higiena intymna ;)

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

higiena intymna ;)

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » poniedziałek 19 kwie 2010, 16:19

Majowka to moja pierwsza suka i mam w zwiazku z tym pytanie. Wczesniej mialam dwa dlugowlose psy (jeden jeszcze jest) w typie "malego PONa", wiec kwestie kapieli/czesania/blota itp mam w miare opanowane (chociaz Majka pobija obu panow jesli chodzi o moczenie sobie brody i chlapanie po domu; tez byly obrosniete ale jakos mniej ociekaly). Do rzeczy: czy zalecacie jakas szczegolna pielegnacje okolic sromu? Czy zakladac, ze sama sobie poradzi jesli nawet cos tam sie zlepi czy przybrudzi (chodzi mi o obsluge codzienna, nie przy cieczce)? Czy ewentualne podstrzyzenie niewidoczne "z zewnatrz" moze ulatwic sprawe?
LaBruja
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Lucyna Weijers » poniedziałek 19 kwie 2010, 16:24

Ja tylko wyczesuje delikatnie nieczystosci.W czasie cieczki myje ja codziennie:)
Pozdrawiam
Lucyna Weijers
Awatar użytkownika
Lucyna Weijers
zaangażowany

Hodowla: Z Ponlandii

Re: higiena intymna ;)

Nieprzeczytany postautor: Alpha » poniedziałek 19 kwie 2010, 16:59

LaBruja pisze:Czy ewentualne podstrzyzenie niewidoczne "z zewnatrz" moze ulatwic sprawe?

Nic nie ciac, bo potem latwiej wdaja sie infekcje drog moczowych, siersc sluzy za ochrone . Po kazdym spacerze przetrzyj mokra chusteczka ( taka dziecieca przy wymienianiu pieluch ), przy czesaniu zawsze sprawdz jaka jest sytuacja, tak jak pisze Lucyna delikatnie wyczesac jak jest cos brudnego.Od czestego lizania sie , szczegolnie podczas cieczki tworza sie grudki zlepionej siersci te delikatnie ( jesli suka na to pozwoli, zeby jej nie skaleczyc ) mozesz wyciac.
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: ulpompon » poniedziałek 19 kwie 2010, 19:23

U moich dziewczyn czesto w okolicach intymnych wlosy sie zlepiaja i tworza sie takie drobne koltunki ciezkie do rozczesania - wiec te koltuny ostroznie wycinam. A tak generalnie codziennie lub co dwa dni ogladamy i sprawdzamy czzy wszystko wyglada OK.
Awatar użytkownika
ulpompon
w temacie

Hodowla: ULPOMPON

Nieprzeczytany postautor: LaBruja » poniedziałek 19 kwie 2010, 20:28

Ja ogladam co chwile z koniecznosci, bo mloda nie moze sie powstrzymac przed wywalaniem podwoziem do gory w dowolnej sytuacji ;)
LaBruja
zaangażowany

a ja mam psa...

Nieprzeczytany postautor: Joanna » wtorek 20 kwie 2010, 08:11

....i też mu sie robi przy lulaczku brudno. W ogóle cały brzuch w okolicach lulaczka ma zażółkniety. Czy można z tym coś robić. Ja ucinam włosy na lulaczku no myjemy tylko jak sie kąpiemy.Czy te okolice wymagają cześciejszej pielegnacji z mojej strony? Chwała, że odkąd jesteśmy na barfie to przynajmniej kupa nam nie wisi :lol:
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Anna A » czwartek 22 kwie 2010, 16:23

lulaczek- urocze okreslenie ;)
Awatar użytkownika
Anna A
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: jola » sobota 24 kwie 2010, 10:06

My " lulaczka " pluskamy codziennie wieczorem łącznie z tylnymi nóżkami, a przy kąpieli to już inna rzecz. :D
Pozdrawiamy
Jola i Wigorek
Awatar użytkownika
jola
w temacie

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie