II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Wszystko, co dotyczy PON-ów, ale nie pasuje do powyższych kategorii.

Moderatorzy: Barbara, EwA

II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: maciek miczek » niedziela 14 kwie 2019, 18:00

Próba zorganizowania II Zlotu PONa w ubiegłym roku , w Krakowie, nie powiodła się.
Tym razem wraz z Zarządem Oddziału ZKwP w Krośnie, chcemy wszystkich PONIARZY i pony zaprosić do Krosna . II ZLOT PONa ma odbyć się w Krośnie przy okazji wystawy krajowej organizowanej przez Oddział ZKwP w Krośnie w dniu 15 września. Terenem wystawy i Zlotu będzie lotnisko w Krośnie. prosimy o rezerwowanie terminów w kalendarzu i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Proszę o śledzenie wydarzenia na FB lub doniesień które będziemy sukcesywnie zamieszczać.
W ramach wystawy krajowej dla BOB wybranego spośród polskich owczarków nizinnych przyznana będzie przechodnia nagroda Trofeum im. Ewy Bukład. Prosimy o zastanowienie sie i zgłaszanie osób -propozycji do nagrody "Serce za serce". Planujemy aby wszystkie dotychczasowe "Anioły" pozostały. Może uda się przyznawać je także w dodatkowych kategoriach? Zapraszamy Wszystkich do współpracy, ale i do przyjazdu. Będzie nam miło Wszystkich Państwa gościć w Krośnie w terminie tych wrześniowych wydarzeń ( 14/15 .09.2019)
Maciek Miczek
maciek miczek
zaangażowany
 
Posty: 1191
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 20:53
Lokalizacja: Krosno

Re: II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: EwA » wtorek 16 kwie 2019, 04:45

Super!
Dobrze, że coś się dzieje w poniarskim światku :spoko:
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!
 
Posty: 21347
Rejestracja: wtorek 15 lis 2005, 16:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Hodowla: Janipon

Re: II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: mirellapon » środa 17 kwie 2019, 09:03

Mam nadzieję, że uda się nam spotkać w licznym gronie :D .
Pozdrawiamy
Mirella, Zefir, Lamia i Ballada :-)
http://www.remirys.eu
Awatar użytkownika
mirellapon
zaangażowany
 
Posty: 1159
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 21:39
Lokalizacja: Nowa Dęba/Podkarpacie
Hodowla: Remirys FCI

Re: II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: ponokotek » piątek 19 kwie 2019, 10:39

Mam nadzieję na spotkanie w gronie miłych starych i nowo poznanych znajomych :D
Awatar użytkownika
ponokotek
ekspert
 
Posty: 6425
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2005, 11:45
Hodowla: Mościc

Re: II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: lora -fanaberia » wtorek 23 kwie 2019, 17:57

Super !!! Miło będzie się spotkać :D
Alicja , Lora i Istusia oraz Busia.
można kupić psa ale nie jego merdanie ogonem
Awatar użytkownika
lora -fanaberia
ekspert
 
Posty: 7220
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 20:22
Lokalizacja: Wołczyn, opolskie
Hodowla: Borsucze Sioło FCI

Re: II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: maciek miczek » niedziela 14 lip 2019, 14:50

Miło mi powiadomić i zaprosić Wszystkich PONiarzy na II ZLOT PONa do Krosna w dniu 15 września 2019.
Miejsce zlotu to stadion Stokrotka - miejsce Podkarpackiej Wystawy Psów Rasowych ( uwaga! zmiana miejsca pierwotnego z przyczyn niezależnych od Organizatorów)
Plan II Zlotu POna na dzień dzisiajszy przedstawia sie następująco:
1/ otwarcie Zlotu, zagajenie
2/ wpisy do Księgi Pamiatkowej uczestnictwa w Zlocie ( jęsli ktos ma takowe , pieczęci z logo , Exlibrisy , zdjęcia - możliwe do umieszczania)
3/ założenie Księgi Pamięci - księga ma być poświęcona wspomnieniu i pamięci o Tych z nas Poniarzy, którzy odeszli. Propozycja jest w trakcie konkretyzowania się i nabierania kształtu.
4/ Przyznanie nagród honorowych
W tym roku w kategorii nagrody: "Serce za Serce" wyróżnienia za działalność charytatywną na rzecz ponów i środowiska Poniarzy , Nagrodę Główna przyznano kol Irenie Marii Hudeckiej z Krakowa.
Laureatami i wyróżnionymi zostali także:
Bożena i Jan Chodziccy
Izabela Paluch
Gabriela Obara

W kategorii "Honor i Uznanie" wyróżnienie za ogromna wiedzę hodowlaną, popularyzacje pona , pracę i przekazywane doświadczenie kolejnym pokoleniom w kraju i za granicą Nagrodą Główną uhonorowano pp Barbarę i Wojciecha Larskich
Laureatem została Małgorzata Wiatroszak
Laureatem został także Włodzimierz Kurowski

5/ Przyznanie nagród: Aniołów , dla najmłodszego i najstarszego uczestnika ZLOTu oraz Anioła Podróży dla osoby, która pokona najdłuższą trasę z miejsca zameldowania do Krosna ( liczone kilometry wg via Michelin lub przeglądarki podobnej)
6/ wręczenie statuetki - nagrody przechodniej Trofeum im Ewy Bukład dla zdobywcy BOB wśród ponów wystawianych podczas Podkarpackiej Wystawy Psów Rasowych ( sędzia Maria Zasada)
7/ Omówienie standardu PONa z komentarzem - na przykładzie demonstracyjnym psa . Prelekcję wygłosi sędzia międzynarodowy gr !szej, wieloletnia hodowczyni pona p. Barbara Wójcik ( hodowla z Ameliówki)
8/ tort
9/biesiada ( stół według dostarczonych produktów przez uczestników zlotu)

To oczywiście ramowy układ , który może ulegać jakimś modyfikacjom

Planowane jest utworzenie stoiska z produktami / pamiątkami do sprzedaży z logo PONa lub dla PONów , Chętni do umieszczania takich produktów proszeni są o kontakt

Koszt zlotu 40 zł od 1 osoby . W przypadku rodzin , małżeństw - kolejna osoba 30zł. W tej opłacie każdy uczestnik otrzyma bon w kwocie 15zł na posiłek realizowany w jednym z punktów gastronomicznych obsługujących wystawę oraz przypinkę znak Zlotu.
Opłaty uiszczamy na konto ZKwP oddział w Krośnie
Zgłoszenia na Zlot należy kierować na adres e-mail ZKwP Oddział w Krośnie : rasowe@interia.pl
Uwaga! Zgłoszenie na II Zlot PONa dotyczy osób! Zgłoszenie na Zlot nie jest to zgłoszenie psa na wystawe psów.
Każdy z Uczestników Zlotu, jeśli zechce, może zgłaszać swojego pona zarejestrowanego w ZKwP do uczestnictwa w Podkarpaciej Wystawie Psów Rasowych i brania udziału w konkurencji o zdobycie statuetki odlanej z brązu autorstwa prof J.Dudka - Trofeum im Ewy Bukład. Trofeum jest nagrodą przechodnią , którą zdobędzie BOB wśród zgloszonych na wystawę ponów. Zgłoszenie psa na wystawę znajduje się na stronie ZKwP O Krosno.
Pozostałe pony ( zarejestrowane, lub nie, ostrzyżone lub nie, emeryci lub szczeniaki są oczywiście serdecznie zapraszane do uczestnictwa i towarzystwa Osobom będącym na Zlocie - warunek! muszą mieć aktualne szczepienia obowiązkowe.


jeśli macie Państwo jakies spostrzeżenia, uwagi , chęci zapraszamy do kontaktu ( Maciek Miczek, Kornelia Gyurko, Iwona Klar)
Prosimy o pomoc Tych , którzy w jakiś sposób mogą nas wspomóc w organizacji
Więcej doniesień także na FB i tu w miarę pojawiania się propozycji i konkretów
Maciek Miczek
maciek miczek
zaangażowany
 
Posty: 1191
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 20:53
Lokalizacja: Krosno

Re: II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: maciek miczek » wtorek 13 sie 2019, 22:23

Chciałbym kilka słów napisać o osobach nominowanych do wyróżnień podczas II Zlotu PONa.
Wyróżnienia i nagrody przyznane zostały wyłącznie na podstawie nominacji i zgłoszeń z krótkimi uzasadnieniami , które zostały nadesłane do Organizatorów. Nie wnikalismy w to czy były inne osoby które może powinny także zostać wyróżnione - pozostawiliśmy to po prostu w gestii i aktywności osób z tzw środowiska Poniarzy. Więc jeśli ktoś nie został zgłoszony , to nie znaczy że nie ma zasług - po prostu koledzy czy inne osoby nie wykazały sie aktywnością aby takiego zasłużonego Poniarza w tym roku zgłosić.W zgłoszeniach do nagród przedstawia się to tak:
w kategorii wyróżnienia "Serce za Serce" - za działalność charytatywną, bezinteresowną pomoc i dobre serce nagrodę główna II Zlotu Pona przyznano kol. Irenie Marii Hudeckiej z Krakowa. W nominacjach podkreślano: szczególna postawę i ogromna pomoc Ireny po tragicznej śmierci kol. Władysława Cichalewskiego. Zaangażowanie się w opiekę nad jego psem Ablem Dziechcinek , pomoc wdowie śp Zmarłego w Krakowie w etapach przechodzenia przez ciężkie chwile administracyjno-organizacyjne bezpośrednio po tragedii. Irena nominowana została także przez inne osoby za: dobroć i bezinteresowną pomoc w organizacji pomocy lekarsko-weterynaryjnej dla potrzebującego psa, poświęcanie czasu w dojazdach po Krakowie, za gościnność i karmienie strudzonych osób i psów którym nigdy nie odmawia przystani we własnym mieszkaniu.
Laureatami wyróżnienia w kategorii "Serce za Serce" zostali także - Bożena i Jan Chodziccy za bezinteresowna pomoc w przetrzymaniu i opiekę nad psami Kogoś z naszych Kolegów kto miał duże kłopoty zdrowotne. Dzięki temu gdy stan zdrowia tej Osoby się poprawił, wszyscy tj, psy i właściciele szczęśliwie mogli wrócić do domu.
- Iza Paluch i Gabriela Obara - nasze Jamkinki . Obie Panie - nasze Koleżanki zostały nominowane za serce i pomoc w ratowaniu psa od agresywnego właściciela. Oraz za pomoc wieloraką i zawsze . Nominacja pochodziła od osoby która wieloktrotnie doświadczyła ich życzliwości, wielkiej kultury bycia i po prostu szczerej pomocy bez zbędnych słów.

W kategorii wyróżnienia "Honor i Uznanie" - za zasługi hodowlane, popularyzację pona oraz doświadczenie i wiedzę przekazywaną kolejnym pokoleniom nagrodę główną przyznano - pp Barbarze i Wojciechowi Larskim. Barbara jest może ta bardziej znaną osobą wśród Poniarzy . Jesteśmy jej wdzięczni za mnóstwo spraw związanych z ponem, za publikacje, za wiele lat pracy hodowlanej , sędziowskiej. I bardzo jej za to dziękujemy. Ale należy podkreślić także ogromne zasługi pana Wojciecha- jeszcze podczas czasów śp Danuty Hryniewicz i Kordegardy, woził pony , śp Danutę, także Żonę na wystawy i wydarzenia prestiżowe w kraju i za granicą, remontował budynki, zawsze zapewniał opiekę weterynaryjną. Zasługą Obojga jest to , że córka Magda prowadzi dalej hodowle pona z przydomkiem z Gangu Długich.
Laureatami zostali także -kol. Małgorzata Wiatroszak. Nominowana przez osobę wdzięczna za zaszczepienie jej pasji hodowcy pona oraz wielokrotną pomoc, przekazywane rady.
- kol. Włodzimierz Kurowski - za popularyzację pona. Za uczestnictwo w wielu wydarzeniach związanych z ponem. Za organizację wernisaży, wystaw, podczas wystaw klubowych i nie tylko. Za podtrzymywanie ducha przyjaźni i wzajemnych kontaktów pomiędzy Poniarzami.

Mam nadzieje, że te krótkie uzasadnienia pozwolą może Tym z Państwa , którzy nie znali tych nominacji, na docenienie naszych wyróżnionych Kolegów. Zapraszam wszystkich do Krosna na II Zlot PONa aby wspólnie móc podziękować Osobom wyróżnionym podczas zlotu.
Maciek Miczek
maciek miczek
zaangażowany
 
Posty: 1191
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 20:53
Lokalizacja: Krosno

Re: II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: EwA » środa 14 sie 2019, 16:38

:super: Gratulujemy wszystkim nominowanym :brawo: :brawo: :super:
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!
 
Posty: 21347
Rejestracja: wtorek 15 lis 2005, 16:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Hodowla: Janipon

Re: II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: iza » poniedziałek 16 wrz 2019, 14:45

Bardzo dziękuję za TEN ZLOT, Ci co nie byli niech żałują.
I ogromne podziękowania za nominacje i nagrodę :serducho: :serducho: :serducho: :serducho: :serducho: :serducho: :serducho: :serducho: :serducho:

Ogromna prośba do fotografów "proszę wstawcie TUTAJ chociaż kilka zdjęć"

Do następnego razu.....
Obrazek
Awatar użytkownika
iza
mocno w temacie
 
Posty: 4591
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2005, 12:01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Hodowla: Jamkin

Re: II ZLOT PONa Krosno 14/15.09.2019

Nieprzeczytany postautor: EwA » poniedziałek 16 wrz 2019, 16:18

Żałuję, że nie byłam :beczy: Popieram prośbę Izy o fotki :prosze:
Pozdrawiamy EwA & Parirka
Awatar użytkownika
EwA
Numer 1 na PON Forum!
 
Posty: 21347
Rejestracja: wtorek 15 lis 2005, 16:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Hodowla: Janipon


Wróć do Pozostałe zagadnienia dotyczące PON-ów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość