WETERAN, jak karmić?

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

WETERAN, jak karmić?

Nieprzeczytany postautor: UlaK » wtorek 13 sie 2013, 12:15

Czas leci i 9.5 roku na karku.
Jak karmic aby przytyła? Kura i ryby?
Suche karmy odpadają z uwagi na przekonania ;)
[ https: //pitapata.com] [img] https://pdgf.pitapata.com/DQBYp1.png [/ url]
Awatar użytkownika
UlaK
zaangażowany

Hodowla: od Nicponek

Nieprzeczytany postautor: Prolog » wtorek 13 sie 2013, 12:43

Cześć,
w moim domu jest "mała geriatria", mam dwa 13-letnie bouviery i jedną 11-letnią . W pewnym momencie tez musiałam zmienić sposób karmienia z uwagi na gorsze przyswajanie pokarmu i twarde kupy. Ja mam podobne żywieniowe przekonania jak Ty Ula, więc proponuję zrezygnować przede wszystkim z kości, ze względu na mozliwość zaczopowania...
Moje staruszki karmię mięsem surowym (czasem dla urozmaicenia im je ugotuję ) zmieszanym z makaronem (ryżu nie lubią) i warzywami. Dodaję też jajko w całości. Rano wszystkie pija mleko z miseczek, wiem że wzbudzi to oburzenie u niektórych, ale przed pierwszym siku, robimy w domu kawiarnie podając wszystkim pół szklanki z odrobiną oleju i witamin. One to uwielbiają i stare i młode... i nie maja problemów z rozwolnieniem... Czasem szprotki, jogurty, owoce, suchy chleb do pochrupania, wątrobę i inne podroby jako dodatki. Podstawą jednak u staruszków jest mięso na przemian indycze, z kurcząt lub wołowina + makaron i warzywa. :)
pozdrawiam
Beata Klawińska

www.prologpoland.pl
Awatar użytkownika
Prolog
żywo zainteresowany

Hodowla: Prolog

Nieprzeczytany postautor: Alpha » wtorek 13 sie 2013, 12:59

Prolog pisze:Rano wszystkie pija mleko z miseczek, wiem że wzbudzi to oburzenie u niektórych, ale przed pierwszym siku, robimy w domu kawiarnie podając wszystkim pół szklanki z odrobiną oleju i witamin.

Dlaczego oburzenie :?: :hmmm:

Cala Wasza dieta dla staruszkow jest :super: mlodzi tez moga skorzystac :ok:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie