Ulubione produkty i narzedzia do pielegnacji szaty

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Ulubione produkty i narzedzia do pielegnacji szaty

Nieprzeczytany postautor: Izabela » środa 07 maja 2014, 22:11

Wiele z nas wyprobowalo roznych rzeczy do pielegnacji wlosow psa. Niektore pewnie okazaly sie dobre inne byly niewypalem. Tak wiec pomyslalam ze dla podsumowania mozemy podzielic sie tym specyficznymi informacjami na temat produktow ktore w chwili obecnej najbardziej lubimy uzywac lub bez ktorych nie mozemy sie obejsc. Podaje liste, ale jak brakuje kategorii to dodajcie.

Szczotka -
Grzebien -
Inne narzedzia -
Szampon -
Odzywka -
Inne plyny -
Pozdrawiamy
Iza i Jutka
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Re: Ulubione produkty i narzedzia do pielegnacji szaty

Nieprzeczytany postautor: Alicja » środa 07 maja 2014, 22:49

U nas jest tak:
Szczotka - pinbrush średnio długie igły
Grzebien - metalowe 2 szt jeden z szerszymi zębami, drugi drobniutki (do pysia i łap)
Inne narzedzia - szczotka z dzika, do szczotkowania i wymiatania śmieci z futra
Szampon - All Systems do szorstkiej sierści
Odzywka - All Systems z proteinami
Inne plyny - All systems szampon na sucho ( do pysia i tylnych łap)
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...(Skoczylas,Kaczmarek)
Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Hodowla: Rivendall

Nieprzeczytany postautor: Izabela » środa 14 maja 2014, 21:29

No to jak nikt wiecej nie dodaje to ja dodam :) Z tych co wyprobowalismy to te najbardziej lubie:
Szczotka - Chris Christensen, Originalna seria 16mm w ksztalcie litery T ( przez krotkie igly jest twarda i dobra do wyczesywania podszerstka) i duza owalna 27mm do delikatniejszego czesania
Grzebien - 2 metalowe z chromowana powloka, krotki gesty "do czesania glowy" i dluzszy tradycyjny; oba Chris Christensen
Inne narzedzia - Pudlowka Les Poochs Pro Brush F/F twarda (mala) - uzywam ja do rozczesywania niektorych koltunow, lub do zbierania malych supelkow ktore zostaja w siersci po czesaniiu innymi narzedziami.
Szampon - Pop's Pet Organics bez zapachu (jedyny po ktorym Juta nie drapie sie, uzywalabym inny szampon i odzywke gdyby Juta nie drapala sie)
Odzywka - Earthbath
Inne plyny - Chris Christensen - Ice on Ice do rozczesywania. Coat Handler Anti-static detangler tez jeszcze mam i tez jest dobry. Wszystkie plyny na bardzo dlugo mi wystarczaja bo nie myjemy czesto. Mam tez pozostalosci wybielajacych szamponow ktore kiedys kupilam to przy pysku myje zeby troszke wybielic, bo cale cialo myc nimi to za duze ryzyko.
Pozdrawiamy
Iza i Jutka
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alicja » środa 14 maja 2014, 21:31

Izabela pisze:No to jak nikt wiecej nie dodaje to ja dodam :) Z tych co wyprobowalismy to te najbardziej lubie:
Szczotka - Chris Christensen, Originalna seria 16mm w ksztalcie litery T ( przez krotkie igly jest twarda i dobra do wyczesywania podszerstka) i duza owalna 27mm do delikatniejszego czesania
Grzebien - 2 metalowe z chromowana powloka, krotki gesty "do czesania glowy" i dluzszy tradycyjny; oba Chris Christensen
Inne narzedzia - Pudlowka Les Poochs Pro Brush F/F twarda (mala) - uzywam ja do rozczesywania niektorych koltunow, lub do zbierania malych supelkow ktore zostaja w siersci po czesaniiu innymi narzedziami.
Szampon - Pop's Pet Organics bez zapachu (jedyny po ktorym Juta nie drapie sie, uzywalabym inny szampon i odzywke gdyby Juta nie drapala sie)
Odzywka - Earthbath
Inne plyny - Chris Christensen - Ice on Ice do rozczesywania. Coat Handler Anti-static detangler tez jeszcze mam i tez jest dobry. Wszystkie plyny na bardzo dlugo mi wystarczaja bo nie myjemy czesto. Mam tez pozostalosci wybielajacych szamponow ktore kiedys kupilam to przy pysku myje zeby troszke wybielic, bo cale cialo myc nimi to za duze ryzyko.
.
Ja też mam pudlówkę, ale z wiekiem coraz mniej jej używam bo włos mi się trochę zmienia na lepszy do pielęgnacji (taki sztywniejszy i bardziej śliski).
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...(Skoczylas,Kaczmarek)
Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Hodowla: Rivendall

Nieprzeczytany postautor: Izabela » środa 14 maja 2014, 21:44

Alicja pisze:
Izabela pisze:No to jak nikt wiecej nie dodaje to ja dodam :) Z tych co wyprobowalismy to te najbardziej lubie:
Odzywka - Earthbath
.
Ja też mam pudlówkę, ale z wiekiem coraz mniej jej używam bo włos mi się trochę zmienia na lepszy do pielęgnacji (taki sztywniejszy i bardziej śliski).

Ja uzywam troche jak chce upewnic sie ze juz jakis supelkow nie ma lub jak inne rzeczy nie rozczesuja latwo.
Pozdrawiamy
Iza i Jutka
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: junoo » środa 14 maja 2014, 22:00

Szczotka: Amico z metalowym długimi zębami do ogólnego zaczesania i pudlówka
Grzebienie: dwa z szerszym i węższym rozstawem zębów - metalowe
Inne: rozcinacz do kołtunów z długimi zębami - jak się go dobrze użyje to się sprawdza :)
furminator - bardzo rzadko używam, ale przydaje się do czesania uszu od wewn. strony są bardziej przewiewne i ładnie wyczesuje drobne kołtunki
Szampon: różnie, zazwyczaj do długiej sierści lub białej
Pozdrawiamy,
Justyna i PON Aron
oraz reszta stada w postaci 7- koszatniczek, 3-szynszyli, 2-myszy i chomika :D
Awatar użytkownika
junoo
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » czwartek 15 maja 2014, 00:13

:flower:
Ostatnio zmieniony środa 11 cze 2014, 13:05 przez Alpha, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: EwA » czwartek 15 maja 2014, 02:04

A paluszków do rozrywania kołtunów jak dotąd nikt nie wymienił, a to podstawowe narzędzie jest :) Jak już paluszki bardzo dokładnie kołtuny porozrywają, to czymkolwiek wystarczy wyczesać ;)
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: JagodaN. » poniedziałek 11 sie 2014, 16:18

Kupiłam ostatnio "zgrzebło teleskopowe podwójne z wysuwanymi obracanymi igłami" i je polecam. Bardzo dobrze się nim rozczesuje włosy i kołtuny. Nie wyrywa ich. Nie wyciąga też zbyt dużo podszerstka. Fraszka lepiej znosi czesanie łapek, czego nie lubi. Pożyczyliśmy zgrzebło do wypróbowania właścicielce bordera, który nie cierpi czesania i w jej opinii pies znacznie dłużej wytrzymuje zabiegi pielęgnacyjne, bo obracające się i jednocześnie delikatnie pod naciskiem chowające igły ułatwiają rozczesanie włosów. Obrazek
Może ktoś też tego używa i ma jakąś opinię na ten temat?
Pozdrawiają
Jagoda z Fraszką
JagodaN.
żywo zainteresowany

Hodowla: Od Ichmościów

Nieprzeczytany postautor: Alpha » poniedziałek 11 sie 2014, 20:21

My mamy takie 2 > jeden z pojedynczym rzedem, drugi z podwojnym, bardzo chwalimy, dobrze czesze koltuny, szczegolnie po spacerze w lesie czy na lakach, pies mniej cierpi.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: gosiablue » środa 10 wrz 2014, 04:50

A czy ktos uzywal Coat Handler Undercoat Control szampon lub odzywke?
Gosia
Gosia i PONy
Awatar użytkownika
gosiablue
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » środa 10 wrz 2014, 08:17

gosiablue pisze:A czy ktos uzywal Coat Handler Undercoat Control szampon lub odzywke?
Gosia

Z odżywki byłam zadowolona :D
Alicja , Lora i Istusia oraz Busia.
można kupić psa ale nie jego merdanie ogonem
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert

Hodowla: Borsucze Sioło FCI

Nieprzeczytany postautor: dzidzior69 » niedziela 09 paź 2016, 19:25

Czy Ktoś używa tego Ezzy Groom? Na fejsbuku mi co chwila jako proponowany post sie pojawia i co chwila pokazują filmiki jak cudownie wyczesuje psa/kota królika.
Czy ktoś z Was testował to na PONie??

Obrazek
Anka & Milka
Obrazek
Awatar użytkownika
dzidzior69
zainteresowany

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie