KARMY SUCHE dla PONA

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: Kasia » piątek 16 lip 2010, 09:39

Moja tosia tez ma problemy z kurczakiem bardzo dobrze jej wchodzi Arion jagniecina z ryzem. I jest tanszy od royala a wogole o royalu sie nasłuchałam ze odkad produkuja w polsce jakosc niezle spadła a cena dalej tasama. teraz na probe zamowiłam Brita zobaczymy podobno niezły. Jak przyjdzie przetestujemy to zdamy relacje.
Mam pytanie. Na ile starcza waszym psom worek 15 kg karmy. Bo ja kupiłam na poczatku czerwca duzy worek Ariona ktory juz mi sie kończy. Niewiem czy jej nie przekarmiam chociaz gruba nie jest wrecz przeciwnie odrobaczam ja dosyc czesto wiec to napewno nie to. A potrafi dziennie zjesc podwojna porcje co pisza na opakowaniu. I dalej twierdzi ze jest głodna. Tzn rzuca metalowa miska i robi ładne oczy. :?
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: jerzy » piątek 16 lip 2010, 10:29

Hills - jagnięcina z ryżem - bardzo ładnie pachnie i jest chętnie zjadana.
Lapi dostaje pół malutkiego pojemniczka od kefiru dziennie (porcja objętościowo ok. 100 ml),
Worek 15 kg wystarcza na wieczność. W internecie kosztuje poniżej 200 zł z dostawą.
Po południu barf - skrzydełko lub kawałek szyjki indyczej i wieczorem witaminki (tarte warzywa rozmaite). Zasadą jest pusta miska. Poza porą karmienia nie ma dostępu do jedzenia.
Oczywiście zjadłaby worek 15 kg za jednym posiedzeniem. IMHO - suche pasze są dobre jako awaryjne, lepiej jednak stosować barfa - surowe mięso i warzywa, owoce. Nigdy nie mieliśmy problemów pokarmowych.
pozdrowienia
jerzy
Awatar użytkownika
jerzy
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » piątek 16 lip 2010, 16:07

U psa jak i czlowieka kazdy przypadek jest inny ... mnie akurat trafily sie PON-y uczulone na jagniecine, wiec zostalam na suchej karmie z kurczakiem + BARF.
Jemy jak pisze Jerzy troche tego i troche tamtego :wink:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Barbara » piątek 16 lip 2010, 19:07

Kasia pisze: Na ile starcza waszym psom worek 15 kg karmy. Bo ja kupiłam na poczatku czerwca duzy worek Ariona ktory juz mi sie kończy.

15 kg w dwa m-ce? :shock: olaboga Ale "lecicie" tylko na suchej karmie czy jeszcze inne rzeczy?
Barbara
Prawa ręka szefa

Nieprzeczytany postautor: Kasia » piątek 16 lip 2010, 19:33

Tylko sucha nieraz sa jakies dodatki typu zupa co została kości itp ale to sporadycznie. I odrazu mowie moj pies nie jest gruby. czemu sie sama dziwie. Tylko ona tez cały dzień biega. Bo do domu cos jej nie ciagnie wiec zuzywa troche tej energi.
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Elisabeth Grzechnik » piątek 16 lip 2010, 20:42

Kasia pisze:. A potrafi dziennie zjesc podwojna porcje co pisza na opakowaniu. I dalej twierdzi ze jest głodna. Tzn rzuca metalowa miska i robi ładne oczy. :?

Jamajka tez dostaje podwojna porcje :hahaha: 200g dziele na dwa razy :z jezorem: Po zjedzeniu drugiej porcji, przynosi nam kubeczek ,w ktorym byla karma . Ja mysle , ze Jamajka przynoszac kubeczek, nie oczekuje repety , a raczej chce pokazac , ze wszystko wchlonela :evil:
Awatar użytkownika
Elisabeth Grzechnik
ekspert

Nieprzeczytany postautor: EwA » piątek 16 lip 2010, 21:16

Bylabym ostrozna w stosunku do karm typu - jagniecina z ryzem, szczegolnie kiedy ma to byc podstawowa dieta dla psa, w dluzszym okresie.
Jakis czas temu w Journal of Animal Physiology & Animal Nutrition opublikowano badania naukowców z Departmentu Biologii Molekularnej Uniwersytetu w Californii stwierdzające, że karmienie psów komercyjnymi karmami na bazie jagnięciny i ryżu prowadzić może do niedoborów tauryny, a w efekcie możliwej kardiomiopatii rozstrzeniowej , w związku z niską
biodostępnością dla psów aminokwasów potrzebnych do jej syntezy w
mięsie jagnięcym.
Tu jest link do darmowego abstraktu, a za caly artykul, ktory kiedys znalazlam bezplatny, niestety trzeba teraz zaplacic :(

http://tinyurl.com/2bzr4

Mam tez gdzies link do artykulu naszych rodzimych naukowcow, o tym, co sie dzieje w przypadku niedoboru tauryny, ale musialabym dobrze poszukac w moim balaganie na dysku :)
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: Alpha » piątek 16 lip 2010, 21:45

Elisabeth Grzechnik pisze:
Kasia pisze:. A potrafi dziennie zjesc podwojna porcje co pisza na opakowaniu. I dalej twierdzi ze jest głodna. Tzn rzuca metalowa miska i robi ładne oczy. :?

Jamajka tez dostaje podwojna porcje :hahaha: 200g dziele na dwa razy :z jezorem: Po zjedzeniu drugiej porcji, przynosi nam kubeczek ,w ktorym byla karma . Ja mysle , ze Jamajka przynoszac kubeczek, nie oczekuje repety , a raczej chce pokazac , ze wszystko wchlonela :evil:

Olivia je 100g suchej karmy + surowe mieso kurczaka lub indyka + owoce i warzywa ... i caly czas asystuje w kuchni :P i pilnuje lodowki :evil: :mdleje:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Alpha » piątek 16 lip 2010, 21:56

EwA pisze:Bylabym ostrozna w stosunku do karm typu - jagniecina z ryzem, szczegolnie kiedy ma to byc podstawowa dieta dla psa, w dluzszym okresie.
Jakis czas temu w Journal of Animal Physiology & Animal Nutrition opublikowano badania naukowców z Departmentu Biologii Molekularnej Uniwersytetu w Californii stwierdzające, że karmienie psów komercyjnymi karmami na bazie jagnięciny i ryżu prowadzić może do niedoborów tauryny, a w efekcie możliwej kardiomiopatii rozstrzeniowej , w związku z niską
mięsie jagnięcym.
Tu jest link do darmowego abstraktu, a za caly artykul, ktory kiedys znalazlam bezplatny, niestety trzeba teraz zaplacic :(

Mam tez gdzies link do artykulu naszych rodzimych naukowcow, o tym, co sie dzieje w przypadku niedoboru tauryny, ale musialabym dobrze poszukac w moim balaganie na dysku :)

Ewa tam jagnieciny jest minimalna ilosc ,wiekszosc to mieso drobiowe ... to jak z kielbasa- ile w kielbasie jest kielbasy :D
Ja wiem tylko, ze po karmie z jagniecina ( nie wazny jest producent ) Olivia i Alpha tez wariowaly, wygryzaly lapy do krwi , wyrywajac siersc jak piora :evil: :-(
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Elisabeth Grzechnik » piątek 16 lip 2010, 21:59

Alpha pisze:

Olivia je 100g suchej karmy + surowe mieso kurczaka lub indyka + owoce i warzywa ... i caly czas asystuje w kuchni :P i pilnuje lodowki :evil: :mdleje:

Owoce , warzywa i jogurt mamy tez w jadlospisie , wtedy odejmujemy co nieco od karmy :evil:
Awatar użytkownika
Elisabeth Grzechnik
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Alpha » piątek 16 lip 2010, 22:02

Alpha pisze:

Owoce , warzywa i jogurt mamy tez w jadlospisie , wtedy odejmujemy co nieco od karmy :evil:

:hmmm: Jakbym odjela karme Olivii, to bym musiala siedziec na stole lub parapecie aby nie byc pozarta .... :niepewny: :boje sie:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Elisabeth Grzechnik » piątek 16 lip 2010, 22:11

Alpha pisze:
Alpha pisze:

:hmmm: Jakbym odjela karme Olivii, to bym musiala siedziec na stole lub parapecie aby nie byc pozarta .... :niepewny: :boje sie:

:hahaha: ale troche dziwne , bo Olivia nie wyglada na spasiona
Awatar użytkownika
Elisabeth Grzechnik
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Alpha » piątek 16 lip 2010, 22:33

Alpha pisze:
Alpha pisze:

:hahaha: ale troche dziwne , bo Olivia nie wyglada na spasiona

:D Okresle to tak : Olivia nalezy to tych kobiet, ze nawet powietrze, ktorym oddycha znajduje potem na bioderkach ... :P

Upasiona nie jest, bo ma ciagla 24h diete przez 365 dni ... :oczami: :luka:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: EwA » sobota 17 lip 2010, 02:14

Alpha pisze:
EwA pisze:Bylabym ostrozna w stosunku do karm typu - jagniecina z ryzem, szczegolnie kiedy ma to byc podstawowa dieta dla psa, w dluzszym okresie.
mięsie jagnięcym.

Ewa tam jagnieciny jest minimalna ilosc ,wiekszosc to mieso drobiowe ... to jak z kielbasa- ile w kielbasie jest kielbasy :D
Ja wiem tylko, ze po karmie z jagniecina ( nie wazny jest producent ) Olivia i Alpha tez wariowaly, wygryzaly lapy do krwi , wyrywajac siersc jak piora :evil: :-(

Tez slyszalam, ze nie zawsze karmy lamb&rice zawieraja to, co maja w nazwie, ale domyslam sie, ze ci naukowcy, to badali jednak karme z jagniecina. Chyba takie bywaja.
Szelma tez niezaleznie od tego, jaka sucha karme jadla, to albo sie drapala, albo miala problemy z przewodem pokarmowym - sluzowe stolce, poranne wymioty zolcia itp. Z chwila, kiedy przeszlysmy na BARF wszysko jak reka odjal. Pari w ogole nie je karm. Noo, czasem pare ziaren kociej :)
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: Joanna » sobota 17 lip 2010, 08:37

czy poranne wymioty żółcią to od karmy o drapaniu nie wspomnę? Wisek tez takie miał ale nie łączyłam ich z jedzeniem . Ja jestem na gotowanym ale to troche uciążliwe. Dlatego zastanawiam się czy nie zakupić triche suchej bez kurczaka. Nie wiem czy Wisek nie jest troche uczulony i na indyka .Słyszałam że najmniej uczula konina i baranina. Niestety świeżego nie dostanę u mnie w żadnym sklepie. czasami taka sucha karma by sie przydała. Ale skoro po niej ma wymiotować to wole dalej gotować.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » sobota 17 lip 2010, 14:26

Joanna pisze:czy poranne wymioty żółcią to od karmy o drapaniu nie wspomnę? Wisek tez takie miał ale nie łączyłam ich z jedzeniem . Ja jestem na gotowanym ale to troche uciążliwe. Dlatego zastanawiam się czy nie zakupić triche suchej bez kurczaka. Nie wiem czy Wisek nie jest troche uczulony i na indyka .Słyszałam że najmniej uczula konina i baranina. Niestety świeżego nie dostanę u mnie w żadnym sklepie. czasami taka sucha karma by sie przydała. Ale skoro po niej ma wymiotować to wole dalej gotować.

Kazdy organizm jest inny i trudno przewidziec, jaka bedzie reakcja. Zeby wiedziec, trzeba sprobowac, ale jesli teraz jest dobrze, to ja na Twoim miejscu przez jakis czas nic bym nie zmieniala.
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: fervidus » sobota 17 lip 2010, 19:40

Dla drapiących się i "porzygujących" czasami polecam ORIJEN-6 ryb. Bez drobiu i innych mięs, za to z ziołami i owocami. bardzo dobra karma, jedynie ciut droga :cool:
"Jesteś jego życiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca."
Awatar użytkownika
fervidus
zaangażowany

Hodowla: FERVIDUS

Nieprzeczytany postautor: Alpha » niedziela 18 lip 2010, 01:21

fervidus pisze:Dla drapiących się i "porzygujących" czasami polecam ORIJEN-6 ryb. Bez drobiu i innych mięs, za to z ziołami i owocami. bardzo dobra karma, jedynie ciut droga :cool:

Ta karma od zawsze mnie sie podoba, tylko boje sie takiej ilosci bialka (wszystkie powyzej 30% a nawet 40%) i tyle kalorii :shock: :? wiec nigdy nie odwazylam sie kupic ...
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Joanna » niedziela 18 lip 2010, 09:39

taksie zastanawiam ...royal canin jest postrzegana jako najlepsza karma na rynku ale jeszcze nie spotkałam nikogo na forum kto ta karma karmi . :065:
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » niedziela 18 lip 2010, 12:28

Joanna pisze:taksie zastanawiam ...royal canin jest postrzegana jako najlepsza karma na rynku ale jeszcze nie spotkałam nikogo na forum kto ta karma karmi . :065:

Bo to nie jest najlepsza karma na rynku. Raczej najpopularniejsza z tych nienajgorszych :)
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie