Jak odchudzić PONa?

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Jak odchudzić PONa?

Nieprzeczytany postautor: KlaudiaM. » piątek 01 lip 2011, 11:51

Jak skutecznie odchudzić PONA? Czy można mu zmniejszyć dawkę karmy, teraz dostaje 210 g. a waży 19.2. Jeżeli tak, to do ilu gram? Jeżeli nie, to co polecacie? Piesek ma nadwagę około 2,5 kilo, teść był u nas 2 miesiące i mu dogadzał za bardzo;)

I jeszcze jedno pytanie być może głupie... Mam pona i kundelka... Pon zjada wszystko za jednym podejściem, natomiast kundelek dojada sobie 2-3 razy dziennie. Czy gdy karmię kundelka, powinnam wyprowadzać Pona do innego pokoju- tak żeby tego nie widział. W sensie żeby nie było mu przykro że on nic nie je? Czy to nie ma znaczenia:D
KlaudiaM.
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Grzegorz K. » piątek 01 lip 2011, 12:23

Temat rzeka, a efekt niepewny :lol: :lol: :lol:
Generalne zalecenia: więcej ruchu i mniej jedzenia (ewentualnie zmiana jedzenia).
Trzeba eksperymentować bo każdy psi organizm zachowuje się inaczej: Bayra je co najmniej 3 razy tyle co Miśka i ma niezmienną wagę, u Miśki każde zwiększenie dawki pożywienia lub zmniejszenie ilości ruchu powoduje przyrost wagi.
Na pewno sprawę komplikuje obecność w pobliżu pełnej miski należącej do drugiego psa - tu się nie wypowiadam, bo nie mam własnych doświadczeń.
Można też wprowadzić jeden dzień w tygodniu bez jedzenia - to na pewno nie spowoduje złych efektów na organizm zwierząt (nie wiem jak wpłynie na ich zachowanie)

Życzę powodzenia :) - sam chętnie poczytam sugestie innych :)
Pozdrawiam - tata Oli i Misi
Zgadzam się - PSC!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz K.
w temacie

Hodowla: Od NicPONek

Re: Jak odchudzić PONa?

Nieprzeczytany postautor: Alpha » piątek 01 lip 2011, 13:54

KlaudiaM. pisze:Jak skutecznie odchudzić PONA? Czy można mu zmniejszyć dawkę karmy, teraz dostaje 210 g. a waży 19.2.

Dla mnie ta waga to super, wszystkie moje PON-y mialam powyzej 20 kg ... Z czego wzielas , ze PON-ka jest gruba ?
Waga PON-a zalezy tez od jego wielkosci i budowy kostnej.

Tak jak pisze Grzegorz sa PON-y ktore moga jesc ile chca i waga stoi w miejscu a u innych wystarczy, ze "oddychaja" i juz grubna ...

Przy wiekszej ilosci psow, kazdy pies musi miec swoja miske i tylko z niej musi jesc, zadnego wyjadania z miski kumpla ! Potem moga powstac sytuacje, gdzie osobnik dominujacy bedzie warczal i nie pozwalal jesc slabszemu. Trzeba byc konsekwentnym i pilnowac tego, psy maja swietna pamiec i po pewnym czasie wszystko bedzie OK.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: iza » piątek 01 lip 2011, 14:11

Odchudzanie :scratch: - tu się nie wypowiadam moje i tak są za grube
(napisże tylko ze, jesli u Ciebie przybył ktos nowy do domu (teść) na jakis czas i zaczął podkarmiać sunie to teraz jesli juz wyjechał, to sunia sama powroci do poprzedniej kondycji jak bedzie jadał to co wczesniej)

Ale jesli chodzi o karmienie psów w różnych porach - niejednakowo to ja zawsze jak jeden je inaczej niz inne, to reszcie daję smaczek (zeby im nie bylo przykro)
Nasze są żarłoki i przeważnie jedzą razem, czsem tylko jak którys gdzies wyjedzie (np na wystawę) i wraca wieczorem to dostaję jeść oddzielnie (reszta juz jest wtedy po kolacji) i wtedy tym pozostałym daję jakiś kęsek i zawsze im mówie "No co, reszta jadła a ....(tu imię) nie, bo był(-a) na ..... np. na wystawie "
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: Mika » piątek 01 lip 2011, 17:17

iza pisze:Odchudzanie :scratch: - tu się nie wypowiadam moje i tak są za grube

Ale jesli chodzi o karmienie psów w różnych porach - niejednakowo to ja zawsze jak jeden je inaczej niz inne, to reszcie daję smaczek (zeby im nie bylo przykro)
Nasze są żarłoki i przeważnie jedzą razem, czsem tylko jak którys gdzies wyjedzie (np na wystawę) i wraca wieczorem to dostaję jeść oddzielnie (reszta juz jest wtedy po kolacji) i wtedy tym pozostałym daję jakiś kęsek i zawsze im mówie "No co, reszta jadła a ....(tu imię) nie, bo był(-a) na ..... np. na wystawie "

:576: :576:

Klaudia, tylko nie sprawdzaj nadwagi wagą. Raczej macając. Wagowo to i tak najcięższe są mięśnie, dopiero potem kości i tłuszczyk. Tak więc pies przetuczony może ważyć mniej od solidnie umięśnionego.
Mika
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: AndrzejJ » piątek 01 lip 2011, 23:48

Ja też uważałem że 10-cio miesięczna Zara ważąca 19kg jest "otyła" :p
po kąpieli okazało sie jaka to "chudzina" skóra i kości :P
AndrzejJ
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Kasia » wtorek 05 lip 2011, 18:17

Ja się zastanawiam czy moja nie jest za chuda waży 16,5 kg i czytam że pony maja ponad 20. Daje jej jeść tyle ile chce bardzo dużo się rusza, skok,i piłeczka czy ganianie kota sąsiada i nawet dieta u babci nie pozwoliła jej przytyć.
Awatar użytkownika
Kasia
żywo zainteresowany

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie