Pies zjada swoje wlasne kupki

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: Mariola » niedziela 30 gru 2007, 09:04

U mnie jak efekt uboczny dawania probiotyku ( em-PROBIOTYK- bardzo im smakuje to jest w plynie) skonczylo sie zjadanie kupek. Mysle ze probiotyk wlasnie mial w tym swoj udzial.
http://www.amacanem.zawiercie.pl
Ama Canem- kochaj psa
Awatar użytkownika
Mariola
mocno zaangażowany

Hodowla: Ama Canem

Nieprzeczytany postautor: PALATINA » środa 02 sty 2008, 12:47

Moja Czata jadła wszystkie kupki (raczej takie znalezione na spacerze, rzadziej własne) - do tego stopnia, że jako 4-mies szczeniak chodziła w kagańcu na spacery!
Podrosła trochę i samo jej minęło (tzn. prawie minęło - jak znajdzie w kszaczorach wyjątkowo aromatyczną ludzką kupeczkę, to mam ochotę utłuc sukę!).
Anna + Jagna i Pajda + 2 koteczki + 3 knurki morskie
Awatar użytkownika
PALATINA
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Anna A » niedziela 06 sty 2008, 19:15

Z naszego doświadczenia wynika, że podanie śmierdziucha ( patrz: fantastycznie śmierdzące żwacze wołowe) zapobiega zainteresowaniu odchodami tak na ok. miesiąc.
Awatar użytkownika
Anna A
zaangażowany

kupy

Nieprzeczytany postautor: Joanna » poniedziałek 22 mar 2010, 10:03

Jak pisałam w "Barfie dla pona" pewien weterynarz z Danii gdzieś na jakimś forum w internecie pisał ,że pies na suchej karmie nie ma należytej flory bakteryjnej stąd zjadanie odchodów. Polecał nieczyszczone żoładki wołowe. Mozna je dostać na rynku w Polsce. Firma Primex jest jednym z producentów barfowej żywności.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Izabela » piątek 08 lip 2011, 02:25

A slyszeliscie o tym ze ananas smakuje dobrze tylko jeden raz ;) Nigdy nie probowalam tego z Jutka, ale slyszalam od innych ze sa dobre rezultaty.
A ja uzywalam tradycyjne sposoby czyli spryskiwalam kupe gorzkim jablkiem (kupilam w sklepie dla zwierzat) i pozwalalam jej lizac. Zadzialalo praktycznie automatycznie, bo zapachu nie lubila i konczylo sie na liznieciu. Po dwoch-trzech razach nawet nie musialam juz pryskac. A co do cudzych kup to mowie do Jutki "To nie Twoja kupa" hihi (tak jakby swoja mogla wziasc) i sie slucha, najwyzej wacha jak nie zauwaze. Gorzej z malymi kupami wieworek ktore ciezko dostrzec w trawie, wiec nawet nie wiem czy takie probuje.
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » wtorek 23 sie 2011, 20:17

Piszecie o zjadaniu własnych kup przez psy.A ja mam problem,bo Koba zaczęła ostatnio na spacerach zjadać kupy innych psów, a obawiam się,że i ludzkie (obok kupy leżał spory kawałek papieru toaletowego).Nigdy,przenigdy tego nie robiła,zaczęła jakiś miesiąc temu.Czym to może być spowodowane?Nie mogę sobie z tym poradzić,bo jak już dorwie łup,to cześć pieśni.A potem rozsiewa w domu te cudne zapachy i bardzo chce czułości.Ciągle muszę jej myć pysk,ale smród w pysku i tak zostaje;)))
Pozdrowienia - Ala i Koba
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » wtorek 23 sie 2011, 21:29

Oj, ludzka od psiej latwo odroznic po woni ... na ludzka to chyba kazdy pies sie czasem skusi... Koba co jada? jest na diecie moze? byla leczona antybiotykami? miala jakies problemy gastryczne? Na pewno nie zaszkodzi podac troche legalnych smierdzieli (suszone a jeszcze lepiej swieze zwacze czy inna padlina), troche witamin np cos na bazie drozdzy i ewentualnie jakis probiotyk typu biogen, fermactive, cokolwiek. Poprawic stan flory bakteryjnej, moze pomóc. Ewentualnie mozna sie mnie czepiac jesli jada konskie/owcze/zajecze, to jest niestety samo zdrowie w rozsadnych ilosciach.
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Kasia » wtorek 23 sie 2011, 21:33

Ja miałam ten problem z poprzednim psem. Gdy był szczeniakiem brakowało mu witamin dostal witaminki i mu przeszło jeśli robi to z ciekawości nalezy ja przestraszyć ja ta oduczyłam moją grzebac w smieciach. mam tzw dyski Fischera (czy jak to się zwie można dostac w zoologu) takie małe metalowe na wstązeczce są lekie i wydają bardzo nieprzyjemne dzwięki poprostu kilka razy rzuciłam koło psa i grzebanie w smieciach przestało się dobrze kojazyć :) cos ala odwrotność klikera Jest to bezpieczna metoda bo nawet gdy trafisz w psa krzywda sie nie stanie bo sa gładko zaokrąglone no i lekkie. tosamo mozna zrobic własnoręcznie. Np z starych kluczy.
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » środa 24 sie 2011, 09:04

Jest,owszem na diecie,zwanej MŻ (mniej żarcia);)))Swego czasu chyba nieco przesadziłam z karmieniem jej i trochę tłuszczyku się nazbierało.Nie jest to,oczywiście,radykalna dieta,dostaje po prostu mniej jedzenia niż kiedyś,co wychodzi jej na zdrowie,jak wynika z moich obserwacji.Jest radosna,wesoła,chętnie się bawi i biega.Ale co z tymi kupami?Czemu tak nagle ją dopadło.Z rzucaniem kluczy na ziemię próbowałam (czytałam o tej metodzie),suka nie zwraca na to większej uwagi,liże kupsko aż do niej nie dobiegnę i jej nie odciągnę.A wtedy oczom moim ukazuje się czekoladowo-brązowy ponowy pysk cały w uśmiechu;))))Fuj!
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 24 sie 2011, 14:11

Polecam to przeczytac i zastosowac prebiotyk i probiotyk.

http://pies.onet.pl/14,17683,2118,moj_p ... tykul.html
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 24 sie 2011, 14:13

LaBruja pisze:na ludzka to chyba kazdy pies sie czasem skusi..

:shock: Nigdy nie spotkalam sie z takim przypadkiem, nawet nasz dziki Azjata jak tylko spotykal na spacerze ludzkie odchody uciekal najdalej jak mogl :lol:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » środa 24 sie 2011, 14:27

Alpha-może polecisz mi jakiś konkretny środek,nie jestem ekspertem i nie chcę popełnić błędu!
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 24 sie 2011, 14:44

alicjam78 pisze:Alpha-może polecisz mi jakiś konkretny środek,nie jestem ekspertem i nie chcę popełnić błędu!

Nie znam preparatow wystepujacych na rynku polskim, jedyny jaki pamietam i wiem , ze uzywalam to :

http://www.planetavet.pl/PROTEXIN_Pro_K ... w-302.html

Najlepiej pojdz do weterynarza aby dobral odpowiedni preparat.

Co w tym momencie je Koba ?
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » środa 24 sie 2011, 15:04

Puchy Belcando i Lukullus.
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Barbara » środa 24 sie 2011, 15:22

alicjam78 pisze:Alpha-może polecisz mi jakiś konkretny środek,nie jestem ekspertem i nie chcę popełnić błędu!

Ja kupiłam Nikonowi preparat dla dzieci w aptece … tylko miałam problem z odpowiedzią na pytanie „w jakim wieku jest dziecko” :devil:
Barbara
Prawa ręka szefa

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » środa 24 sie 2011, 15:55

A to dobre!
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » środa 24 sie 2011, 19:07

Napisalam o probiotykach - BioGen, Fermactive... krzywdy tym raczej nie zrobi ;) z tym, ze biogen zalecaja co 5 dni, ja bym najpierw dala przez tydzien codziennie. No i te smierdziuchy, koniecznie, czasem samo to pomaga.
co do ludzkich kup to trzy kolejne psy nie jedzace psich ludzka sie interesuja. A juz kocia kupa to osobny temat :P
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 24 sie 2011, 19:42

LaBruja pisze:co do ludzkich kup to trzy kolejne psy nie jedzace psich ludzka sie interesuja. A juz kocia kupa to osobny temat :P

Malgosiu na 6 psow oprocz wieku szczeniacego, zaden nigdy nie interesowal sie tymi odpadami a od kocich to jak najdalej ...az krecili glowa jak przez przypadek im sie trafialo :oczami:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » środa 24 sie 2011, 21:23

Tak się zastanawiam,czy zamiast jakichś preparatów nie powinnam po prostu dać jej jogurtu.Tam przecież też są takie różne cuda.Jak myślicie?
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » środa 24 sie 2011, 22:52

Jogurt swoja droga nie zaszkodzi ale lepiej dac cos z flora specyficzna dla psa.
Alpha, no to ja nie wiem ;) kocie sa znanym przysmakiem bo koty nie dotrawiaja i sa dosc, ahem, bialkowe ;)
LaBruja
zaangażowany

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie