jak pielegnowac siersc pona

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: marcink » wtorek 30 maja 2006, 17:22

Ja też Super Rich, do tego lainolina nie na wystawy i do tego szampon głęboko czyszczący.
marcink
Honorowy Admin Ojciec PON Forum

Nieprzeczytany postautor: HARUSZKA » wtorek 30 maja 2006, 17:59

1. ja ze swojego doświadczenia moge polecić Iv San Bernard ( zawsze kupowałam w formie koncentratu i nie zdażyło mi się by było cos rozwodnionego).http://www.mrdog.pl/index.php?str=sklep&lg=pl&kom=10
2. polecam także wspomniane kosmetyki biogroom.
3, oraz 1 All Systems http://www.1allsystems.pl/
z tego co wyczytałam dla PONów polecane sa takie kosmetyki tej firmy:

Rozczesywanie – Fabulous Grooming Spray, Moisturizing Coat Enhancer, Pin Brush, Pin Brush 35 mm Black.

Szampon – Super Cleaning, P.F. Whitening lub Pure White Lightening, Self Rinse.

Odżywka na co dzień – Super Rich + Lanolin Plus, Premium Protein Pack w postaci sprayu.

Odżywka na wystawę – Super Rich lub Botanical Conditioner, Premium Protein Pack w formie płukanki dla Shih Tzu.

Product Stabilizer – 2-4 razy w miesiącu.

Oraz w zależności od potrzeb Color Enhancing Botanical Conditioner, Get it Straight, Styling Gel, Whitening Gel, Tea Tree Oil.

jeśli ma ktoś fruwający włos u pona po kąpili to wyczytałam gdzies ze super sprawdza się HAIR REVITALIZER & INSTANT ANTI-STATIC COAT SPRAY
Marta i kudlata zgraja
HARUSZKA
zainteresowany

Hodowla: VINTOYRA

Nieprzeczytany postautor: AnnaIK » wtorek 30 maja 2006, 19:16

Ja moge polecic szampony i odzywki firmy "Coat Handler". Szmpon wybielajacy oraz odzywke, do pozostawienia na wlosie po kapaniu.
Zarowno szampony i odzywki sa koncentratami a wiec starczaja na bardzo dlugo.

Bardzo dobry do rozczesywania koltunow i utrzymacia czystosci wlosa np. u psow po wewnetrznych stonie nog jest "Ulitimate Detengling Spray" firmy Crown Royale, ale niestety buteleczka mimo, iz sporej wielkosci nie stracza na dlugo :roll:

Antystatyczny plyn, na krotko przed wejsciem w ring " Anti-Stat" firym Winner's Circle rowniez polecam.

Moim zdaniem bardzo dobre sa kosmetyki australijskiej firmy "Plush Puppy" a w szczegolnosci wszystko do ukladania wlosow. Szmponow i odzywek jeszcze nie probowalam.

No i na koniec szampon, ktory nie wiele moim zdaniem ma wspolnego z kometykami aczkolwiek zawsze jest w moje torbie to "Wterless Bath" firmy Bio Groom. Szampon na "wypadki" bez wody, co prawda mokry ale nie trzeba splukiwac.

To sa moje niezbedniki z psiej toaletki po przetestowaniu juz dosc sporej ilosci :wink:
Awatar użytkownika
AnnaIK
w temacie

Nieprzeczytany postautor: AnnaIK » wtorek 30 maja 2006, 19:17

Otóż: wilgotną, bądz suchą, ale tylko CZYSTA sierść spryskujemy /ze spryskiwacza/ odkłaczkowanym /przecedzonym!/ sokiem z cytryny, lub dwóch, w zależności od ilości włosa i wielkości psa Very Happy
nadajemy pożądaną formę, czekamy, aż wyschnie, przeczesujemy...i gotowe wesoły

Efekt 100%.

:scratch: ciekawe, przetestujemy :wink:
Awatar użytkownika
AnnaIK
w temacie

Nieprzeczytany postautor: alex » wtorek 30 maja 2006, 19:50

EwA pisze:A czy BIOGROOM SUPERCREAM nadaje sie do spryskiwania suchego wlosa w czasie czesania, tzn. czy dobrze zapobiega lamaniau sie wlosa?
Czy to jest mniej wiecej odpowiednik PEKa Iv San Bernard?

Polecam 1 All System Fabulous Grooming Spray ,
włos się nie łamie, po czesaniu nie jest suchy, a nawilżony i odżywiony,
odpowiednio twardy, naprawdę godne polecenia...
Awatar użytkownika
alex
żywo zainteresowany

Hodowla: Planika FCI

Nieprzeczytany postautor: HARUSZKA » wtorek 30 maja 2006, 20:59

System Fabulous Grooming Spray

ja go sprawdzałam na mojej owcy - i faktycznie pies wyglada susper :)
Marta i kudlata zgraja
HARUSZKA
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 30 maja 2006, 21:31

Zawrotu glowy mozna dostac, tyle tego :D Dzieki wszystkim. Bedziemy probowac .
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Hodowla: Janipon

Nieprzeczytany postautor: iza » środa 31 maja 2006, 09:29

HARUSZKA pisze:
System Fabulous Grooming Spray

ja go sprawdzałam na mojej owcy - i faktycznie pies wyglada susper :)

Ja też używałam Fabulous , ale bardziej mi (moim PONom) pasuje KA 101 , włos jest bardziej nawilżony

Podaje zaległe tel do Tessab 124251437, 124253106
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: ulpompon » sobota 03 cze 2006, 00:28

EwA pisze:Ula ma chyba jakis patent, bo inaczej nie wyhodowalaby Trufli kudelkow do ziemi :-)

Hehe :D Nie mam zadnego patentu, mi i tak wydawalo sie ze siersc Trufli rosnie powoli...... :wink: Jak dla mnie moglaby miec gesciejsza siersc - mam andzieje ze to przyjdzie z czasem. Trufla miala po kim odziedziczyc fajne futerko - chocby po tatusiu, ktory ma baaaardzo gesta i dluga siersc.

A co stosuje? No coz - kapie w Ivory, chociaz kiedys uzywalam wybielajacego z Ringu 5 lub z All Systems ( wyniki jak najbardziej zadowalajace, ale Ivory sprawdza sie rownie dobrze a jets bardziej ekonomiczny :wink: )
Jestem bardzo zadowolona z Peka ( ale tylko w polaczeniu z odzywka bananowa ). Mam tez super rezultaty z Super Richem z All Systems.
Stosuje w/w odzywki na Trufli obecnie, na przemian: PEK + Bananowa lub Super Rich.
A w ogole to podpinam sie pod wypowiedz Ani od Pepe:
Ja moge polecic szampony i odzywki firmy "Coat Handler". Szmpon wybielajacy oraz odzywke, do pozostawienia na wlosie po kapaniu.
Zarowno szampony i odzywki sa koncentratami a wiec starczaja na bardzo dlugo.

Bardzo dobry do rozczesywania koltunow i utrzymacia czystosci wlosa np. u psow po wewnetrznych stonie nog jest "Ulitimate Detengling Spray" firmy Crown Royale, ale niestety buteleczka mimo, iz sporej wielkosci nie stracza na dlugo

Antystatyczny plyn, na krotko przed wejsciem w ring " Anti-Stat" firym Winner's Circle rowniez polecam.

Moim zdaniem bardzo dobre sa kosmetyki australijskiej firmy "Plush Puppy" a w szczegolnosci wszystko do ukladania wlosow. Szmponow i odzywek jeszcze nie probowalam.

No i na koniec szampon, ktory nie wiele moim zdaniem ma wspolnego z kometykami aczkolwiek zawsze jest w moje torbie to "Wterless Bath" firmy Bio Groom. Szampon na "wypadki" bez wody, co prawda mokry ale nie trzeba splukiwac.

To sa moje niezbedniki z psiej toaletki po przetestowaniu juz dosc sporej ilosci

Bo uzywam wiekszosci z tych odzywek o ktorych Ania pisze :D :wink: ( tzn nei mam doswiadczenia z kosmetykami z Crown Royale, ale slyszalam ze sa bardzo dobre ).

Ostatnio odkryte przeze mnie kosmetyki z firmy PLUSH PUPPY sa po prostu REWELACYJNE !!!!!!!
Awatar użytkownika
ulpompon
w temacie

Hodowla: ULPOMPON

Nieprzeczytany postautor: EwA » sobota 03 cze 2006, 00:45

Dzieki Ula. W sieci nie znalazlam polskiego dystrybutora PLUSH PUPPY.
Wyglada na to, ze najblizszy jest w Niemczech.
http://www.plushpuppy.com.au/
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: ulpompon » sobota 03 cze 2006, 17:47

Ja mam katalog ( po angielsku i niemiecku ). Jesli ktos bylby zainteresowany to moge zamowic, bo juz dla siebie i paru osob zlozylam zamowienie w Anglii i jak dobrze pojdzie to w wakacje odbiore :wink:

Ci niemieccy dystrybutorzy byli w Salzburgu - poniewaz to jeszcze nowosc na rynku europejskim chetnie daja gratisy, i mozna zanim sie podejmie dezycje o zakupie, przetestowac kosmetyki, szczotki itp na psie :-)

Z Plush Puppy nie uzywam zadnych szamponow, ale odzywki do modelowania wlosow, ukladania itp i naprawde sa swietne. Jka bylam na Crufcie to Terrie mowila ze te kosmetyki robia furore wsrod wlascicieli Beardedow.
Awatar użytkownika
ulpompon
w temacie

Hodowla: ULPOMPON

Nieprzeczytany postautor: HARUSZKA » niedziela 04 cze 2006, 19:24

wiecie co jestescie wszyscy niesamowicie

nikt sie nie chce cieszyc " patentami" na psia siersc a tutuaj bez znajmniejszej tajemncy wymiana pogladow doswiadczen rad :)

bo przewaznie sie slyszy "ojj nic ne robie ona sama rosnie i jest taka piekna ja nic nie musze robic"
Marta i kudlata zgraja
HARUSZKA
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: hilaruspon » niedziela 04 cze 2006, 20:17

:-) Jak widac, nie tylko PONy, ale i PON-iarze sa WYJATKOWI!!! :shock:
Awatar użytkownika
hilaruspon
zaangażowany

Hodowla: hilaruspon

Nieprzeczytany postautor: Iwona Wojciechowska » środa 30 sie 2006, 14:25

Proszę o radę. Kiedy szczeniaczka powinno się wykąpać po raz pierwszy? Mój poprzedni pupil, kiedy miał brudne łapki po spacerze, to zaraz po powrocie do domu sam (bez wołania) szedł do łazienki i czekał spokojnie na umycie łapek, brzuszka itd. Jednak, kiedy miała się odbyc prawdziwa kąpiel, to chował się po kątach lub wskakiwał mi na kolana (przeważnie kąpał go mąż) i trząsł się jak galareta. Dlatego chciałabym, aby moje maleństwo nie przechodziło takich stresów (czy to jest wogóle możliwe) i mam nadzieję, że podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Iwona Wojciechowska
ekspert

Nieprzeczytany postautor: Kamilapon » środa 30 sie 2006, 14:48

Są różne szkoły z pierwszą kąpielą. Jedni uważają, że należy się wstrzymać kilka miesięcy, drudzy kąpią kilkutygodniowe szczeniaki. Ci drudzy nazywają tych pierwszych zacofańcami, a ci pierwsi drugich szaleńcami :lol: To na w wielkim skrócie i jeszcze większym przymrużeniem oka. Mój Bzik myty był po każdym jedzeniu od szczeniaka (dwóch miesięcy) - miał mytą mordkę i zaplute przednie łapki. Potem albo dostawał coś pysznego, albo zabawkę, albo ręcznik, którym się go wycierało (do tej pory uwielbia mieć mytą mordę jeśli potem dostanie szmatkę "do mordy").

Do kąpieli przyzwyczajałam go w ten sposób, że:
- po haśle "idziemy się myć" leciałam do łazienki z jakąś piłeczką i wrzucałam ją do brodzika, Bzik, jak nietrudno się domyślić, biegł za piłką, gramolił się na miejsce i był bardzo z siebie zadowolony. Potem były komendy "siad" i "waruj" - wszystko na sucho. Kolejnym krokiem było przyzwyczajanie go do lecącej wody, najpierw powoli po dnie brodzika, aż do pełnych kąpieli.
Po deszczowych spacerach na hasło "idziemy się myć" Bzik sam lezie do łazienki i wchodzi do brodzika.

Oczywiście można po prostu wziąć szczenię pod pachę włożyć do wanny i spokojnie myć, w tym wypadku odchodzi cały element dobrej zabawy :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamilapon
mocno w temacie

Hodowla: Wertep

Nieprzeczytany postautor: EwA » środa 30 sie 2006, 15:15

Pari od pierwszych tygodni byla przyzwyczajana do kontaktu z wanna :D
Na poczatek na sucho z mata antyposlizgowa, albo grubym recznikiem na dnie. Dostawala tam pileczke i inne zabawki i smakolyki. Pozniej bylo troszke letniej wody na dnie i tez zabawki, zabawa prysznicem itp. Wazne, zeby wszystko bylo na wesolo i zeby psiaka nie zmuszac do niczego. Pierwsza kapiele bez szamponu i moczenia glowy.
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!

Nieprzeczytany postautor: iza » środa 30 sie 2006, 15:51

NUTKA jest naszym pierwszym PONem, który był kąpany poniżej 2 miesiąca życia i chyba dlatego kąpiel nie jest dla niej jakimś niemiłym przeżyciem. Ale też nie przepada za kąpiela - na zasadzie : "musicie to kąpcie"
Pozostałe pony na odgłos lejącej się wody do wanny chowaja się pod stół i trzeba je do łazienki dotransportować na rękach, chociaz juz dalsze zabiegi znoszą ze stoickim spokojem.
A tu Nuta zrelaksowana w wannie:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: AnnaIK » środa 30 sie 2006, 16:59

iza pisze:A tu Nuta zrelaksowana w wannie:

:shock: :shock: :shock: Cos pieknego :wink:
Ona rozkoszuje sie ta kapiela, jakiego zapachu sole do kapieli lubi ? 8) :D
Awatar użytkownika
AnnaIK
w temacie

Nieprzeczytany postautor: alex » środa 30 sie 2006, 20:08

Kamilapon pisze:"idziemy się myć"

Jak PREZES wraca brudny z ogrodu a nie chce mi się go myć, albo akurat jestem zajeta i wole zeby został w ogrodzie mówie pies do kąpania albo kąpciu kąpciu.... mam go z głowy na reszte dnia... normalnie ciągnikiem go do domu nie zaciągne... robi sie głuchy na wszelkie komendy i robi nagy w tył zwrot..

Kiedy przychodzi brudny ze spaceru, w ogóle do domu nie chce iśc, musze go na góre siłą zaciagać...
Awatar użytkownika
alex
żywo zainteresowany

Hodowla: Planika FCI

Nieprzeczytany postautor: Marta » środa 30 sie 2006, 22:09

Miszka na hasło "kąpiemy się" kładzie się na pleckach i zaczyna wazyć 2x więcej, wiec go do łazienki nie sposób zaciągnąć. Po kilku próbach zaciagnięcia za łapy, za łeb, za uszy - niestety nie za ogon - daję za wygraną. I mówię "Dobra, wystarczy tej komedii Miszka , no chodź sie kąpać" . I co Misza robi ? Pokornie, ze zwieszoną głową i miną skazańca, bardzi powoli SAM idzie do łazienki.... Cud, nie?????
Awatar użytkownika
Marta
żywo zainteresowany

Hodowla: Kasia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie