z alergia, tylko z niewlasciwymi prorcjami, niezbilansowaniem diety.
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 06 lut 2007, 23:34

Karolina pisze:
EwA pisze:A jakiego masz pieska, bo chyba nam go nie przedstawilas, albo ja przegapilam?

Niestety mój PON od kilku lat nie jest ze mną z powodu mojego wyjazdu na studia, ale owszem - mogę przedstawić :-)(choć niektórzy zapewne dobrze znają) - jest to HEXA z Armii Zbawienia.

Ooo, Hexe znamy, ale kojarzyla mi sie raczej z Irena, niz z Karolina :)
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Karolina » środa 07 lut 2007, 15:54

EwA pisze:Ooo, Hexe znamy, ale kojarzyla mi sie raczej z Irena, niz z Karolina :)

I słusznie - Hexa już 4 rok mieszka u Pani Ireny, czyli tyle ile ja jestem na studiach. :-)

A jeśli chodzi o te alergie to sprawa nie jest taka prosta. Pamiętajmy, że alergenem może stać się wszystko i w każdym momencie. Czyli pies może jeść przez dłuższy czas jakąś karmę i nagle dostać alergi, czyli "uczulić" się na nią. Poza tym w każdej karmie jest co innego, nawet jak coś nazywa się "białko" to nie jest to wszędzie to samo białko. No i żeby od razu wystąpiła reakcja alergiczna zwierzak musiał już mieć wcześniej styczność z danym alergenem, w tym wypadku konkretną karmą. Niby dobrze znane podstawy - jak dla mnie wiele wyjaśniające.
Ja akurat jestem świeżo po zdanym egzaminie z tego zagadnienia... :-)
A temat bardzo szeroki do dyskusji, chyba aż za bardzo... :wink:

P.S. Zaburzenia wynikające z nieodpowiednich proporcji niektórych minerałów w diecie to już zupełnie inna bajka... :wink:

Pozdrawiam
Karolina

Hodowla: z Armii Zbawienia

Nieprzeczytany postautor: Kamilapon » środa 07 lut 2007, 17:24

Dokładnie 18% mało białka :) Ale nie tylko to było wyróżnikiem.

A ja Hexę pamiętam jeszcze "sprzed" goszczenia u Pani Ireny, czyli z czasów gdy biegałą po torze agility :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamilapon
mocno w temacie

Hodowla: Wertep

Nieprzeczytany postautor: Karolina » środa 07 lut 2007, 19:57

Kamilapon pisze:Dokładnie 18% mało białka :) Ale nie tylko to było wyróżnikiem.

Domyślam się, że chodziło też o małą ilość tłuszczu :wink:

A ja Hexę pamiętam jeszcze "sprzed" goszczenia u Pani Ireny, czyli z czasów gdy biegałą po torze agility :D

Oj, jakże ja miło wspominam te czasy... :D Zapewne gdyby tylko nadarzyła się okazja mogłybyśmy z Hexą znowu wystąpić w jakiś pokazach - ona wszystko pamięta mimo upływu lat, a i kondycję ma nieadekwatną do swojego wieku... :-P
Karolina

Nieprzeczytany postautor: Kamilapon » środa 07 lut 2007, 20:19

Karolina pisze:
Kamilapon pisze:Ale nie tylko to było wyróżnikiem.

Domyślam się, że chodziło też o małą ilość tłuszczu :wink:

właśnie :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamilapon
mocno w temacie

Hodowla: Wertep

Nieprzeczytany postautor: EwA » czwartek 08 lut 2007, 01:31

Karolina pisze:
EwA pisze:Ooo, Hexe znamy, ale kojarzyla mi sie raczej z Irena, niz z Karolina :)

I słusznie - Hexa już 4 rok mieszka u Pani Ireny, czyli tyle ile ja jestem na studiach. :-)

To juz niewiele zostalo do konca studiow :D Hexa wroci do prawowitej Panci?

Karolina pisze:A jeśli chodzi o te alergie to sprawa nie jest taka prosta. Pamiętajmy, że alergenem może stać się wszystko i w każdym momencie. Czyli pies może jeść przez dłuższy czas jakąś karmę i nagle dostać alergi, czyli "uczulić" się na nią. Poza tym w każdej karmie jest co innego, nawet jak coś nazywa się "białko" to nie jest to wszędzie to samo białko. No i żeby od razu wystąpiła reakcja alergiczna zwierzak musiał już mieć wcześniej styczność z danym alergenem, w tym wypadku konkretną karmą. Niby dobrze znane podstawy - jak dla mnie wiele wyjaśniające.
Ja akurat jestem świeżo po zdanym egzaminie z tego zagadnienia... :-)
A temat bardzo szeroki do dyskusji, chyba aż za bardzo... :wink:

No wlasnie temat rzeka i do tego nie do konca zglebiony przez naukowcow. Jedno jest pewne - jak ktos nie jest alergikiem, to nie ma objawow alergicznych. Jesli ktos nim jest, to moze w kazdym momencie "uczulic sie" na okreslony alergen i to niezaleznie od tego, czy stanowi on 18, czy 25% jego pokarmu. :)

Karolina pisze:P.S. Zaburzenia wynikające z nieodpowiednich proporcji niektórych minerałów w diecie to już zupełnie inna bajka... :wink:

To fakt, tylko, ze objawy takich bledow np. skorne, czesto sa mylnie kojarzone z alergiia pokarmowa.
pozdrowka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Karolina » czwartek 08 lut 2007, 14:00

EwA pisze:To juz niewiele zostalo do konca studiow :D Hexa wroci do prawowitej Panci?

No, jeszcze "tylko" 3 lata...i wracam do Krakowa, a Hexa mam nadzieję do mnie (przynajmniej taki jest plan :D ). Ale raczej nie sama, bo teraz stanowi "pakiet" :wink: z córką.

Również pozdrawiam! :-)

Dorzucam dla zainteresowanych tematem alergii pokarmowych:http://vetforum.pl/download.php?id=46&sid=9938e1112f2ed383985ccb2e64a3a9e0
Karolina

Nieprzeczytany postautor: eve2000 » niedziela 11 lut 2007, 10:25

Iwona Wojciechowska pisze:A czy ktoś ma doświadczenie z Puriną. Ostatnio polecał mi ją weterynarz.

Jaga od 2 tygodni jest na Purinie. Niestety zauważyłam ,że zaczęła się drapać i trzepać uszami :( Będziemy musiały ją odstawić. Wcześniej Jaga jadła Boscha i nie było żadnego problemu z alergią.
Ewelina z Jagulą
Obrazek
Awatar użytkownika
eve2000
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 12 lut 2007, 00:10

Karolina pisze:Dorzucam dla zainteresowanych tematem alergii pokarmowych:http://vetforum.pl/download.php?id=46&sid=9938e1112f2ed383985ccb2e64a3a9e0

Probuje otworzyc, ale sie nie daje :( Po zapisaniu na dysku probuje otworzyc roznymi programami i widze tylko "krzaczki". Moze ma jakies zabezpieczenia. Czy komus sie udalo?
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Karolina » poniedziałek 12 lut 2007, 00:23

EwA pisze:
Karolina pisze:Dorzucam dla zainteresowanych tematem alergii pokarmowych:http://vetforum.pl/download.php?id=46&sid=9938e1112f2ed383985ccb2e64a3a9e0

Probuje otworzyc, ale sie nie daje :( Po zapisaniu na dysku probuje otworzyc roznymi programami i widze tylko "krzaczki". Moze ma jakies zabezpieczenia. Czy komus sie udalo?

Hm...u mnie wchodzi. :?
Zrób tak - wejdź na stronę http://vetforum.pl/, a tam na forum ogólnym do działu: PSY, potem KARMY i tam znajdziesz temat: "Alergie pokarmowe" :-)
Karolina

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 12 lut 2007, 01:37

Tego tez juz probowalam. Jestem tam nawet zalogowana, ale niestety tez sie nie udalo. A czy moglabys mi skopiowac ten tekst i przyslac nie jako zalacznik, tylko wkleic go jako tresc posta? Na e-mail sossna@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Karolina » poniedziałek 12 lut 2007, 01:56

EwA pisze:Tego tez juz probowalam. Jestem tam nawet zalogowana, ale niestety tez sie nie udalo. A czy moglabys mi skopiowac ten tekst i przyslac nie jako zalacznik, tylko wkleic go jako tresc posta? Na e-mail sossna@poczta.onet.pl

Jasne! :-) Zrobione...
Karolina

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 12 lut 2007, 02:05

Dzieki wielkie. Juz przyszlo :-)
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: AnnaIK » środa 21 mar 2007, 14:51

Od kilku dni w USA jest glosno na temt karm dla psow ktore zawieraja jekies trujace substancje :roll:
Nie mysle aby karmy sprzedwane w Polsce byly produkowane w USA ale ostroznosci nigdy za wiele.
Ponizej link z wykazem karm, ktore moga zagrazac zdrowiu naszych pupili.
http://www.menufoods.com/recall/product_dog.html
Awatar użytkownika
AnnaIK
w temacie

Nieprzeczytany postautor: PaulinaO » środa 21 mar 2007, 16:16

Już chyba przetestowałam każdą karmę,jaka jest na rynku i przy żadnej nie zatrzymałam się na dłużej.
RC- tak tłusty, że wygląda jak unurzany w oleju do frytowania, poza tym na wszelki wypadek nie podają ilości mięsa, co mnie nastraja nieufnie
Nutro Choice Lamb&Rice- bardzo mi sie podoba, 26% mięsa, ale moje psy nie lubią
Eukanuba- nie zeżrą
Bento Kronen- tłusty jak Royal a ilości mięsa dosyć śladowe (tylko w lamb&rice więcej)
Hills-niby ponad 30% mięsa, ale takiej ilości kup jak po nim nie robiły po żadnej karmie. Jestem przekonana, że wychodziło z nich wiecej, niż zjadały :shock:
Teraz są na Orijenie i jak na razie b. sobie chwalę, chociaż sceptycznie podchodziłam do ilości białka. Ale karma wygląda fajnie i psy ją jedzą
(jak im jakaś nie pasuje,to strajkują- wiedzą, że wieczorkiem sobie odbiją na mięsku z warzywami a dobra pani da więcej z racji nie zjedzonego sniadania :twisted: )[/b]
PON na Niwie
www.naniwie.prv.pl
Awatar użytkownika
PaulinaO
żywo zainteresowany

Hodowla: Na Niwie

Nieprzeczytany postautor: AnnaIK » piątek 23 mar 2007, 18:47

A dzisiejsze wiadomosci donosza, ze znaleziono trutke na szczury w jedzeniu dla psow :shock: :?
http://news.yahoo.com/s/ap/20070323/ap_on_re_us/pet_food_recall
Awatar użytkownika
AnnaIK
w temacie

Nieprzeczytany postautor: EwA » sobota 24 mar 2007, 01:53

Aniu, jedyne wytlumaczenie to takie, ze jednym ze zrodel bialka byly w tej karmie otrute szczury, bo chyba niemozliwe, zeby ktos dosypal celowo trutki do karmy :(
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Joanna » czwartek 24 cze 2010, 11:27

Mój pon wcinał royal canin medium junior 32 . Ale okazało się że jest uczulony na kurczaka. Został mi cały 15 kg worek karmy. Za 150 mogę komus sprzedać. karma jest dla psów do 12 miesiąca życia.
Joanna
zainteresowany

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie