nieograniczony dostęp do wody dla pieska ???

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

nieograniczony dostęp do wody dla pieska ???

Nieprzeczytany postautor: AgnieszkaCh » sobota 13 lut 2010, 21:07

Mam drobne pytanie, a za pomoc będę bardzo wdzięczna :)
Czy ponik (4-miesięczny) powinien mieć zawsze pełną miseczkę z wodą? Mój maluch miał napełnianą kilka razy dziennie i natychmiast wszystko wypijał. Kilka razy złapałam go, jak wypijał wodę z wazonu albo np z brodzika w łazience, więc postawiłam mu taka wielką dodatkową kilkulitrową michę z wodą. Pił ją tak długo szczęśliwy, aż jego brzuszek na to mu pozwalał, a może właśnie nawet dłużej. Potem siusiał bez przerwy. Siusiał i siusiał .................................

Czy nalewać mu wodę co kilka godzin czy ma mieć ją bez przerwy?

Obrazek
pozdr.
Agnieszka
Awatar użytkownika
AgnieszkaCh
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » sobota 13 lut 2010, 22:47

Aby odpowiedzciec na to pytanie to potrzebne jest troche wiecej informacji. Faktem jest, ze objawy jakie opisujesz czyli ilosci wody wypite przez Twojego malucha nie sa normalne. Kazdy pies musi miec wolny dostep do wody, a ile jej wypija zalezy od rodzaju pokarmu jakim jest karmiony ( sucha karma, mokra , jedzenie domowe itd. ) a takze od wysilku fizycznego i temperatury srodowiska domowego.
Czesto nadmierne laknienie jest objawem nadczynnosci kory nadnerczy lub poczatkiem cukrzycy. Dlatego jak napisalam na poczatku trudno cos stwierdzic konkretnego na podstawie tego co napisalas. Uwazam, ze jak masz takie watpliwosci powinnas pojsc do weterynarza .
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Mori » niedziela 14 lut 2010, 00:16

Alpha pisze:Aby odpowiedzciec na to pytanie to potrzebne jest troche wiecej informacji. Faktem jest, ze objawy jakie opisujesz czyli ilosci wody wypite przez Twojego malucha nie sa normalne. Kazdy pies musi miec wolny dostep do wody, a ile jej wypija zalezy od rodzaju pokarmu jakim jest karmiony ( sucha karma, mokra , jedzenie domowe itd. ) a takze od wysilku fizycznego i temperatury srodowiska domowego.
Czesto nadmierne laknienie jest objawem nadczynnosci kory nadnerczy lub poczatkiem cukrzycy. Dlatego jak napisalam na poczatku trudno cos stwierdzic konkretnego na podstawie tego co napisalas. Uwazam, ze jak masz takie watpliwosci powinnas pojsc do weterynarza .

Też tak uważam. Pasia miała zawsze dostęp do wody, ale nigdy nie piła tak dużo. Na zapas bym się jednak nie martwiła. Czytałam kiedyś, że szczeniaki mogą pić tyle ... dla zabawy. Jednak tak jak pisała Alpha, lepiej skonsultować się z weterynarzem.
Pozdrawiamy wszystkich :)

Iwona z Pogodną Pasią
Mori
żywo zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Anna A » niedziela 14 lut 2010, 00:24

Zmierz dokladnie ile szczeniaczek wypija w ciagu dnia i pokaz te dane weterynarzowi.
Awatar użytkownika
Anna A
zaangażowany

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie