KARMY SUCHE dla PONA

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: EwA » środa 20 mar 2013, 05:16

Super, że następne PON-iki cieszą się z używania zębów do tego, do czego zostały stworzone. Już tylu BARF-iarzy dookoła, że zaczynam się martwić, czy mięsnych kości w sklepach dla wszystkich wystarczy ;)
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: Grzegorz K. » środa 20 mar 2013, 14:08

Anita Garska pisze:
Trochę się martwię, że jak poczuje radość z takiego jedzonka to jagnięcinę Husse będę sama wsuwać :lol:

Też się cieszę radością Eklerka z pożądnego jedzonka :lol: a jeśli chodzi o suchą karmę - to przyda się jako smakołyki na wystawach. ;)
Gdy ja przestawiłem Miśkę na barfa, to akurat niedużo wcześniej zaczęła wór suchej karmy. Z ponad 10 kg jeszcze trochę zostało, mimo że dużą część oddałem sprzątaczce w pracy, będącej w poważnych tarapatach (sama niedojadała, a psa to już zupełnie nie miała za co karmić).
Sucha karma na wystawach sprawdza się świetnie, bo Miśka jej pożąda (jak każdego żarcia :evil: ) ale NIE ZACHŁANNIE (jak kiełbasy, czy kabanosów).
Pozdrawiam - tata Oli i Misi
Zgadzam się - PSC!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz K.
w temacie

Hodowla: Od NicPONek

Karma ekologiczna

Nieprzeczytany postautor: zamijka » wtorek 10 wrz 2013, 13:58

Witam, co myślicie o karmach ekologicznych i jakie firmy polecacie? Czy ktoś słyszał o tej firmie [=============] skusiła mnie cena, mam nadzieję, że idzie w parze z jakością. Będę wdzięczna za info :)

Ps. Z góry przepraszam, jeśli taki temat już istnieje, jednak chwilę szukałam i nie znalazłam ;) Jeśli jednak istnieje, proszę moderatora o podpięcie mojego wątku. Dzięki!

========================
edit mod
zamijka

Nieprzeczytany postautor: Alpha » wtorek 10 wrz 2013, 14:18

Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » czwartek 12 wrz 2013, 02:27

podobnie jak w temacie o suplementach to post marketingowy ;)
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » czwartek 12 wrz 2013, 04:41

W zasadzie regulamin Forum nie zabrania w dyskusjach między Forumowiczami zachwalania i podawania linków do sprawdzonych produktów, ale jeśli jedyną aktywnością kogoś na Forum jest marketing to uznajemy to za SPAM, dlatego usuwam link z wpisu zamijki.
Labruja dzięki za czujność :)
mod
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » poniedziałek 30 wrz 2013, 16:00

Czy ma ktoś doświadczenia z karmą Royal Obesity?Musimy zrzucić z Kobą 3 kg.Naczytałam się wiele dobrego,ale chciałabym znać opinię ludzi,którym ufam;)
Pozdrowienia - Ala i Koba
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Aleksandra M. » poniedziałek 30 wrz 2013, 19:03

alicjam78 pisze:Czy ma ktoś doświadczenia z karmą Royal Obesity?Musimy zrzucić z Kobą 3 kg.Naczytałam się wiele dobrego,ale chciałabym znać opinię ludzi,którym ufam;)

Ja stosowałam karmę ale w wersji kociej :D karma RC, moim zdaniem zawiera jakieś "poprawiacze" smaku. Kot jak widział RC szalał i to dosłownie, rzucał się na wiadro z karmą :P zjadał tak szybko, ze aż się dławił ( a to wybredny kociak). Z psiej dostalismy kiedys próbki w lecznicy, jak Gwiazdek miał do zrzucenia nadprogramowe 2 kg i reakcja psa była podobna, a to osobnik, który nie przepada za suchą karmą. W rezultacie odchudziłam psa na barfie, przy zastosowaniu zwiększonej dawki ruchu :) Pies szczęśliwy, bo wybiegany, a ja z czystym sumieniem, bo nie podawałam RC, ale to jedynie moja subiektywna opinia... specjalistą od żywienia nie jestem, może też inni się wypowiedzą o RC?
Pozdrawiamy
Ola & Gwiazdek
Awatar użytkownika
Aleksandra M.
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alicja » poniedziałek 30 wrz 2013, 20:35

Aleksandra M. pisze:
alicjam78 pisze:Czy ma ktoś doświadczenia z karmą Royal Obesity?Musimy zrzucić z Kobą 3 kg.Naczytałam się wiele dobrego,ale chciałabym znać opinię ludzi,którym ufam;)

Ja stosowałam karmę ale w wersji kociej :D karma RC, moim zdaniem zawiera jakieś "poprawiacze" smaku. Kot jak widział RC szalał i to dosłownie, rzucał się na wiadro z karmą :P zjadał tak szybko, ze aż się dławił ( a to wybredny kociak). Z psiej dostalismy kiedys próbki w lecznicy, jak Gwiazdek miał do zrzucenia nadprogramowe 2 kg i reakcja psa była podobna, a to osobnik, który nie przepada za suchą karmą. W rezultacie odchudziłam psa na barfie, przy zastosowaniu zwiększonej dawki ruchu :) Pies szczęśliwy, bo wybiegany, a ja z czystym sumieniem, bo nie podawałam RC, ale to jedynie moja subiektywna opinia... specjalistą od żywienia nie jestem, może też inni się wypowiedzą o RC?

Ja też poprawiłam wygląd i zdrowie Koli zwiększoną dawką ruchu, miał 8 miesięcy i ważył 25,5 kg co wpływało na jego kondycję, sapał i bardzo szybko się męczył nawet na krótkich spacerach. Po 3 miesiącach pies wyglądał i czuł się znacznie lepiej przy wysiłku odpowiednim dla psa w tym wieku. Nie jesteśmy na barfie, ale gotujemy dla psa na parze ze względu na jego chorobę. Niektórzy twierdzą, że "poprawiacze" smaku potrafią uzależniać, ale nie wiem ile jest w tym prawdy.
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...(Skoczylas,Kaczmarek)
Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Hodowla: Rivendall

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » wtorek 01 paź 2013, 16:13

Koba ma sporo ruchu,przynajmniej 2 godziny spacerów "na wybieganie" dziennie,poza tym 2-3 mniejsze spacery.Zgrzeszyłam i podkarmiałam ją.A że pony to łasuchy-skończyło się wiszącym brzuchem.
Może karmić ją raz dziennie,a nie dwa razy?
Teraz jesteśmy na Belcando,ale kupy są GIGANTYCZNE!!Wnioskuję więc,że karma nie do końca jej służy.Będę wdzięczna za wszelkie rady i podpowiedzi. Aha!Dostaje 220 gram Belcando (rozłożone na 2 posiłki), a powinna dostawać 360 g.Wiem jednak,że producenci zawyżają dawki.
Pomóżcie mi odchudzić sukę!
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alicja » wtorek 01 paź 2013, 16:51

alicjam78 pisze:Koba ma sporo ruchu,przynajmniej 2 godziny spacerów "na wybieganie" dziennie,poza tym 2-3 mniejsze spacery.Zgrzeszyłam i podkarmiałam ją.A że pony to łasuchy-skończyło się wiszącym brzuchem.
Teraz jesteśmy na Belcando,ale kupy są GIGANTYCZNE!!Wnioskuję więc,że karma nie do końca jej służy.Będę wdzięczna za wszelkie rady i podpowiedzi. Aha!Dostaje 220 gram Belcando (rozłożone na 2 posiłki), a powinna dostawać 360 g.Wiem jednak,że producenci zawyżają dawki.

Kupy na suchym też były gigantyczne, a po zmianie sposobu żywienia zmalały o około połowę. Może na okres odchudzania zamiast jednego posiłku dać jej jakąś mieszankę warzywną. Kola je wszystko co rośnie (warzywa, owoce) oprócz tych, co psom zakazane. Sądząc po zachowaniu pomimo choroby ma się dobrze - rozrabia i jest bardzo wesolutki.
Ps.
Karmienie raz dziennie wyszło z mody.
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » wtorek 01 paź 2013, 16:57

Tak myślałam.Skoro karmię suchą karmą,to rozumiem,że mam jej mieszać z np.tarta marchwią?Proszę o przypomnienie,które warzywa są zakazane,poza oczywistymi wzdymającymi;)
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alicja » wtorek 01 paź 2013, 17:45

alicjam78 pisze:Tak myślałam.Skoro karmię suchą karmą,to rozumiem,że mam jej mieszać z np.tarta marchwią?Proszę o przypomnienie,które warzywa są zakazane,poza oczywistymi wzdymającymi;)

Wg pani doktor Sumińskiej"Posiłki gotowe możemy uzupełniać białym serem, jogurtem, kefirem, warzywami, zarówno gotowanymi jak i surowymi. Dodanie do suchej karmy białego sera lub jogurtu w objętości ok. ¼ porcji nie zaburzy równowagi fosforowo-wapniowej, a znacznie poprawia smak posiłku.
Można też podawać kości - ale pozbawione mięsa, wtedy odpowiednio trzeba zmniejszyć pozostałe porcje posiłku.
Warzywa powinny wchodzić w skład diety psa w każdym wieku. Unikać należy warzyw strączkowych, cebulowatych i wszystkich tych, które pryskane są środkami ochrony roślin, a więc nowalijek, kalafiorów i brokułów."
Myślę, że w okresie odchudzania należałoby określić odpowiednią dawkę karmy a tą resztę uzupełniać albo z karmą, tak jak pisze pani Sumińska, albo jako drugi posiłek. Pewnie są też przeciwnicy takiego rozwiązania, bo podobno jak się karmi suchym to nie powinno się dawać nic innego. Ale odchudzanie to sytuacja awaryjna.
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » wtorek 01 paź 2013, 19:14

A ja sama w domu przygotowuję kefir i jogurt;)))Będzie jak znalazł,bo Koba uwielbia oba te smaki.Oczywiście nie przesadzam z dawkowaniem,coby nie było rewolucji w brzuchu!
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alicja » wtorek 01 paź 2013, 19:21

alicjam78 pisze:A ja sama w domu przygotowuję kefir i jogurt;)))Będzie jak znalazł,bo Koba uwielbia oba te smaki.Oczywiście nie przesadzam z dawkowaniem,coby nie było rewolucji w brzuchu!

Rewolucja może być, u nas była ale bardzo szybko się unormowało, chyba jakieś 2 -3 dni.
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » wtorek 01 paź 2013, 19:49

A taki pomysł,żeby na jeden posiłek dawać Kobie zupę warzywną?
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alicja » wtorek 01 paź 2013, 19:59

alicjam78 pisze:A taki pomysł,żeby na jeden posiłek dawać Kobie zupę warzywną?

Nie próbowałam, ale chyba nie może być na wywarze z kości albo mięsa bo to niezdrowe dla psów.Czyli jarzynki na wodzie, krótko gotowane i na gęsto a najlepiej surowe.
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Nieprzeczytany postautor: alicjam78 » środa 02 paź 2013, 07:02

Serio?Psy nie mogą jeść wywaru z kości i mięsa?Przyjmuję,oczywiście,tę radę,ale proszę o racjonalne wytłumaczenie,tak ze zwykłej ciekawości.
Awatar użytkownika
alicjam78
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alicja » środa 02 paź 2013, 10:58

alicjam78 pisze:Serio?Psy nie mogą jeść wywaru z kości i mięsa?Przyjmuję,oczywiście,tę radę,ale proszę o racjonalne wytłumaczenie,tak ze zwykłej ciekawości.

Chyba to jest za tłuste, tak jak wieprzowina, której też się nie poleca.
Podobno tłuszcz jest najbardziej zagęszczonym źródłem kalorii - kilogram zawiera 2,25 raza więcej kalorii niż kilogram białek lub węglowodanów.
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Nieprzeczytany postautor: Alpha » środa 02 paź 2013, 14:19

alicjam78 pisze:Koba ma sporo ruchu,przynajmniej 2 godziny spacerów "na wybieganie" dziennie,poza tym 2-3 mniejsze spacery.Zgrzeszyłam i podkarmiałam ją.A że pony to łasuchy-skończyło się wiszącym brzuchem.

Kazdy pies jest inny i potrzebuje odpowiednia dawke kalorii, sa psy , ktore moga jesc wszystko i nie przytyja nawet grama a inne tylko oddychajac juz tyja :lol: Np. dla Olivii 220g karmy to za duuzo !

RC odradzam, bo ma pewne skladniki, ktore rozwalaja nerki i watrobe.

Karmic 2-3x dziennie, my jemy 100g karmy suchej z chudym jogurtem, drugi posilek to mieso biale + warzywa w proporcji 100/100g, zadnych wypelniaczy (ryz, kasze, makaron). Czasem zamiast miesa daje rybe.

1x dziennie > 1 surowa marchewka, swietnie czysci zeby i 1 sucharek.

Wieczorem owoce w zaleznosci od pory roku > jablko, gruszka, sliwki,a takze 1 pomidor, czasem ogorek.

1x w tygodniu chudy twarog z 1 lyzeczka miodu , 2 jajka i ser grana padano

Tu masz link do karmienia BARF-em http://pon.mojeforum.net/viewtopic.php?t=77

zobacz proporcje.

Kazdy zbedny kilogram , to dodatkowe obciazenie dla stawow.
Ostatnio zmieniony środa 02 paź 2013, 23:22 przez Alpha, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie