LAPONKA z Winory

Wszystkie razem, ale (prawie) każdy osobno :-)

Moderatorzy: Barbara, EwA

Re: LAPONKA z Winory

Nieprzeczytany postautor: junoo » poniedziałek 28 kwie 2014, 21:03

FB jest mniej czytelny, nie znajdziemy informacji na temat historii danego psa, na temat pielęgnacji, polecanych akcesoriów itd.
wrzucanie fot PONów na FB to co innego niż forum, gdzie mamy jakieś porady, wymianę doświadczeń
ile kosztuje to forum?
Pozdrawiamy,
Justyna i PON Aron
oraz reszta stada w postaci 7- koszatniczek, 3-szynszyli, 2-myszy i chomika :D
Awatar użytkownika
junoo
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 29 kwie 2014, 01:48

jerzy pisze:to smutna wiadomość. Zwykle lepsze wypiera gorsze, jednak w tym przypadku mam odmienne zdanie.

Facebooki, nasze klasy, twittery itd tworzą z ludzi materiał statystyczny dla marketów, polityków. Te narzędzia nie były stworzone dla ludzi. One mają odebrać prawo do anonimowości.
Ja ich nie akceptuję. Nikt nie daje niczego za darmo. Ktoś płaci za utrzymanie tych serwisów. Ja nie chcę oglądać reklam dedykowanych do moich gustów po wejściu do sklepu na publicznym ekranie.
Sądzę, że niedługo odwrócimy się od takiej techniki i będziemy wyłączać śledzące nas telefony i zbierający nasze dane i upodobania internet. Ta pozorna troska o nas nie ma na celu opieki nad nami.
Przepraszam za off-topic, ale ta informacja zmartwiła mnie.
Fora nie umierają same z siebie. Podsuwa się pozornie łatwiejszą i lepszą komunikację jedynie w celu zawłaszczenia większych obszarów prywatności.
Nie chcę wywoływać dyskusji na ten temat, ale takie mam prywatne zdanie na ten temat. Osobiście nie mam żadnych kont na takich witrynach.

Pozdrowienia
dla Wszystkich i szczególne wyrazy uznania za pracę Ewy i wspierających Ją Osób

Dziękuję Jerzy za uznanie :) Wspierająca mnie Osoba pewnie też się ucieszy :)
Mam podobne zdanie do Twojego o Fb i innych tego typu miejscach, ale mniej niż Ty samozaparcia :) Trudno było zrezygnować z informacji dotyczących PON-ów, kiedy większość poniarzy tam się przeniosła :( No i konto sobie założyłam :oops: Teraz gdziekolwiek się ruszę w internecie, to za chwilę mam już to w swoim profilu na FB, jako reklamę :evil:
Chyba jesteś optymistą pisząc, że "niedługo odwrócimy się od tej techniki". Ja myślę, że raczej pójdziemy dalej w tym kierunku, który za naszym przyzwoleniem wyznaczają nam możni tego świata. Jaka to wygoda mieć czip pod skórą, który pozwoli nam bez żadnych kart, palcem wyjmować pieniądze z bankomatu, palcem płacić rachunki, otwierać drzwi... A niezaczipowany ciemnogród łatwo będzie wyrzucić poza nawias społeczeństwa ;) Nie masz czipa - nic nie załatwisz, ciemniaku :P
Kto by pomyślał, że upadające PONforum takie refleksje wywoła :)
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 29 kwie 2014, 02:00

wlodekk pisze:Niestety Jerzy to gorsze wypiera lepsze /ta zasada dotyczy głównie pieniądza, ale nie tylko.
A ja też nie jestem na żadnych innych forach społecznościowych.Jeśli poniarze uznają, że fecebook jest lepszy od ponforum to mnie tam nie znajdą .Nie będzie już kalendarza, wystawy w konkurencjach niewystawowych, wystawy twórczości poniarzy. Ja będę miał więcej czasu.
Ale nie dziwię się bo jeśli adminów i tych co mają najwięcej postów nie interesują takie akcje , jak te co wyżej to jak mają interesować innych.

Ooo, Włodek już znalazł winnych - admini :evil: i ci co maja najwięcej postów :P
Admini, czyli wcześniej założyciel Forum Marcin, a teraz moja skromna osoba są od tego, aby w określonych regulaminem granicach udostępnić Forumowiczom możliwość miłego spędzania czasu na Forum, organizowania się w różnych celach, porozumiewania się, rozwiązywania problemów, dzielenia się doświadczeniami... Nie organizować, tylko udostępnić możliwość i ułatwić organizację. I taką możliwość udostępniają dbając, przy wydatnej pomocy modów, o to żeby Forum funkcjonowało możliwie bezawaryjnie, żeby np.nie zalał go spam, który codzienie w dużych ilościach się tu wpycha i nie zablokował Forum.
Cieszą fakty, kiedy Forumowicze organizują sobie za pośrednictwem Forum takie imprezy, o których pisze Włodek, ale admini nie mają obowiązku w nich uczestniczyć, ani też narzucać nic innym :) To ma być inicjatywa Forumowiczów. Nic na siłę! Super, że są takie osoby jak Włodek, Ula, Iza i inni, którzy chcą tym się zajmować. Chwała im za to. Innych też zachęcam :)
Część wymienionych "imprez" to inicjatywa ZKwP. Forum ich nie organizuje, ale nie mamy nic przeciwko temu, żeby ogłaszać je tutaj, bo to interesuje naszych Forumowiczów, niezależnie od tego, czy są członkami ZKwP, czy nie.
A ci, którzy mają najwięcej postów i tak są już z tego powodu zasłużeni dla Forum :) Dlaczego do nich pretensje :?:
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 29 kwie 2014, 02:09

junoo pisze:FB jest mniej czytelny, nie znajdziemy informacji na temat historii danego psa, na temat pielęgnacji, polecanych akcesoriów itd.
wrzucanie fot PONów na FB to co innego niż forum, gdzie mamy jakieś porady, wymianę doświadczeń
ile kosztuje to forum?

To ile kosztuje Forum nie ma żadnego znaczenia, bo nie o pieniądze tu chodzi, tylko o brak zainteresowania PONiarzy tą formą kontaktów.
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: junoo » wtorek 29 kwie 2014, 02:22

EwA pisze:
junoo pisze:FB jest mniej czytelny, nie znajdziemy informacji na temat historii danego psa, na temat pielęgnacji, polecanych akcesoriów itd.
ile kosztuje to forum?

To ile kosztuje Forum nie ma żadnego znaczenia, bo nie o pieniądze tu chodzi, tylko o brak zainteresowania PONiarzy tą formą kontaktów.

a moim zdaniem ma...
bo może aktualnie, nie ma zbyt dużo nowych userów i wielu nowych postów
ale wiem, że mnóstwo osób czyta i śledzi forum, ale nie wypowiada się
w dodatku na forum jest encyklopedia wiedzy na temat PONów i szkoda, naprawdę wielka szkoda by była jakby to po prostu zwyczajnie zniknęło
a jeżeli chcemy zapłacić za serwer dlaczego nie dacie nam takiej możliwości? jeżeli chcemy ratować forum, to albo napiszcie nam wprost NIE i tyle, albo pozwólcie sobie pomóc.
Pozdrawiamy,
Justyna i PON Aron
Awatar użytkownika
junoo
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 29 kwie 2014, 03:12

junoo pisze:
EwA pisze:
ile kosztuje to forum?

a moim zdaniem ma...

Justynko, przeczytaj mój wpis w dziale "Administracja": viewtopic.php?f=14&t=3244&start=45
Tam jest dalszy ciąg uwag. Nie zaśmiecajmy już wątku Lapi :)
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: jerzy » wtorek 29 kwie 2014, 09:07

Laponka nie ma nic przeciwko takim off-topicom, ale rzeczywiście porządek musi być. Nie każdy musi do naszej kudłatej zaglądać, a temat jest ważny.
Na pociechę przypomnę, że są już ludzie bez telewizorów i włączający telefon jedynie w potrzebie.
Może jednak ciemnogród ma szansę przetrwać.
I jeszcze jedna osobista obserwcja - ludzie często oglądający tv mają bardzo jednolite poglądy ci z ciemnogrodu wykazują objawy samodzielnego myślenia i własnych poglądów.
Nie chcę nikogo obrażać, ani niczego zugerować.
:D
pozdrowienia
jerzy
Awatar użytkownika
jerzy
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: wlodekk » wtorek 29 kwie 2014, 11:17

Ewo nie znalazłem winnych. Też jesteście jako admini tymi którym się chce i za to wam wielkie dzięki.Tylko naszła mnie taka refleksja, że jeśli ci co na forum są najaktywniejsi nie zamawiają kalendarzy, nie biorą udziału w naszych forumowych imprezach to jak ma to robić ta cała reszta forumowiczów.Przepraszam cię Ewo jak poczułaś się urażona .to była tylko taka ogólna refleksja.Gdyby nie ty to już dawno nie byłoby tego forum.
A ja nie będę na fecebooku.Najwyżej przestanę istnieć, choć to nieprawda bo używam poczty elektronicznej i kupuję przez internet.
A znam takich co nie mają tv ale na fecebooku są.
Przepraszam Jerzego, że te wywody w wątku Lapisi.
I to by było na tyle.No może jeszcze jedno. Zapraszam wszystkich forumowiczów do udziału w wystawie twórczości poniarzy w zamku w Lubostroniu odbywającej się w czasie wystawy klubowej PONów/ale wystawa twórczości jest ponforumowa/.
PS
Przepraszam za zaśmiecanie, nie przeczytałem Ewo twoich wszystkich postów.
Włodek
PSC
Awatar użytkownika
wlodekk
w temacie

Hodowla: ze Śpiewogry

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » wtorek 29 kwie 2014, 13:02

jerzy pisze:wywołani do tablicy oświadczamy:

Lapa ma się dobrze, a jak widać poniżej ma się prawie jak wiosną w raju.

Obrazek

Myśli nieuczesane
- chociaż "kobieta zmienną jest" - postanowiłam się nie zmieniać: nie będę stawiać na Tolka Banana nadal obstawiam lodówkę!!!
- nadal ciągnę.... Tam gdzie mi się podoba. Muszą iść za mną - nigdy odwrotnie. Nie mogą mi zarzucić, że łażę za nimi.
- małe smuteczki topie w czystej...... wodzie, duże smuteczki omijam...
- jednak przyznam się publicznie; smyranie po brzuszku to jest to co lubię najbardziej (na szczęście Oni o tym wiedzą)
- co cztery łapki, to nie dwie, ma się więcej paluszków do liczenia

Aż widać jak z Lapi, na pięknym stokrotkowym trawniku, wylatują nieuczesane myśli :zakochany:
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert

Hodowla: Mościc

Nieprzeczytany postautor: junoo » wtorek 29 kwie 2014, 16:19

Lapi idealnie pasuje do tego pięknego ogrodu :serducho:
Pozdrawiamy,
Justyna i PON Aron
Awatar użytkownika
junoo
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: jola » sobota 03 maja 2014, 08:29

ponokotek pisze:
jerzy pisze:wywołani do tablicy oświadczamy:

Lapa ma się dobrze, a jak widać poniżej ma się prawie jak wiosną w raju.

Obrazek

Myśli nieuczesane
- chociaż "kobieta zmienną jest" - postanowiłam się nie zmieniać: nie będę stawiać na Tolka Banana nadal obstawiam lodówkę!!!
- nadal ciągnę.... Tam gdzie mi się podoba. Muszą iść za mną - nigdy odwrotnie. Nie mogą mi zarzucić, że łażę za nimi.
- małe smuteczki topie w czystej...... wodzie, duże smuteczki omijam...
- jednak przyznam się publicznie; smyranie po brzuszku to jest to co lubię najbardziej (na szczęście Oni o tym wiedzą)
- co cztery łapki, to nie dwie, ma się więcej paluszków do liczenia

Aż widać jak z Lapi, na pięknym stokrotkowym trawniku, wylatują nieuczesane myśli :zakochany:

Miło widzieć szczęśliwą Lapi w zaczarowanym ogrodzie :D :uscisk:
Pozdrawiamy
Jola i Wigorek
Awatar użytkownika
jola
w temacie

Nieprzeczytany postautor: EwA » piątek 26 wrz 2014, 05:50

Lapi od wiosny do jesieni tak siedzi w tych stokrotkach :roll: Zanudzi się suczyna na amen :P :(
Czekamy na coś nowego!
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: jerzy » czwartek 22 sty 2015, 21:17

stukało, stukało i się dostukało,
szczęśliwie w zdrowiu i w kondycji.. no cóż jak to pony...

Obrazek
danie główne

Obrazek
Główna Atrakcja Wieczoru

Obrazek
nie dam rady? ja? nie dam???

Obrazek
o z dóbki też zniszczę jakemponka o!!

myśli nieuczesane
- no cóż z wiekiem wszystko pona opuszcza, ale o brak apetytu nie można posądzać, to byłoby juz pomówienie,
- była choinka, ogromna, mikołaj (ale nie był smaczny, taki trochę stary i łykowaty) na szczęście był z pełnym workiem, dopiero zaczynał, ale jak to mówią: nieważne jak się zaczyna...
- nawymyślałam im na wigilię, szkoda, że to tylko taka krótka okazja, bo do powiedzenia to ja mam.....
- czasami tak sobie siedzę i myślę..poważnie, myślę, nie zmyślam..co to ja chciałam....
- o właśnie: co jeden pon to nie dwa, miska jest niepodzielna, poza tym jedna żebraczka może budzić litość, ale dwie wyglądają na konkurencję.. :lol:
- chyba jest mi dobrze, zwłaszcza, że ciągle mówi, najpiękniejsza..a czasem po prostu Lapa i to lubię najbardziej
pozdrowienia
jerzy
Awatar użytkownika
jerzy
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alicja » czwartek 22 sty 2015, 22:59

Wszystkiego najlepszego! Zdrowia, fajnych spacerów i smacznych gnatów! :urodziny:
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...(Skoczylas,Kaczmarek)
Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Hodowla: Rivendall

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » czwartek 22 sty 2015, 23:05

Lapisiu, wszystkiego najwspanialszego

Obrazek
Alicja , Lora i Istusia oraz Busia.
można kupić psa ale nie jego merdanie ogonem
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert

Hodowla: Borsucze Sioło FCI

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » piątek 23 sty 2015, 12:07

I od nas, całej ferajny wszystkiego najlepszego na 6 urodzinki :bukiet: :serducho: :flower:
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert

Hodowla: Mościc

Nieprzeczytany postautor: wlodekk » piątek 23 sty 2015, 12:17

I od nas :eye: :urodziny: dla szaraka
Włodek
PSC
Awatar użytkownika
wlodekk
w temacie

Hodowla: ze Śpiewogry

Nieprzeczytany postautor: Barbara » piątek 23 sty 2015, 22:13

Wszystkiego najlepszego Lapisiu :serducho: :*
Barbara
Prawa ręka szefa

Nieprzeczytany postautor: EwA » niedziela 25 sty 2015, 07:16

Lapisiu, życzymy Ci na szóste urodziny wszystkiego najlepszego, najpyszniejszego, najweselszego :!: I wieeelu słonecznych lat :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny:
Twoje zdrówko cytrynówką :winko:
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: jerzy » niedziela 25 sty 2015, 15:50

bardzo dziękujemy za życzenia :serducho: , będziemy dbać o zdrowie
kudłatej
Obrazek

Obrazek