BATUTA z Wedolandu (ATU)

Wszystkie razem, ale (prawie) każdy osobno :-)

Moderatorzy: Barbara, EwA

BATUTA z Wedolandu (ATU)

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » wtorek 31 sie 2010, 13:41

Przedstawiam się i tutaj; Urodziłam się 9.05.2010 w Mławie, pod bacznym okiem moich hodowców, Bożenki i Witka. Teraz mieszkam w hodowli Mościc razem z moimi dziadkami: Rokim i Moją oraz z 4-ma innymi PON-ami i dwiema kotkami, Zojką i Taszą. Chociaż wszyscy futrzani "bracia i siostry" przyjęły mnie otwartym sercem to bawią się ze mną najlepiej, najwytrwalej, najczęściej, do utraty tchu mój wujek CYPRYS i daaaaleka kuzynka Bajka. Pani i Pan często się złoszczą o wydarte futro Cyprysa i Bajki i mówią DOSYĆ. Jestem grzeczną dziewczynką i słucham, a odbijam sobie jak Pani idzie do pracy.
Pani uznała, że mam za mało różnorodnych bodźców i zgłosiła mnie na wystawę do Białogostoku. I zaczęła mnie uczyć chodzić na smyczy. Uczę się chętnie, jestem wszystkiego ciekawa. Jest dużo rzeczy strasznych, przerażających w pierwszej chwili, a zaraz okazuje się że to zabawne a nie straszne. Pani pokazała mi mnostwo wszystkiego i zawsze jest przy mnie - nie boję się!
To jest trening:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert

Hodowla: Mościc

Nieprzeczytany postautor: Marzena » wtorek 31 sie 2010, 13:53

Witamy śliczną :roza: :roza: :roza:
Pozdrowienia dla wszystkich ponków i ich właścicieli :)
Awatar użytkownika
Marzena
żywo zainteresowany

Hodowla: Ama Canem

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » wtorek 31 sie 2010, 14:09

Obrazek

Nie myślcie, że uczyłam się tylko w ogrodzie! Po zakończeniu kwarantany poszczepiennej Pani zabrała mnie na wieś. I prawie po sąsiedzku napadło na mnie z dwóch stron 3 duże psiska! Przestraszyłam się! Pani jednak wytłumaczyła mi, że one nic mi nie zrobią, są za płotami. Przekonywała mnie i jak w końcu przeszłam obok wściekle ujadających "kundli" Pani nagrodziła mnie smakołykiem! Pochwaliła i podrapała, tak jak lubię! Idąc z powrotem jeszcze się trochę lękałam, a na drugi dzień przeszłam udając, że ich nie widzę! Dzielna jestem!
Dzielna też byłam w samochodzie jadąc kilkaset kilometrów na wystawę i na samej wystawie. Na wystawie wielka niespodzianka! Spotkałam moich pierwszych LUDZI! BOŻENKĘ i WITKA! Witek był taaaki szczęśliwy widząc mnie w zdrowiu i urodzie. Chodził koło mnie, dziwnie, na czterech nogach albo brał mnie na ręce i nie chciał wypuścić. Dał się wylizać! A jak się cieczył widząc jak macham mu półogonkiem!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert

Nieprzeczytany postautor: iza » wtorek 31 sie 2010, 14:16

Witamy ATU w swoim własnym wątku :przytul:
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » wtorek 31 sie 2010, 14:27

Później Pani wzięła mnie na stół, wyszczotkowała, zaniosła na ring. A tu (to nie ja, moje imie pochodzi od Batuty) jak nie lunie deszcz! Pan Sędzia był bardzo uprzejmy i zaprosił nas pod namiot (jaki tam namiot, daszek i tyle!). Powiem, że niewiele to dało, deszcz zacinał i moczył Panią i mnie. Wówczas Pan Sędzia pozwolił nam przejść do naszego namiotu. Ponownie weszłam na ring gdy przestało padać. Byłam bardzo grzeczna, Pani prosiła żeby stać - stałam, a kiedy zaprosiła do biegania - biegałam. Podobałam się, bili mi brawo! Dostałam ocenę wybitnie obiecującą, a Pan Sędzia powiedział, że ze wszystkich PON-ów dotychczas wystawianych w ruchu prezentowałam się najlepiej!
Pan nie zrobił mi zdjęć! Bateria w aparacie fotograficznym wyczerpała się w połowie wystawiania Cyprysa! Zdjęcia będą jak przyjaciólka Pani je przyśle tak jak obiecała!
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » wtorek 31 sie 2010, 14:34

Zmobilizowałam Panią do przejrzenia moich zdjęć nie pokazywanych w wątku hodowli "MOŚCIC" - ponkotku i oto co znalazła:
Umiem aportować?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Alpha » wtorek 31 sie 2010, 14:56

ponokotek pisze:Na wystawie wielka niespodzianka! Spotkałam moich pierwszych LUDZI! BOŻENKĘ i WITKA! Witek był taaaki szczęśliwy widząc mnie w zdrowiu i urodzie. Chodził koło mnie, dziwnie, na czterech nogach albo brał mnie na ręce i nie chciał wypuścić. Dał się wylizać! A jak się cieczył widząc jak macham mu półogonkiem!

Obrazek

Witamy sliczna Batute :flower: :uscisk:

... Jednak nie ma to jak u "Dziadkow" 8) :D ;)
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: wlodekk » wtorek 31 sie 2010, 16:29

Witamy i gratulujemy pięknego debiutu w Białymstoku.
Włodek
PSC
Awatar użytkownika
wlodekk
w temacie

Hodowla: ze Śpiewogry

Nieprzeczytany postautor: Lilianna » wtorek 31 sie 2010, 19:08

ATU - duze brawa za dzielnosc i piekne zachowanie na ringu. Jestesmy Toba zachwyceni i pod urokiem Twojego czaru i elegancji. :queen: :))))))
Awatar użytkownika
Lilianna
zaangażowany

Hodowla: z Liliowego Zacisza

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » wtorek 31 sie 2010, 19:24

Witamy śliczną Batutę :roza: :roza: :roza: :przytul: :przytul: :przytul:
Gratulujemy występu w Białymstoku :brawo: :brawo: :brawo: :flower:
Alicja , Lora i Istusia oraz Busia.
można kupić psa ale nie jego merdanie ogonem
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert

Hodowla: Borsucze Sioło FCI

Nieprzeczytany postautor: Lilianna » wtorek 31 sie 2010, 19:24

ponokotek pisze:Pan nie zrobił mi zdjęć! Bateria w aparacie fotograficznym wyczerpała się w połowie wystawiania Cyprysa! Zdjęcia będą jak przyjaciólka Pani je przyśle tak jak obiecała!

Reniu - wam wysiadly baterie w aparacie ale ja mam kilka fotek ATU i je wstawiam.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lilianna
zaangażowany

Hodowla: z Liliowego Zacisza

Nieprzeczytany postautor: Elisabeth Grzechnik » wtorek 31 sie 2010, 21:44

Witaj Ty sliczne malenstwo :uscisk:
Awatar użytkownika
Elisabeth Grzechnik
ekspert

Nieprzeczytany postautor: antokaszi » wtorek 31 sie 2010, 22:10

She looks like a very pritty and happy girl.
Van het Goralenhof PON's since 1970
www.pons.be
antokaszi
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Lucyna Weijers » wtorek 31 sie 2010, 22:22

Biegnie pieknie :)
Pozdrawiam
Lucyna Weijers
Awatar użytkownika
Lucyna Weijers
zaangażowany

Hodowla: Z Ponlandii

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 01 wrz 2010, 01:10

Lucyna Weijers pisze:Biegnie pieknie :)

Pancia tez :D :D :cool:
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: BLUSAŁKA » środa 01 wrz 2010, 08:58

Oj,ładniutka ta twoja Atu,Reniu!Niech tak dalej rośnie! A jak biega wydajnie-mało nóżek nie pogubi :P :lol:
Awatar użytkownika
BLUSAŁKA
zaangażowany

Hodowla: Blusałka

Nieprzeczytany postautor: ALBERTINI Janina » środa 01 wrz 2010, 09:49

Reniu ! Atu jest przesliczna i razem tworzycie wspaniala pare. Nie ma watpliwosci ze przy Tobie ta slicznosc dalej bedzie tak pieknie rosla i sie rozwijala ku chwale naszych wszystkich polskich ponow.
Awatar użytkownika
ALBERTINI Janina
mocno w temacie

Hodowla: Chluba z Polski FCI

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » środa 01 wrz 2010, 09:56

Oczywiście, jako dobrze wychowana panienka dziękuję za należne mi pochwały. Dziękuję także za z serca płynące życzenia.
Pewnie się dziwicie, mili Państwo, że z takim opisem w karcie oceny + stwierdzenie p.sędziego (słyszałam jak mówił to do Pani) o dużych szansach na wyborze BIS BABY nie weszłam na ring główny. Ale... Najpierw Pani dłuuuugo się zastanawiała czy czekać na Bis ok. 4 godzin czy w tym czasie prawie dojechać do domu? W końcu Pani i Pan wraz z Przyjaciółmi zadecydowali - czekamy! Pan zabrał się za robotę: składanie namiotu i wynoszeniu mojego (no, wujkowego także, ale moje najważniejsze) wyposażenia, a Pani zabrała mnie do hali. Hala była o-krop-na!!! Hałas na moje biedne, wyczulone uszka nie do zniesienia! I ten pogłos! Musiałam przedzierać się przez hordy psów, a każdy chciał mnie poznać. Na koniec straciłam cierpliwość i kłapiąc na natrętnego rasowca pokazałam ostre ząbki (mleczne jeszcze). Po denerwującej drodze na drugi koniec sali Pani znalazła miejsce na ławce mnie przeznaczając leżenie pod ławką. Było mi całkiem wygodnie więc zasnęłam. Przyszli Pan, Lila i Leszek i cały czas (z przerwą na wystawienie ślicznej Carewny - wygrała BIS RP!) rozmawiali, śmiali się i gadali. Po chwili (tak mi się zdawało) Pani obudziła mnie i pobiegłyśmy na ring! I co!? Było za późno! Pani się spoźniła. Była zła, bardzo zła, na siebie oczywiście i z tej złości zabrała mnie i Pana do samochodu! Nie czekała nawet na dalsze wyniki BIS-ów Jewel! W samochodzie mówiła, że coś jej się zrobi w środku, pęknie albo co!!!
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 03 wrz 2010, 10:21 przez ponokotek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert

Nieprzeczytany postautor: iza » środa 01 wrz 2010, 10:45

Ojej , no nie dziwię się Panci, że była zła :mad:

a tu jeszcze raz piękna w ruchu BATUTA:

Obrazek

(bardzo mi sie podoba to zdjecie)
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: selwa » środa 01 wrz 2010, 11:22

Witaj piękna Atu :-D poznałam cię na wystawie i przepraszam twoją pańcię i ciebie,że nazwałam Atu ślicznym szczurkiem :gafa: :zawstydzony: ,ale z mojej strony było to powiedziane bardzo pieszczotliwie :calus: :calus: :uscisk: :uscisk: :serducho: :serducho:
Awatar użytkownika
selwa
mocno zaangażowany

Następna

Wróć do Nasze psy