Letnia fryzura?

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Re: .

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 22 sie 2012, 00:07

Amelka101 pisze:Z Lilką mam dosłownie ten sam problem co większość w tym wątku .Jest jej gorąco ,pokłada się na kafelki by "liznąć" trochę chłodu .Szkoda mi futra by wygolić całkiem bo przecież już niedługo będzie chłodno,przyjdzie jesień ,zima i co wtedy z takim "nagim" PONEM zrobić?Może lepiej przemęczyć się i próbować ulżyć w upałach domowymi sposobami bez konieczności golenia.Ja w każdym razie tak robię bo zwyczajnie mi szkoda tej szaty.

U nas obecnie mamy od +40 do +45°C i moge Cie zapewnic, ze wszystko jest :ok:

Ostatni raz jak obstrzyglam poprzednia PON-ke, to miala cala skore na grzbiecie poparzona od slonca i wydalismy sporo pieniedzy na kremy dermatologiczne ...
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Lilianna » środa 22 sie 2012, 10:16

Alpha pisze:
Amelka101 pisze:Z Lilką mam dosłownie ten sam problem co większość w tym wątku .Jest jej gorąco ,pokłada się na kafelki by "liznąć" trochę chłodu .Szkoda mi futra by wygolić całkiem bo przecież już niedługo będzie chłodno,przyjdzie jesień ,zima i co wtedy z takim "nagim" PONEM zrobić?Może lepiej przemęczyć się i próbować ulżyć w upałach domowymi sposobami bez konieczności golenia.Ja w każdym razie tak robię bo zwyczajnie mi szkoda tej szaty.

U nas obecnie mamy od +40 do +45°C i moge Cie zapewnic, ze wszystko jest :ok:

Ostatni raz jak obstrzyglam poprzednia PON-ke, to miala cala skore na grzbiecie poparzona od slonca i wydalismy sporo pieniedzy na kremy dermatologiczne ...

Ja takze jestem przeciwnikiem strzyzenia PONa. Futro u PONa dziala jak termos, izoluje zarowno od zimna jak i ciepla. Nasi gorale takze w lecie nosza "baranice" i twierdza, ze im pomaga przetrwac upaly.
Bedac z moja Landrynka na Europejskiej Wystawie w Tel Avivie mialem okazje spotkac sie z jej bratem Liderem, ktory tam trafil od wlasciciela reproduktora /za krycie/. Idealnie dopasowal sie do panujacych tam temperatur, szalal na torze agility, niestrudzenie zaganial owce u Beduinow na pustyni i wcale mu nie przeszkadzalo obfite futro. W dobrej kondycji dozyl wieku 13 lat.
Pilnowac tylko zawsze dostep do wody, w miare duzo cienia i bedzie OK.
Awatar użytkownika
Lilianna
zaangażowany

Hodowla: z Liliowego Zacisza

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » środa 22 sie 2012, 11:21

A ja widze, ze Majce odpowiada krótszy włos, wiec nie przesadzajmy ;) przynajmniej szybciej wysycha jak zmoknie
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: PALATINA » środa 22 sie 2012, 13:12

Moje zdychają w ten upał i wcale im futro nie pomaga. :(
Wiele strzyżonych przeze mnie psów czuje się dużo lepiej w krótkiej fryzurce... Co tylko pogłębia moje wyrzuty sumienia. Ja swoich nie ostrzygę, bo krótki włos na PONie wg mnie wygląda okropnie i nie chcę, żeby moje psy mi się przestały podobać.
Anna + Jagna i Pajda + 2 koteczki + 3 knurki morskie
Awatar użytkownika
PALATINA
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 22 sie 2012, 13:39

Lilianna pisze:
Alpha pisze:U nas obecnie mamy od +40 do +45°C i moge Cie zapewnic, ze wszystko jest :ok:

Ja takze jestem przeciwnikiem strzyzenia PONa. Futro u PONa dziala jak termos, izoluje zarowno od zimna jak i ciepla. Nasi gorale takze w lecie nosza "baranice" i twierdza, ze im pomaga przetrwac upaly.
Bedac z moja Landrynka na Europejskiej Wystawie w Tel Avivie mialem okazje spotkac sie z jej bratem Liderem, ktory tam trafil od wlasciciela reproduktora /za krycie/. Idealnie dopasowal sie do panujacych tam temperatur, szalal na torze agility, niestrudzenie zaganial owce u Beduinow na pustyni i wcale mu nie przeszkadzalo obfite futro. W dobrej kondycji dozyl wieku 13 lat.

Zgadzam sie w 100 % 8)
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » środa 22 sie 2012, 15:49

Moje dwa poprzednie psy byly kudlate (mniejsze niz PON ale powiedzmy ze podobnie obrosniete) i cale zycie je strzyglam, nigdy nie bylo z tego powodu problemow - byc moze jasny pies + golenie praktycznie do skóry + nieprzemyslane, dlugie spacery po ostrym sloncu moga powodowac jakies oparzena, ale szczerze mowiac powatpiewam :P
Mnie sie strzyzone PONy podobaja srednio :P dlatego Maja ma taka fryzure jak ma. ale ewidentnie jest jej wygodniej tylko zdziwila sie bardzo jak wyszla na deszcz ;)
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 22 sie 2012, 20:28

LaBruja pisze: byc moze jasny pies + golenie praktycznie do skóry + nieprzemyslane, dlugie spacery po ostrym sloncu moga powodowac jakies oparzena, ale szczerze mowiac powatpiewam

PON szary, dlugosc siersci 5-6 cm, nie lazilysmy w samo poludnie.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » czwartek 23 sie 2012, 01:54

no to moze jakas nadwrazliwosc, nie brala jakis lekow przypadkiem?
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: PALATINA » czwartek 23 sie 2012, 10:26

Każdy pies jest inny i inaczej reaguje.
Jednemu będzie dobrze w długim włosie i ostrzyżony się będzie męczył, inny będzie miał odwrotnie.
Pamiętam, jak JoannaO z ogromnym żalem mówiła, że Zuzia po ostrzyżeniu zachowywała się, jakby jej z 10 lat ubyło (z żalem, bo Asia tak jak ja woli PONy w pełnej szacie).

Na słońcu się może poparzyć nawet długowłosy pies.
My kiedyś zabraliśmy na plażę naszą kundelkę (już nie żyjącą).
Włos coś jak zmieszany collie i jakiś szpic. Na ciele nic się jej nie stało, ale blizny od poparzenia nosa (jasno brązowy) miała przez wiele miesięcy.
Trzeba myśleć za psa. My nie pomyśleliśmy. :(
Awatar użytkownika
PALATINA
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » czwartek 23 sie 2012, 12:38

PALATINA pisze:Każdy pies jest inny i inaczej reaguje.
Jednemu będzie dobrze w długim włosie i ostrzyżony się będzie męczył, inny będzie miał odwrotnie.

Tez tak mysle :)
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: PALATINA » piątek 24 sie 2012, 11:15

Jeszcze warto wspomnieć, że sierść bez kołtunów jest lekka i przewiewna - dużo lepsza na upały niż skołtuniona.
Mojej Jagnie bardzo łatwo się kołtuni sierść, zbija podszerstek i powstaje paskudny, gruby kożuch. Dlatego latem staram się kąpać ją dużo częściej niz zwykle - tak żeby stale była w miarę dobrze rozczesana (po kąpieli ja rozczesuję - bez świeżo umytego włosa, tylko wyrywa mi się sierść).
Myślę, że jest jej dużo chłodniej, gdy przy każdym powiewie wiatru widać skórę - a nie ma 3 cm zbitej waty. :evil:

Z Czatą nie ma tego problemu. Włos ma naturalnie dość krótki, łatwo się rozczesujący, tylko na łokciach, brodzie czy za uszami się kołtuni.
Awatar użytkownika
PALATINA
żywo zainteresowany

Re: Letnia fryzura?

Nieprzeczytany postautor: kurok89 » środa 03 sie 2016, 11:51

Cześć, ja też dałam się namówić na ostrzyżenie swojego PONa i... jestem załamana. Niedość że ostrzyżono Grację krócej niż chciałam, to jeszcze wyczesano raniąć jej skórę :mad: Zdecydowanie wolę ją taka wielką i kudłatą :-) Powiedzcie - jak szybko odrasta sierść? Czy po odrośnięciu będzie znacząco inna od pierwotnej?
kurok89

Nieprzeczytany postautor: junoo » niedziela 21 sie 2016, 13:08

u Arona sierść odrasta 2-3 cm na miesiąc :)
Pozdrawiamy,
Justyna i PON Aron
oraz reszta stada w postaci 7- koszatniczek, 3-szynszyli, 2-myszy i chomika :D
Awatar użytkownika
junoo
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: klarapsiara » poniedziałek 29 sie 2016, 16:03

Witam wszystkich,
ja swojego piesa strzygę, bo bez włochów ma dużo więcej energii i zachowuje się jak szczeniak. Poza tym uwielbia pływanie, a po każdej kąpieli wyglądał jak sfilcowany mop... Trochę mi było żal, bo przy innych PONach z długą sierścią mój wygląda jak wypłosz, ale co zrobić :D
klarapsiara

Nieprzeczytany postautor: Zosia36 » wtorek 11 paź 2016, 21:00

Witam, mam pytanie, czy obcinać grzywkę u prawiepona? Jak pytam znajomych, to co osoba, to inne zdanie i już sama nie wiem. Boję się, że jak zetnę włosy u mojej suni, to może mieć problem z widzeniem. Jak jest naprawdę?
Zosia36

Nieprzeczytany postautor: mirellapon » sobota 15 paź 2016, 20:55

Nasze pony od małego mają podpinane grzywki. Długi włos zasłaniający oczy to nie skutek ewolucji a wynik długotrwałej hodowli skierowane na utrwalenie tej cechy. Dlatego dzikie psowate wyposażone są tak, aby korzystać bez utrudnień ze wszystkich zmysłów :D .
Pozdrawiamy
Mirella, Zefir, Lamia i Ballada :-)
http://www.remirys.eu
Awatar użytkownika
mirellapon
zaangażowany

Hodowla: Remirys FCI

Nieprzeczytany postautor: Zosia36 » poniedziałek 07 lis 2016, 22:27

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zacznę podpinać grzywkę i zobaczymy.
Zosia36

Poprzednia

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie