BARF dzienna dawka

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

BARF dzienna dawka

Nieprzeczytany postautor: asiaand2002 » poniedziałek 21 sty 2019, 08:19

Starałam się skrupulatnie przeczytać wszystkie komentarze do postu BARF ale wymiękłam :-) Mam 11 - sto miesięcznego PON-ika - niekastrowanego psa. Barfujemy juz wiecej jak pół roku ale ze względu na szybki wzrost i problemy ze zbilansowaniem składników przeszliśmy tymczasowo na model łączony - rano karma z lisowanym na zimno mięsem a wieczorem BARF. Do dwóch miesięcy planujemy przejść 100% na BARF. Pytanie - ile procent dziennej dawki dostają wasze barfująxe pieski? Mój jest juz teraz na 2,5% a waży 21,5 kg, lubi wylegiwać się na zewnątrz na mrozie i ma codziennie 1,5-2 godzin spacerów. Nie jest tłusty ale do chudych też nie należy. Pisze się o PON-ach, że potrzebują dzienną dawkę duzo mniejszą niż tej samej wielkości pies innej razy.
Obrazek
asiaand2002

Re: BARF dzienna dawka

Nieprzeczytany postautor: iza » piątek 25 sty 2019, 10:23

Karmię moje PONY od 15 lat BARFem i nigdy nie ważyłam im jedzenie (myślę, że dostają miedzy 2,5a 3%), jeśli "robią' się za grube to zmniejszam trochę porcje , jeśli są za chude (to sie raczej nie zdarza ) to zwiększam. Najważniejsze żeby produkty były dobrej jakości - mięso z kośćmi najlepiej od jakiegoś lokalnego rzeźnika, a warzywa kupowane na bazarku, oczywiście niemyte (myje w domu) i nigdy nie dawałam "gotowego BARFA". Z nabiału kupuję prawdziwe mleko od krowy (lub kozie), które się ukwasza i takie daję psom.
A jakie miałaś problemy z niezbilansowaniem (objawy u psa , badania?)? W tak krótkim czasie raczej jest to niemożliwe , prędzej przy przechodzenie na BARF mogą być jakieś objawy oczyszczania organizmu.
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: Alicja » środa 13 mar 2019, 19:31

Moje dwa psy na barfie jedzą około 2,5 % masy ciała. Waga utrzymuje się od lat na tym samym poziomie. Model łączony nie jest najlepszy, inne Ph potrzebne do trawienia mięsa niż do innego jedzenia.
Pozdrawiamy,
Ala,Kola i Inka

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...(Skoczylas,Kaczmarek)
Awatar użytkownika
Alicja
w temacie

Hodowla: Rivendall

Nieprzeczytany postautor: alicja098 » sobota 27 kwie 2019, 13:04

ja znalazłam karmę reico i nawet piesek dobrze ją znosi. Do zakupu skłoniło mnie info, że jes naturalna ze zbilansowanej ilości składników a mięso i podroby są takiej samej jakości jak dla ludzi.
alicja098

Hodowla: nie

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie