ILE POWINIEN WAŻYĆ PON????

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: Mika » poniedziałek 16 maja 2011, 16:59

hania pisze:
Jakby tylko ktoś mógł pomóc i napisać na temat lekarstwa na te smutne ponie oczka w czasie obiadu

Jedynym lekarstwem jest chyba pranie mózgu zrobione sobie przez własciciela: "nie krzywdzę mojego psa, on mnie za to nie znienawdzi. jak nie dostanie kolejnego kawałka żarcia nie przestanie mnie kochać, nie krzywdzę mojego psa..." (aż do skutku - u właścicela rzecz jasna) :cool: :lol:

Spokojnie Haniu,
na szczęście pies nie rozumuje w ten sposób i nie znienawidzi cię. Ba, wiekszość katowanych psów niestety nie żywi urazy do swojego kata.
Musisz sobie powtarzać, że kochasz swojego psa i dbasz o jego wagę, czyli o jego zdrowie (o serce, wątrobę, stawy itp.)
Powodzenia w rozsądnej diecie.
Mika
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Kasia » niedziela 22 maja 2011, 20:18

[quote="fervidus"]Mocno upraszczajac mozemy przyjąć, że waga PON-a mieści się w granicach : 18 - 25 kg.
Niższe wartości dla suk, wyższe dla psów. Oczywiście, biorąc pod uwagę osobniki we wzorowej kondycji - niezatuczone, umięśnione, o mocnym kośćcu i wzorcowym wzroście.

Spotykana ostatnio tendencja "robienia szerokości i masy" tłuszczem, który "pływa na grzbiecie" w trakcie ruchu psa jest zdecydowanie błędnym podejściem do tematu. :/[/quote]

przepraszam że cytuje tak dawną wiadomość ale moja tośka ile by nie jadła to waży 17,5 kg a taka mała to ona nie jesti ja juz niewiem czy ja troche dokarmić czy wyćwiczyć i mięśniami nadrobić. Zobacę jak bedzie wyglądać po obstrzyzeniu bo jak ja troche po zeberkach wymacam to wcale aka chudziutka to ona nie jest.
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: madziorek » sobota 04 cze 2011, 02:42

Hurrra... Byliśmy kilka dni temu u weta. Podczas trochę ponad miesiąca Antek schudł 1.5 kg. Dieta i piłeczka czynią cuda ! Polecamy ! Już widać rezultaty. Oprócz znacznej poprawy w wyglądzie, piesek ma lepszą kondycje. Chyba naprawde był zbyt opasły :(
Awatar użytkownika
madziorek
zainteresowany

Hodowla: Dziechcinek

Nieprzeczytany postautor: jolakk2 » niedziela 08 sty 2012, 00:43

Tragedia! Jaskier mimo całodniowego podjadania psich smakołyków od wakacji nie może przekroczyć 17 kg. Nadmieniam że jest dość wysoki i o ile udało mam sie go zmierzyć to ma ok 52cm. Co robić :) ?
Pozdrawiam Jaskier z Pańciami
jolakk2
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » niedziela 08 sty 2012, 01:54

jolakk2 pisze:Tragedia! Jaskier mimo całodniowego podjadania psich smakołyków od wakacji nie może przekroczyć 17 kg. Nadmieniam że jest dość wysoki i o ile udało mam sie go zmierzyć to ma ok 52cm. Co robić :) ?

Jak mu kregosłup i żebra nie stercza, a tylko sa wyczuwalne po polożeniu na nich dłoni i lekkim uciśnięciu, tzn. ze taka jego uroda. Poza tym to chyba jeszcze młodziak. Jeszcze zmężnieje, jak dojrzeje.
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: EwA » niedziela 08 sty 2012, 02:02

Kasia pisze:
fervidus pisze:Mocno upraszczajac mozemy przyjąć, że waga PON-a mieści się w granicach : 18 - 25 kg.
Niższe wartości dla suk, wyższe dla psów. Oczywiście, biorąc pod uwagę osobniki we wzorowej kondycji - niezatuczone, umięśnione, o mocnym kośćcu i wzorcowym wzroście.

Spotykana ostatnio tendencja "robienia szerokości i masy" tłuszczem, który "pływa na grzbiecie" w trakcie ruchu psa jest zdecydowanie błędnym podejściem do tematu. :/

przepraszam że cytuje tak dawną wiadomość ale moja tośka ile by nie jadła to waży 17,5 kg a taka mała to ona nie jesti ja juz niewiem czy ja troche dokarmić czy wyćwiczyć i mięśniami nadrobić. Zobacę jak bedzie wyglądać po obstrzyzeniu bo jak ja troche po zeberkach wymacam to wcale aka chudziutka to ona nie jest.

Nieduży PON, w dolnej granicy wzrostu, albo lżej zbudowany może ważyc mniej. Nie warto go na siłe tuczyć.
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: EwA » niedziela 08 sty 2012, 02:03

madziorek pisze:Hurrra... Byliśmy kilka dni temu u weta. Podczas trochę ponad miesiąca Antek schudł 1.5 kg. Dieta i piłeczka czynią cuda ! Polecamy ! Już widać rezultaty. Oprócz znacznej poprawy w wyglądzie, piesek ma lepszą kondycje. Chyba naprawde był zbyt opasły :(

Brawa dla Antosia :brawo: :super:
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » niedziela 08 sty 2012, 10:20

Maja - 23, aktualnie ciut wiecej :P ale w pewnych okolicznosciach moglaby spokojnie wazyc i 25-26. Oś, chudy pajak ale jakims cudem do 20 dobija i ja doprawdy nie wiem, CO tam wazy...
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Paulina S. » wtorek 10 sty 2012, 00:09

a nasz Żwirek ma 14,9 kg 43 cm 6 miesięcy :) mam nadzieję że nie za dużo ? :)
Awatar użytkownika
Paulina S.

Poprzednia

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie