KARMY SUCHE dla PONA

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: Barbara » niedziela 18 lip 2010, 13:00

Joanna pisze:taksie zastanawiam ...royal canin jest postrzegana jako najlepsza karma na rynku ale jeszcze nie spotkałam nikogo na forum kto ta karma karmi . :065:

My tę karmę stosujemy :) To znaczy Nikon ją je, bo ja nie gustuję w karmach dla psów :lol:
Barbara
Prawa ręka szefa

Nieprzeczytany postautor: Alpha » niedziela 18 lip 2010, 13:44

Nie lubie "Royal Canin" ze wzgledu na barwnik i konserwant jaki uzywaja, jeden moze powodowac u psow nadpobudliwosc (co sama zaobserwowalam), a drugi rozwala nerki i watrobe, wiec dziekuje ...
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Barbara » niedziela 18 lip 2010, 14:58

Jola, to którą karmę byś poleciła?
Barbara
Prawa ręka szefa

Nieprzeczytany postautor: szkra_ba » niedziela 18 lip 2010, 17:58

Alpha pisze:
fervidus pisze:Dla drapiących się i "porzygujących" czasami polecam ORIJEN-6 ryb. Bez drobiu i innych mięs, za to z ziołami i owocami. bardzo dobra karma, jedynie ciut droga :cool:

Ta karma od zawsze mnie sie podoba, tylko boje sie takiej ilosci bialka (wszystkie powyzej 30% a nawet 40%) i tyle kalorii :shock: :? wiec nigdy nie odwazylam sie kupic ...

Orijen'a uzywam jako nagrody - Kryz, Emi i wszystkie inne psiaki które maja okazję sie na nia załapać, zrobią dla Orijena WSZYSTKO :lol:
POZDRAWIAMY Obrazek
Kryzka i ja
Awatar użytkownika
szkra_ba
mocno zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » niedziela 18 lip 2010, 22:02

Barbara pisze:Jola, to którą karmę byś poleciła?

Jak wrocisz z wakacji , to napisze na prw.
Na pewno zwracam uwage czy sa konserwanty, barwniki, wybieram ryz zamiast kukurydzy czy pszenicy itp. Poza tym kazdy pies jest inny, wiec np. karma "A" jednemu bedzie pasowala a drugi napisze o niej , ze to w ogole dno, ze pies sie drapie, ma rozwolnienie itd. i lepsza jest karma "B". Trzeba wyprobowac , obserwowac psa, jakos siersci, czy ma przygody zoladkowe, klopoty dermatologiczne.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Barbara » niedziela 18 lip 2010, 23:09

Alpha pisze:Jak wrocisz z wakacji , to napisze na prw.

Ok :)
Barbara
Prawa ręka szefa

Nieprzeczytany postautor: ulpompon » poniedziałek 19 lip 2010, 11:57

Bożenka jako starsze szczenie byla na Orijenie Puppy. Zadnych problemow, siersc super, jadla chetnie. Troche mi sie podtuczyla ale byc moze dawalam jej wiecej niz powinnam....:scratch:

Co do suchych karm to staram sie nie przyczepiac do jednej firmy i jednego gatunku, raz na jakis czas kupie cos innego. Przechodzilysmy juz wiec przez wiele roznych rodzajow. Obecnie jedza wygrany przez Bozenke w Niemczech worek Bosch'a Kartoffel & Fisch, ale to jakis inny Bosch niz ten ogolnodostepny w Polsce...

Basia, ja uwazam ze o tym czy dana karma/sposob zywienia odpowiada psu swiadczy jego wyglad, samopoczucie itd. Jesli jest dobrze to wielkich eksperymentow nie robie :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 19 lip 2010, 14:16 przez ulpompon, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
ulpompon
w temacie

Hodowla: ULPOMPON

Nieprzeczytany postautor: Alpha » poniedziałek 19 lip 2010, 14:09

ulpompon pisze: Obecnie jedza wygrany przez Bozenke w Niemczech worek Bosch'a Kartoffel & Fisch, ale to jakis inny Bosch niz ten ogolnodostepny w Polsce...

Dawno zauwazylam, ze te same produkty niemieckie, angielskie czy francuskie itd. produkowane w Polsce juz sa inne :sad: i to nie tylko mam na mysli karme, ale tez srodki czystosci, kosmetyki itp. :x :]
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Barbara » poniedziałek 19 lip 2010, 16:45

ulpompon pisze:Basia, ja uwazam ze o tym czy dana karma/sposob zywienia odpowiada psu swiadczy jego wyglad, samopoczucie itd. Jesli jest dobrze to wielkich eksperymentow nie robie :)

Wygląd? No jest jaki jest :lol: Chociaż z futrem jest duża poprawa :) Samopoczucie? Na to wpływ ma przebywanie ze mną :oops: czyli jest fantastyczne :lol2: Ale zmienimy karmę, spróbujemy ORIJEN :)

Alpha pisze:
ulpompon pisze: Obecnie jedza wygrany przez Bozenke w Niemczech worek Bosch'a Kartoffel & Fisch, ale to jakis inny Bosch niz ten ogolnodostepny w Polsce...

Dawno zauwazylam, ze te same produkty niemieckie, angielskie czy francuskie itd. produkowane w Polsce juz sa inne :sad: i to nie tylko mam na mysli karme, ale tez srodki czystosci, kosmetyki itp. :x :]

Normalne, przecież trzeba taniej wyprodukować :mad:
Barbara
Prawa ręka szefa

Nieprzeczytany postautor: Mori » poniedziałek 19 lip 2010, 22:40

fervidus pisze:Dla drapiących się i "porzygujących" czasami polecam ORIJEN-6 ryb. Bez drobiu i innych mięs, za to z ziołami i owocami. bardzo dobra karma, jedynie ciut droga :cool:

Tego Orijena polecam, stosujemy ją i mimo dużej zawartości białka wszystko jest w porządku, a Pasia jako fanka ryb ją uwielbia. Nie stosujemy jej non stop, żeby jej się nie znudziło. Po worku Orijena idzie zwykle jakaś inna karma i później znów Orijen. Jest to rzeczywiście droga karma, ale Pasia dostaje suche tylko na śniadanie a ja wolę wydać więcej i wiedzieć, że jak już je suche to porządne i że jej smakuje ;)
W przypadku tej karmy trzeba obserwować psa i dobierać dzienną dawkę indywidualnie.
Mam też wrażenie, że Orijen jest wydajniejszy. Nasza sunia dostaje mniejszą dawkę tej karmy niż pozostałych i w zupełności jej wystarcza.

Z Royala natomiast zrezygnowałam, po pewnym czasie pies nie chciał go tknąć.

Mogę polecić też Bento Kronen z jagnięciną. Ta karma jest dość lekka i Pasia też ja zajada ze smakiem... i jest trochę tańsza niż Orijen..
Pozdrawiamy wszystkich :)

Iwona z Pogodną Pasią
Mori
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » wtorek 20 lip 2010, 13:56

Czy ktos na Forum probowal i Orijen i Acana :?: Poniewaz Acana ma mniej bialka (33%) niz Orijen , ale inne skladniki prawie takie same, tez produkcji kanadyjskiej, kosztuje taniej prawie o 30zl opakowanie 2,5kg :roll:, wiec ciekawia mnie Wasze opinie :wink:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Mori » wtorek 20 lip 2010, 14:23

Alpha pisze:Czy ktos na Forum probowal i Orijen i Acana :?: Poniewaz Acana ma mniej bialka (33%) niz Orijen , ale inne skladniki prawie takie same, tez produkcji kanadyjskiej, kosztuje taniej prawie o 30zl opakowanie 2,5kg :roll:, wiec ciekawia mnie Wasze opinie :wink:

Acana i Orijen należą do tej samej firmy Champion Petfoods (czy coś w tym stylu ;) ), ale to Orijen zdobywa nagrody za najlepszą karmę w ostatnich latach.
Stosowałam jedną i drugą. Nie jestem specjalistą od żywienia, ale z tego co pamiętam w Acanie są zboża a w Orijen nie. Ja wybrałam po prostu tę, która Pasi bardziej smakowała. ;) Poza tym słyszałam, że białko ryb jest lepiej przyswajalne i mniej alergizujące. Dlatego Orijen - 6 ryb. A jeśli chodzi o ilość białka - po prostu zmniejszam porcję w porównaniu z innymi karmami - zresztą oni sami zalecali indywidualny dobór porcji na swojej stronie internetowej.

Na początku tez obawiałam się tej ilości białka. Kupiłam wtedy mniejsze opakowanie Orijena i spróbowałam. Kiedy okazało się, że alergii nie ma, pies nie tyje i ogólnie nic złego się nie dzieje, zostałam przy tej karmie.
Słyszałam jednak o psach, którym ta karma nie służy. Dlatego radzę małą próbę ;)
Pozdrawiamy wszystkich :)

Iwona z Pogodną Pasią
Mori
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » wtorek 20 lip 2010, 14:42

Mori pisze:
Alpha pisze:Czy ktos na Forum probowal i Orijen i Acana :?: Poniewaz Acana ma mniej bialka (33%) niz Orijen , ale inne skladniki prawie takie same, tez produkcji kanadyjskiej, kosztuje taniej prawie o 30zl opakowanie 2,5kg :roll:, wiec ciekawia mnie Wasze opinie :wink:

Acana i Orijen należą do tej samej firmy Champion Petfoods (czy coś w tym stylu ;) ), ale to Orijen zdobywa nagrody za najlepszą karmę w ostatnich latach.
Stosowałam jedną i drugą. Nie jestem specjalistą od żywienia, ale z tego co pamiętam w Acanie są zboża a w Orijen nie. Ja wybrałam po prostu tę, która Pasi bardziej smakowała. ;) Poza tym słyszałam, że białko ryb jest lepiej przyswajalne i mniej alergizujące. Dlatego Orijen - 6 ryb. A jeśli chodzi o ilość białka - po prostu zmniejszam porcję w porównaniu z innymi karmami - zresztą oni sami zalecali indywidualny dobór porcji na swojej stronie internetowej.

Na początku tez obawiałam się tej ilości białka. Kupiłam wtedy mniejsze opakowanie Orijena i spróbowałam. Kiedy okazało się, że alergii nie ma, pies nie tyje i ogólnie nic złego się nie dzieje, zostałam przy tej karmie.
Słyszałam jednak o psach, którym ta karma nie służy. Dlatego radzę małą próbę ;)

Iwona dzieki za odpowiedz :-D
Sama tez poszukalam informacji, wiec obie karmy sa wolne od zboz 0%, roznica jest w zawartosci % miesa czy tez ryb. Orijen ma 70% a Acana 55% i dlatego kosztuje taniej. Tak jak radzisz kupilam 2 mniejsze opakowania Orijen jedna z rybami i druga z kurczakiem :) ... bedziemy probowac :oczami:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: ulpompon » wtorek 20 lip 2010, 16:19

Ja kupilam jakis czas temu dla Trufli ACANE Grasslands - bez zboz.
Na poczatku wszystko bylo OK ale potem zaczela sie drapac :? .
Ale slyszalam o tej karmie bardzo dobre opinie, byc moze akurat Trufli nie podpasowala.
Awatar użytkownika
ulpompon
w temacie

Hodowla: ULPOMPON

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » środa 21 lip 2010, 15:22

Karmię swoje psy (oprócz tych na diecie wet) Acaną; jabłko i jagnięcina :-D
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert

Hodowla: Mościc

Nieprzeczytany postautor: fervidus » piątek 23 lip 2010, 11:16

:) Orijen Senior jadał mój staruszek York i dożył w szczęściu 18,5 roku.

Dla PON-a zwykle polecam mniejszą porcję, niż przypada z "rozdzielnika", bo futrzaki szybko się tuczą. Fakt, że pies powinien mieć sporo ruchu i ćwiczeń fizycznych, bo to bardzo wartościowa karma. Poza tym należy odstawić wszelkie dodatki typu serek, smakołyki, dosmaczacze, sucharki, kąski itp. Tylko woda do picia, ew jabłuszko.
Acana czasem powoduje gazy, wtedy powinno się zmienić rodzaj na lżejszy i zmniejszyć porcje. Obie karmy są niezwykle wydajne.

Bento z jagnięciną też bardzo dobre, oraz nowa wersja z łososiem.

Z "bardziej strawnych finansowo" polecam SPORTMIX (ale maja tylko duże worki, bo to karma dla hodowców) sprawdzony u nas w ciągu ostatnich 5 lat.
Stosuję "czerwony i żółty" - podaję kolory worków - łatwie znależć i tak się przyjęło wśród sprzedawców :-D .
Latem karmimy żółtym, zimą czerwonym (podczas dużych mrozów dodajemy mięso surowe i suszone skwarki wołowe)
O drapaniu już zapomniałam, żadnych egzem, drożdzy w uszach, łupieżu, lużnych kup i innych atrakcji. \co za luz... :lol: :-P /

Szczenięta dostają moczony SPORTMIX PUPPY, potem suchy, mięso surowe, mleko kozie i twaróg (też kozi) z własnego dojenia
:-P

Jak na razie, nie mogę napisać nic złego o tej karmie. Na szczęście, mamy w Łodzi importera bezpośredniego.
Ale można ją kupić przez internet.
"Jesteś jego życiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca."
Awatar użytkownika
fervidus
zaangażowany

Hodowla: FERVIDUS

Nieprzeczytany postautor: anet » niedziela 25 lip 2010, 17:04

Kŕmim všetky PONy Acanou, aj šteňatá sú odchovávané na Acane Puppy. :)
V podstate kŕmim Acanou už cca 10 rokov, aj RR je odchovaný na Acane. :cool:
Janette, Pyza, Maxim, Beni & Sisi
skype-name: japlaja
Awatar użytkownika
anet
zaangażowany

Hodowla: JAPLAJA

Nieprzeczytany postautor: Joanna » niedziela 25 lip 2010, 22:28

Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: anet » poniedziałek 26 lip 2010, 12:04

Joanna pisze:a czy karmil ktoś tym : http://www.acana.com.pl/acana/pdf/Acana-LAF-PL.pdf

Ja touto Acanou kŕmim Pyzu :)
Janette, Pyza, Maxim, Beni & Sisi
skype-name: japlaja
Awatar użytkownika
anet
zaangażowany

Hodowla: JAPLAJA

Nieprzeczytany postautor: Joanna » poniedziałek 26 lip 2010, 12:30

Anet czy Twoja Pyza (bardzo smaczne imię :D ) to ma jakieś uczulenie czy alergię?
Joanna
zainteresowany

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie