Alina i Orzeł

Miejsce, gdzie każdy może się przedstawić!

Moderatorzy: Barbara, EwA

Alina i Orzeł

Nieprzeczytany postautor: Orzeł Baca » sobota 20 lip 2013, 19:28

Witam. Zgodnie z sugestią przedstawiam się Wam tutaj. Mam na imię Alina, a moja przygoda z ponami zaczęła się w 93 roku kiedy w naszym domu pojawiła się Draka z Jurajskiego Źródła. Draka była odpowiedzią na tęsknoty z lat dziecięcych mojej Mamy, która jako dziecko miała suczki w typie pona, a każda miała na imię Czika. :-D Draka była kochanym i wiernym przyjacielem i ciężko było mi się z nią rozstać kiedy wyprowadzałam się z rodzinnego domu. W sumie towarzyszyła moim Rodzicom przez 15 lat okrywając wszystkim płaszczem żałoby po swoim odejściu.Po mojej wyprowadzce, kiedy jako tako ogarnęłam się w dorosłym życiu, zapragnęłam mieć psa obok siebie codziennie. To mógł być tylko pon. Na wiosnę roku 2000 przyjechał do nas z Dursztyna Amis Gandża Gil, po Mistralu i Buzi z Klubu Siedmiu Ponów. Początkowo próbowałam go wystawiać, ale mimo, że psy zawsze były w naszym domu nie potrafiłam go okiełznać wystarczająco i zawsze oprócz zębów i pięknego kątowania pokazywał sędziom brzuszek. Zaraz potem wciągnął mnie wir macierzyństwa i zakończyła się nasza wystawowa karieruchna zanim się na dobre zaczęła. Amis był z nami 10 lat i do dziś za nim tęsknię. Na fali owej tęsknoty w pewien listopadowy wieczór zeszłego roku napisałam wspominkowy list do pani Basi Rayskiej. Odpowiedź przyszła dość szybko, potem kolejne maile. I tuż przed pierwszymi śniegami Orzeł zawitał do Sosnowca, gdzie oprócz nas czekal na niego berneńczyk, potężny i dostojny Calif. Orzełek jest kochany, pełen wdzięku, łobuz jakich mało, uparciuch i krnąbrny gagatek. Pon jak się patrzy. Uwielbia między innymi wypasać świnki morskie mojej córki, tzn sprawdza klatki, liczy stan świnkoosobowy i wyjada rozsypane siano i ziarno. Chętnie spotkamy się "w realu" na ponospacer.
No to wiecie już wszystko prawie!
:-) Pozdrawiam serdecznie bractwo poniarzy.
Alina
Orzeł Baca z Aliną i Ferajną
Orzeł Baca
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » sobota 20 lip 2013, 19:45

Serdecznie witamy :flower:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Alicja » sobota 20 lip 2013, 23:35

Witamy serdecznie, życzymy długich szczęśliwych lat w domku gdzie psy gościły jak widać od zawsze.
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...(Skoczylas,Kaczmarek)
Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Hodowla: Rivendall

Nieprzeczytany postautor: EwA » niedziela 21 lip 2013, 03:47

No to już wszystko wiemy - prawdziwy PON i prawdziwy Poniarz przybyli nam na Forum :)
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » niedziela 21 lip 2013, 08:22

Witaj Alino :) :uscisk:
Alicja , Lora i Istusia oraz Busia.
można kupić psa ale nie jego merdanie ogonem
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert

Hodowla: Borsucze Sioło FCI

Nieprzeczytany postautor: imekgazda » niedziela 21 lip 2013, 22:26

Witam krewniaka moich PONów, Orzełka i Jego Pańcię. Mam pytanie czy Amis nie był czasem synem Mistrala i Tu z Klubu Siedmiu Ponów ? I nie pochodził z hodowli Polskie Kudłacze której, właścicielką była wtedy Pani Barbara Henclewska ?
Pytam bo, nasz pierwszy PON był synem Amala z Banciarni i Tu z Klubu Siedmiu Ponów, nazywał się BERYL Polskie Kudłacze.
Róża, ponki Eni,Trapcio, niestety już bez Imcia.
oraz bergamasiurki Nulla i Colonnello
http://www.polskiekudlacze.com.pl
Awatar użytkownika
imekgazda
zaangażowany

Hodowla: Polskie Kudłacze

Nieprzeczytany postautor: Orzeł Baca » poniedziałek 22 lip 2013, 00:41

Witam krewniaka moich PONów, Orzełka i Jego Pańcię. Mam pytanie czy Amis nie był czasem synem Mistrala i Tu z Klubu Siedmiu Ponów ? I nie pochodził z hodowli Polskie Kudłacze której, właścicielką była wtedy Pani Barbara Henclewska ?
Pytam bo, nasz pierwszy PON był synem Amala z Banciarni i Tu z Klubu Siedmiu Ponów, nazywał się BERYL Polskie Kudłacze.

Amis był synem Mistrala i Buzi z Klubu Siedmiu Ponów, której właścicielką była pani Ewa z Krakowa. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że Buzia tylko raz miała szczeniaki, a hodowli nadano przydomek Gandża Gil. Pani Basia Rayska wybrała Amisa za krycie i od niej trafił do mnie. :-)

Na zdjęciach Amis w wieku 9 lat, już ociemniały z powodu cukrzycy :-( , ale nadal cudowny!
Orzeł Baca
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » poniedziałek 22 lip 2013, 12:30

imekgazda pisze:Mam pytanie czy Amis nie był czasem synem Mistrala i Tu z Klubu Siedmiu Ponów ? I nie pochodził z hodowli Polskie Kudłacze której, właścicielką była wtedy Pani Barbara Henclewska ?

Rozo, to byl miot na litere "H" czerwiec 1999r. MISTRAL z Banciarni i TU z Klubu Siedmiu Ponow, z tego miotu byla mama Olivii, HESIA Polskie Kudlacze, ktora niestety odeszla w zeszlym tygodniu , w wieku 14 lat :(
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: iza » wtorek 23 lip 2013, 14:23

Witamy ORŁA i jego Pancie i przesyłamy pozdrowionka od siostrzyczki OMASTY :)
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: wlodekk » czwartek 25 lip 2013, 19:03

Witamy Orła i jego Pańcię na forum
Grażyna i Włodek
Włodek
PSC
Awatar użytkownika
wlodekk
w temacie

Hodowla: ze Śpiewogry

Nieprzeczytany postautor: Izabela » piątek 26 lip 2013, 20:12

Witajcie na forum!
Pozdrawiamy
Iza i Jutka
Awatar użytkownika
Izabela
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Orzeł Baca » sobota 10 sie 2013, 20:22

Dziękuje za miłe powitanie. Pozdrawiam z wakacyjnymi Beskidami w tle.
Orzeł Baca
zainteresowany

Wróć do Poniarze