KARMY SUCHE dla PONA

Kwestie zasadnicze - jak żywić i jak dbać o PON-a.

Moderatorzy: Barbara, EwA

Nieprzeczytany postautor: Anna A » poniedziałek 26 lip 2010, 14:55

Furrora 4 lata jadla acane jagniecina z ryzem- polecam.
Awatar użytkownika
Anna A
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: anet » poniedziałek 26 lip 2010, 15:13

Joanna pisze:Anet czy Twoja Pyza (bardzo smaczne imię :D ) to ma jakieś uczulenie czy alergię?

Nie, Pyza nemá alergie. Pyze kupujem Lamb & Apple, chalanom Adult dog. Ale keď Pyze náhle dôjde Lamb & Apple tak ju nakŕmim Acanou Adult. Neviem, je to u mňa zvyk ale zas nejakú vedu z toho nerobím. Ak dôjde chalanom Acana Adult nakŕmim ich Acanou L & A. :)
Nebola by pre alergického psa vhodnejšia Acana Grasslands? Neobsahuje obilniny.
Janette, Pyza, Maxim, Beni & Sisi
skype-name: japlaja
Awatar użytkownika
anet
zaangażowany

Hodowla: JAPLAJA

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » poniedziałek 26 lip 2010, 15:17

Joanna pisze:a czy karmil ktoś tym : http://www.acana.com.pl/acana/pdf/Acana-LAF-PL.pdf

Wyżej napisałam, że karmię Acaną moje psy, a teraz dodam, że nie mam w stadzie żadnych uczuleń (BOGU dzięki) :-D
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert

Hodowla: Mościc

Nieprzeczytany postautor: Anna A » poniedziałek 26 lip 2010, 16:37

ponokotek pisze:
Joanna pisze:a czy karmil ktoś tym : http://www.acana.com.pl/acana/pdf/Acana-LAF-PL.pdf

Wyżej napisałam, że karmię Acaną moje psy, a teraz dodam, że nie mam w stadzie żadnych uczuleń (BOGU dzięki) :-D

Bardzo dobrze, ze nie ma uczulen!! Trzymam kciuki, zeby nigdy nie bylo :D
Awatar użytkownika
Anna A
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Joanna » niedziela 01 sie 2010, 11:52

Nowy wet Wiska wreszcie zajął sie karmą i bardzo naciskał na wprowadzenie karmy weterynaryjnej Royal canin DR. Jakoś nie mogłam mu wyperswadować, że skoro pies źle reaguje na kurczaka jajka i podroby drobiowe to ta karma z całym szacunkiem mu nie posłuży bo jest w niej hydrolizowana kurza wątroba. Może hydroliza zmienia jakoś białko? Wie ktoś coś na ten temat?
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Ponadto » niedziela 01 sie 2010, 23:49

Karma Royal Canin Hypoallergenic jako jedyne zródło bialka zawiera hydrolizowane białko sojowe.
W skladzie, owszem , na jednej z dalszych pozycji wymieniona jest hydrolizowana wątróbka drobiowa, ponieważ ekstrakt z niej wchodzi w skład aromatu karmy - dieta w ostatniej fazie produkcji otaczana jest tłuszczem z aromatami pochodzenia naturalnego.
Także informacja o dodatku wątróbki zamieszczona jest aby byc w zgodzie z przepisami dot oznaczeń karm, jednocześnie nie ma znaczenia klinicznego , co potwierdzaja wyniki badań.
lek.wet. Anna Dominiak
"Ponadto"
piękne i mądre pony od 1987 roku
Awatar użytkownika
Ponadto
żywo zainteresowany

Hodowla: Ponadto FCI

Nieprzeczytany postautor: anet » środa 04 sie 2010, 16:06

Awatar użytkownika
anet
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Joanna » piątek 24 wrz 2010, 00:07

obyło sie bez karmy. gotuje ryż rybe i warzywa + zioła olej otreby owoce czasami jogurt.
Joanna
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: anet » piątek 24 wrz 2010, 22:56

Joanna pisze:obyło sie bez karmy. gotuje ryż rybe i warzywa + zioła olej otreby owoce czasami jogurt.

:thumleft: A je lepšie?
Awatar użytkownika
anet
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: anet » sobota 25 wrz 2010, 17:48

Awatar użytkownika
anet
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » czwartek 07 paź 2010, 13:10

Alpha pisze:Czy ktos na Forum probowal i Orijen i Acana :?

Od tego czasu minelo juz ponad 2,5 miesiaca, wiec moge cos napisac :wink:

Polecam ORIJEN ADULT FISH, ACANA PACIFICA naprawde warte tego co kosztuja, PON-y na nich nie tyja , bo nie ma zboza ani kukurydzy 8)

Jednak miedzy Orijen i Acana wole Acane :-D

ulpompon pisze:Obecnie jedza wygrany przez Bozenke w Niemczech worek Bosch'a Kartoffel & Fisch, ale to jakis inny Bosch niz ten ogolnodostepny w Polsce...

BOSCHA polecam BOSCH BIO

Jemy tez karme Lukullus - Kurczak i łosoś z Morza Północnego bardzo dobra karma niemiecka, nie ma zboza i kukurydzy , tylko ryz :-) , nie wiem czy jest w sklepach w Polsce, ja ja kupuje przez internet, Boscha tez i maja oryginalny produkowany w Niemczech ;)
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: ulpompon » wtorek 12 paź 2010, 14:41

Alpha pisze:
ulpompon pisze:Obecnie jedza wygrany przez Bozenke w Niemczech worek Bosch'a Kartoffel & Fisch, ale to jakis inny Bosch niz ten ogolnodostepny w Polsce...

BOSCHA polecam BOSCH BIO

BOSCH BIO jest bardzo fajny, Bozenka zaczela jesc ten dla szczeniat jak miala ok 6,5 miesiaca a Trufla dostala wtedy paczke dla doroslych. Ladnie wtedy dziewczyny obrosly.
Mam tylko jedna uwage wobec BOSCH'a BIO PUPPY: granulki sa bardzo, bardzo duze, moim zdaniem nie nadaja sie dla malych szczeniat ( w wieku 2-3 miesiecy).
Awatar użytkownika
ulpompon
w temacie

Hodowla: ULPOMPON

Nieprzeczytany postautor: iza » wtorek 12 paź 2010, 15:52

ulpompon pisze:
Alpha pisze:

BOSCHA polecam BOSCH BIO

BOSCH BIO jest bardzo fajny, Bozenka zaczela jesc ten dla szczeniat jak miala ok 6,5 miesiaca a Trufla dostala wtedy paczke dla doroslych. Ladnie wtedy dziewczyny obrosly.
Mam tylko jedna uwage wobec BOSCH'a BIO PUPPY: granulki sa bardzo, bardzo duze, moim zdaniem nie nadaja sie dla malych szczeniat ( w wieku 2-3 miesiecy).

Uwazam ze własnie duże granulki sa tu DUŻYM plusem - ponieważ szczeniaki takie 7-8 tyg(ja dopiero wtedy wprowadzam jeden posiłek z suchej karmy) uczą sie gryżć a nie połykac, jak to zazwyczaj czynią z małymi granulkami ( a jesli dajecie mniejszym szczeniakom to mozna dawac moczone , wtedy wiellkośc granulki nie ma znaczenia )

Uwazam ze dawanie małym szczeniakom (4 tygodniowym) suchej karmy(nawet najlepszego startera) powoduje zbytnie obciazenie i uwrażliwienie żołądkow przecież jeszcze slabo rozwinietych i delikatnych - a potem mamy psy które z byle czego dostają biegunkę!
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: Gosia » wtorek 12 paź 2010, 15:57

u nas teraz też jest bosch bio. wcześniej był zwykły bosch. Ale nie ma znaczenia co za karma, piesek wszystko chętnie zjada.
Gosia
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: iza » wtorek 12 paź 2010, 16:08

Gosia pisze:u nas teraz też jest bosch bio. wcześniej był zwykły bosch. Ale nie ma znaczenia co za karma, piesek wszystko chętnie zjada.

W sensie jedzenia dla PONa może i nie ma znaczenia co za karma (PON moze i na suchym chlebie życ i bedzie go chętnie wcinał) ale jesli chodzi o efekty szczególnie zdrowotne to MA WIELKIE ZNACZENIE co pies je!!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie

Hodowla: Jamkin

Nieprzeczytany postautor: Gosia » wtorek 12 paź 2010, 16:15

iza pisze:
Gosia pisze:u nas teraz też jest bosch bio. wcześniej był zwykły bosch. Ale nie ma znaczenia co za karma, piesek wszystko chętnie zjada.

W sensie jedzenia dla PONa może i nie ma znaczenia co za karma (PON moze i na suchym chlebie życ i bedzie go chętnie wcinał) ale jesli chodzi o efekty szczególnie zdrowotne to MA WIELKIE ZNACZENIE co pies je!!!!!

Dlatego wybraliśmy Bosch Bio, a nie jakiegoś zapychacza z samych zbóż. Piesek się nie drapie, zdrowo rośnie, ma miękką sierść, która nie wypada. Dzisiaj wet nie miał żadnych zastrzeżeń dotyczących wagi/wyglądu psa. Dlatego śmiem twierdzić, iż ta karma jej służy.
Gosia
zainteresowany

Nieprzeczytany postautor: Alpha » wtorek 12 paź 2010, 20:17

ulpompon pisze:
Alpha pisze:

BOSCHA polecam BOSCH BIO

Ula, ja kupilam Boscha dla doroslego psa, ale i tak wole wieksze granulki nawet jesli to dla szczeniaka, bo bardziej powoli je i ladnie czyszcza zeby 8)
Pozdrawiamy
Jola&Olivia

Doswiadczenie - to nie to co nas spotyka, tylko co z tym zrobimy.
Awatar użytkownika
Alpha
ekspert

Nieprzeczytany postautor: anet » czwartek 14 paź 2010, 08:00

Po 8 rokoch kŕmenia Acanou, sme prešli na Happy dog.
Happy dog ma zaujal širokou ponukou krmív, má aj bezobilninové krmivo, dokonca aj bio krmivo Defu a tak testujeme zatiaľ prvý mesiac. Granule všetkým chutia, najväčší úspech majú však morčacie konzervy. :)
Awatar użytkownika
anet
zaangażowany

Nieprzeczytany postautor: ulpompon » czwartek 14 paź 2010, 12:40

iza pisze:
ulpompon pisze:
Alpha pisze:

BOSCHA polecam BOSCH BIO

Uwazam ze własnie duże granulki sa tu DUŻYM plusem - ponieważ szczeniaki takie 7-8 tyg(ja dopiero wtedy wprowadzam jeden posiłek z suchej karmy) uczą sie gryżć a nie połykac, jak to zazwyczaj czynią z małymi granulkami ( a jesli dajecie mniejszym szczeniakom to mozna dawac moczone , wtedy wiellkośc granulki nie ma znaczenia )

Iza, ale te granulki sa bardzo duze i moim zdaniem to jest jednak minus.
Gościła u nas na wiosne dwumiesieczna PONka przez jakis czas i wlasnie zkaupilam dla niej BOSCH'a BIO. Niestety, nie chciala chrupac tych granulek, ba! w ogole nie chciala ich sprobowac. Po namoczeniu robila sie jedna wielka pulpa, i tego mala Viva tez jesc nie chciala. Problem zniknal gdy przeslismy na Royala, ktory granulki ma mniejsze. Dodam ze sunia u hodowcy karmiona byla jeszcze inna karma ( o sredniej wielkosci granulkach ).
Awatar użytkownika
ulpompon
w temacie

Nieprzeczytany postautor: ulpompon » czwartek 14 paź 2010, 12:44

Alpha pisze:
ulpompon pisze:
Alpha pisze:

BOSCHA polecam BOSCH BIO

Ula, ja kupilam Boscha dla doroslego psa, ale i tak wole wieksze granulki nawet jesli to dla szczeniaka, bo bardziej powoli je i ladnie czyszcza zeby 8)

u szczeniaka to chyba nie ma co czyscic? :D

Moje dziewczyny maja wlasne sposoby jedzenia i rozmiar granulek nie ma tu zadnego znaczenia. Trufla chrupie kazda granulke pojedynczo, Bozenka wciaga jak odkurzacz :) Z surowym miesem jest tak samo, Trufla ladnie gryzie, Bozenka - oby szybciej.
Awatar użytkownika
ulpompon
w temacie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja, utrzymanie i żywienie